Podczas rozwiązywania problemów na komputerze Mac czasami trzeba zakasać rękawy i bezpośrednio zmodyfikować pliki ustawień systemu w folderze Biblioteki. Apple domyślnie ukrywa folder Biblioteki, więc jego zlokalizowanie może być trudne. Oto jak to znaleźć.
Spis treści:
Zachowaj ostrożność w swoim folderze biblioteki
Apple ukrywa folder Biblioteki nie bez powodu: zawiera niezbędne pliki konfiguracyjne zarówno dla systemu MacOS, jak i aplikacji. Jeśli przypadkowo usuniesz lub zmodyfikujesz te pliki, możesz spowodować poważne problemy z systemem. Zanim więc zagłębisz się w bibliotekę, upewnij się, że masz aktualną kopię zapasową Time Machine i plan tego, co będziesz robić.
Dobrym pomysłem jest również przechowywanie kopii zapasowej plików, które będziesz przenosić lub zastępować w folderze Biblioteki. Na przykład, jeśli planujesz nadpisać plik o nazwie „email.plist”, powinieneś najpierw zmienić nazwę istniejącego pliku „email.plist.old”. Jeśli coś pójdzie nie tak z zamiennikiem, możesz go usunąć i przywrócić poprzedni plik, zmieniając jego nazwę z powrotem na „email.plist”.
Metoda 1: Użyj menu Go
W Finderze po kliknięciu menu Idź u góry ekranu zwykle na liście nie ma „Biblioteki”. Ale jeśli przytrzymasz klawisz Option i klikniesz „Idź”, pojawi się „Biblioteka”.
Stamtąd możesz kliknąć opcję „Biblioteka”, a zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do folderu Biblioteki.
Metoda 2: „Przejdź bezpośrednio do” folderu biblioteki
Alternatywnie, jeśli chcesz trochę skomplikować sprawy, możesz również odwiedzić folder Biblioteki, przełączając się do Findera i wybierając Idź> Idź do folderu na pasku menu.
W wyświetlonym polu tekstowym wpisz „~ / Library” i naciśnij „Go”.
W ten sposób zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do folderu biblioteki.
Metoda 3: Skrót klawiaturowy pokazujący ukryte pliki
Jeśli przeglądasz folder domowy swojego konta użytkownika w Finderze, a biblioteka jest ukryta, naciśnij klawisze Command + Shift +. (to jest kropka) na klawiaturze. Wszystkie ukryte pliki w folderze pojawią się jako przezroczyste ikony, w tym folder Biblioteki.
Stamtąd możesz dwukrotnie kliknąć ikonę folderu Biblioteki, aby go otworzyć.
Jeśli chcesz ponownie ukryć folder Biblioteki, po prostu naciśnij Command + Shift +. a ukryte pliki znikną tak szybko, jak się pojawiły.
Jak sprawić, by folder biblioteki był zawsze widoczny w systemie macOS
Jeśli często uzyskujesz dostęp do folderu Biblioteki i po prostu chciałbyś mieć zawsze możliwość jego przeglądania, jest również taka opcja. Aby to zobaczyć, otwórz okno Findera i przejdź do Widok> Pokaż opcje widoku na pasku menu u góry ekranu. Lub możesz nacisnąć Command + J.
W małym oknie, które się pojawi, znajdź opcję „Pokaż folder biblioteki” i zaznacz pole obok niej.
Następnie biblioteka będzie zawsze pojawiać się zarówno w folderze domowym, jak iw menu Go Findera. Uważaj i powodzenia!