Mac

Jak znaleźć dominujące kolory na obrazie [macOS]

Udostępnij teraz w social media:


Dobry projekt wymaga czasu, a często lat doświadczeń i eksperymentów, aby go uzyskać, a jego podstawą są pewne konwencje i zasady, które stanowią podstawę dobrego projektu. Typowym przykładem konwencji projektowej jest użycie kontrastujących kolorów, aby tekst wyglądał lepiej na kolorowym tle. Vaunt to darmowy system macOS, który pozwala znaleźć dominujące kolory w obrazie. Jest to proste narzędzie paska menu, do którego można przeciągnąć i upuścić obraz. Odnajdzie dominujące kolory w obrazie i wyświetli wszystkie jego odcienie, które pojawiają się na obrazie. Możesz kliknąć kolor, a jego kod HEX zostanie automatycznie skopiowany do schowka.

  Jak działa nowe centrum sterowania w macOS Big Sur

Pobierz i uruchom Vaunt. Działa całkowicie z paska menu. Kliknij ikonę paska menu, aby otworzyć aplikację i przeciągnij i upuść obraz, który chcesz przeanalizować, do wyznaczonego obszaru. Daj mu kilka sekund, a pokaże Ci wybór kolorów, które pojawiają się na obrazku.

Vaunt pokaże Ci wiele odcieni dominującego koloru. Znajduje ten kolor za pomocą algorytmu grupowania i uwzględnia różnice w odcieniach, dostarczając różne kolory, które wykrywa na obrazie. Kliknij kolor, aby skopiować jego kod HEX do schowka.

Przetestowaliśmy aplikację z bardzo psychodeliczną tapetą z Alicji w Krainie Czarów i plakatem do Suicide Squad (2016). W obu przypadkach na obrazie dominowały dwa bardzo różne kolory. Wielokrotnie przepuszczaliśmy obrazy przez Vaunta i zwróciliśmy co najmniej dwa różne dominujące kolory dla każdego obrazu.

  Jak nagrać screencast z głosem na macOS

Kolor, który Vaunt identyfikuje jako dominujący, zależy od obszaru, który analizuje. W przypadku obrazów takich jak plakaty lub tapety wyniki mogą się znacznie różnić przy każdym uruchomieniu ich w aplikacji. Dzieje się tak, ponieważ aplikacja patrzy i analizuje inną część obrazu. Vaunt może analizować zarówno obrazy PNG, jak i JPG.

Pobierz Vaunt

x