Jak znaleźć dostępne trasy transportu publicznego w Mapach Google

Opcje ułatwień dostępu pozostają ograniczone na całym świecie. Chociaż w ciągu ostatnich kilku lat nastąpiła znaczna poprawa, aby świat stał się bardziej dostępny dla ludzi o różnych zdolnościach, wciąż mamy przed sobą długą, długą drogę do przebycia.

Dostępne trasy transportu publicznego w Mapach Google

Podróżowanie transportem publicznym nie jest łatwe, a jeśli jesteś niepełnosprawny, dostanie się z punktu A do punktu B może być większym wyzwaniem. Możesz to ułatwić dzięki Mapom Google. Może zapewnić dostępne trasy tranzytowe do miejsca docelowego, pod warunkiem, że są one dostępne.

Znajdź dostępne trasy transportu publicznego w Mapach Google

Aby znaleźć dostępne trasy transportu publicznego w Mapach Google, wykonaj następujące czynności.

Otwórz Mapy Google na swoim telefonie.
Wprowadź miejsce docelowe i dotknij przycisku Wskazówki dojazdu.
Po załadowaniu wskazówek kliknij przycisk transportu publicznego.

Stuknij Opcje.
Stuknij opcję Wózek inwalidzki.
Wróć do Map Google.
Aplikacja pokaże teraz dostępne trasy.

Jakie są trasy dostępne dla wózków inwalidzkich?

Trasy, które widzisz, filtrując je według dostępności, to trasy, na których znajdziesz rampy i windy, które umożliwiają łatwe poruszanie się na wózku inwalidzkim. Niedostępne trasy mają zwykle schody lub schody ruchome, z których nie można skorzystać, jeśli jesteś na wózku inwalidzkim. Jeśli musisz kupić bilet przed wejściem na pokład transportu publicznego, znajdziesz również liczniki lub kioski, które są łatwiejsze w użyciu.

Ograniczenia

Mapy Google mogą znaleźć dostępne trasy tam, gdzie są one dostępne. Niestety, dostępność wciąż pozostaje rzadka w większości krajów świata, aw wielu krajach jej całkowicie brakuje. Co więcej, sam transport publiczny nie wszędzie jest najlepszy. Jeśli mieszkasz w kraju, w którym zarówno transport publiczny, jak i dostępność nie przyciągają uwagi, której potrzebują, Mapy Google naprawdę nie mogą Ci pomóc.

Wniosek

Na razie opcje dostępności są dostępne dla transportu publicznego i tylko dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Jeśli nie korzystasz z transportu publicznego lub korzystasz z usług wspólnych przejazdów, nie znajdziesz zbyt wiele pomocy. Jeśli na przykład masz wadę wzroku, Mapy Google nie będą w stanie wskazać, gdzie dostępne są instrukcje w alfabecie Braille’a. Trzeba przyznać Google, że firma współpracuje z firmami przewozowymi, aby zebrać te informacje i je aktualizować. Firmy tranzytowe również dodawały i ulepszały opcje dostępności. Przed nami jeszcze długa droga, aby uczynić świat bardziej dostępnym dla wszelkiego rodzaju ludzi.