Jak znaleźć diamenty w Minecraft 1.19 (2 metody)

Mówiąc prościej, znalezienie diamentów w Minecrafcie nie jest łatwe. Ale czekaj na kilka ważnych wskazówek i pozwól, że pokażę ci, jak mam kilka.

Nie tylko w prawdziwym życiu, diamenty są rzadkością w Minecrafcie. Jednocześnie potrzebujesz ich do tworzenia takich rzeczy, jak diamentowa zbroja, diamentowa broń, zaczarowany stół itp.

Podsumowując, diamenty są ważne.

Ograniczmy więc to wprowadzenie i przejdźmy bezpośrednio do dwóch sposobów ich zdobycia.

Diamenty w Głębokich Jaskiniach

Od razu, głębokie jaskinie to coś, do czego każda matka z Minecrafta zabroniłaby swojemu dziecku wędrować. 😄 Są niebezpieczne i pełne mobów czekających na atak, gdy tylko wejdziesz.

Jest to jednak najszybszy sposób na znalezienie diamentów w Minecrafcie, jeśli jesteś już w jednym lub w pobliżu głębokiego podziemnego otworu.

Ale jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać przed wejściem.

Najpierw załóż garnitur. Każda zbroja będzie działać, ale im silniejsza, tym lepiej dla twojego przetrwania. Radziłbym żelazo lub wyższe. Możesz sprawdzić Minecraft Wiki, aby znaleźć przepisy na zbroje.

I chociaż nazwałem to najszybszą drabiną do sukcesu, w dużej mierze zależy to od szczęścia. A ponieważ duże jaskinie są znacznie ciemniejsze i nie widać każdego zakątka (zwłaszcza jeśli nie ma lawy), przydadzą się pochodnie.

Następnie potrzebujesz czegoś do jedzenia, aby uzupełnić zdrowie po ataku moba. Ponieważ nie można zapalić wszystkiego, aby ich uniknąć, a z mojego doświadczenia wynika, że ​​latarki nie były świetnymi tarczami.

I wreszcie żelazny kilof (lub lepszy) do wydobywania bloków rudy diamentu, w przeciwnym razie wydobywasz je, nie upuszczając nic.

Podsumowując, będziesz potrzebować:

  • Zbroja
  • Pochodnie (złap tyle)
  • Wystarczajaco duzo jedzenia

Wreszcie, nie ma magicznej formuły, która pozwoliłaby wykryć bloki rudy diamentu w dużych jaskiniach. Wyszukiwanie jednego lub kilku może potrwać kilka godzin.

Co ważne, występuje na większych głębokościach. Na przykład znalazłem ten na poprzednim obrazku pod adresem Y=-22.

Wskazówka dla profesjonalistów: byłoby niezwykle łatwe, gdybyś miał miksturę noktowizyjną. W ten sposób możesz zobaczyć całą jaskinię bez pochodni i celować w określone bloki.

Mimo to sugerowałbym przejście przez drugą metodę, ponieważ najczęściej znalazłem jeden lub dwa bloki rudy diamentu podczas moich czterech udanych wypraw do jaskiń.

Aby znaleźć ich więcej za jednym razem, musisz ubrudzić sobie ręce.

Tunelowanie w celu znalezienia diamentów

W tym miejscu kopiesz pionowo do głębokości Y=-59, niezależnie od biomu, i zaczynasz maszerować poziomo w dowolnym kierunku, aż znajdziesz diamenty.

Gracze zazwyczaj łączą to z wydobyciem pasów lub gałęzi. Jest to proces, w którym również kopiesz kilka bloków na boki w odstępach 2-3 bloków podczas kopania prostego tunelu.

Na początku próbowałem wydobycia pasów. Jednak po kilku przecznicach poszedłem prosto i znalazłem to, czego szukałem; sprawdź ten film:

Widziałeś to! Więc to jest tunelowanie, aby znaleźć diamenty w Minecrafcie.

Proces jest dość prosty. Podobnie jak w poprzedniej metodzie, niektóre zapasy, takie jak pochodnie, jedzenie, żelazny kilof i kilka bloków do wspinaczki, pomogą.

Znalazłeś diamenty w Minecraft 1.19?

Nadal nie?

Cóż, próbuj dalej i pamiętaj, że pojawiają się głęboko pod powierzchnią, głównie do Y=-60. Idąc dalej w dół, w końcu trafisz na skałę, po czym szansa na ich odnalezienie jest znikoma.

Na koniec chodziło o zdobycie rud diamentów, które można przetopić dowolnym paliwem, aby uzyskać diamenty. Poza tym możesz przekonwertować dziewięć diamentów, aby stworzyć jeden diamentowy blok, który można zdemontować z powrotem.

PS: Noce w Minecraft są niebezpieczne. Możesz jednak spróbować zdobyć lojalnego partnera, oswajając lisa w Minecrafcie, aby był nieco bezpieczniejszy.

x