Jak znaleźć folder biblioteki na komputerze Mac

Podczas rozwiązywania problemów na komputerze Mac czasami trzeba zakasać rękawy i bezpośrednio zmodyfikować pliki ustawień systemu w folderze Biblioteki. Apple domyślnie ukrywa folder Biblioteki, więc jego zlokalizowanie może być trudne. Oto jak to znaleźć.

Zachowaj ostrożność w swoim folderze biblioteki

Apple ukrywa folder Biblioteki nie bez powodu: zawiera niezbędne pliki konfiguracyjne zarówno dla systemu MacOS, jak i aplikacji. Jeśli przypadkowo usuniesz lub zmodyfikujesz te pliki, możesz spowodować poważne problemy z systemem. Zanim więc zagłębisz się w bibliotekę, upewnij się, że masz aktualną kopię zapasową Time Machine i plan tego, co będziesz robić.

Dobrym pomysłem jest również przechowywanie kopii zapasowej plików, które będziesz przenosić lub zastępować w folderze Biblioteki. Na przykład, jeśli planujesz nadpisać plik o nazwie „email.plist”, powinieneś najpierw zmienić nazwę istniejącego pliku „email.plist.old”. Jeśli coś pójdzie nie tak z zamiennikiem, możesz go usunąć i przywrócić poprzedni plik, zmieniając jego nazwę z powrotem na „email.plist”.

Metoda 1: Użyj menu Go

W Finderze po kliknięciu menu Idź u góry ekranu zwykle na liście nie ma „Biblioteki”. Ale jeśli przytrzymasz klawisz Option i klikniesz „Idź”, pojawi się „Biblioteka”.

Stamtąd możesz kliknąć opcję „Biblioteka”, a zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do folderu Biblioteki.

Metoda 2: „Przejdź bezpośrednio do” folderu biblioteki

Alternatywnie, jeśli chcesz trochę skomplikować sprawy, możesz również odwiedzić folder Biblioteki, przełączając się do Findera i wybierając Idź> Idź do folderu na pasku menu.

W wyświetlonym polu tekstowym wpisz „~ / Library” i naciśnij „Go”.

Przejdź do folderu Library bezpośrednio na komputerze Mac

W ten sposób zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do folderu biblioteki.

Metoda 3: Skrót klawiaturowy pokazujący ukryte pliki

Jeśli przeglądasz folder domowy swojego konta użytkownika w Finderze, a biblioteka jest ukryta, naciśnij klawisze Command + Shift +. (to jest kropka) na klawiaturze. Wszystkie ukryte pliki w folderze pojawią się jako przezroczyste ikony, w tym folder Biblioteki.

Stamtąd możesz dwukrotnie kliknąć ikonę folderu Biblioteki, aby go otworzyć.

Zobacz ukryte pliki za pomocą skrótu klawiaturowego na Macu

Jeśli chcesz ponownie ukryć folder Biblioteki, po prostu naciśnij Command + Shift +. a ukryte pliki znikną tak szybko, jak się pojawiły.

Jak sprawić, by folder biblioteki był zawsze widoczny w systemie macOS

Jeśli często uzyskujesz dostęp do folderu Biblioteki i po prostu chciałbyś mieć zawsze możliwość jego przeglądania, jest również taka opcja. Aby to zobaczyć, otwórz okno Findera i przejdź do Widok> Pokaż opcje widoku na pasku menu u góry ekranu. Lub możesz nacisnąć Command + J.

W małym oknie, które się pojawi, znajdź opcję „Pokaż folder biblioteki” i zaznacz pole obok niej.

Pokaż opcje widoku w Finderze, aby wyświetlić folder biblioteki na komputerze Mac

Następnie biblioteka będzie zawsze pojawiać się zarówno w folderze domowym, jak iw menu Go Findera. Uważaj i powodzenia!

x