Udostępnij teraz w social media:

Zoom to otwarte, nieograniczające narzędzie do spotkań online. Oznacza to, że możesz zaprosić każdego do dołączenia do spotkania, niezależnie od tego, czy ma konto Zoom, czy jest kontaktem. W przeciwieństwie do Microsoft Teams, Zoom nie jest związany z domenami ani Active Directory.

Z tym otwartym i nieograniczającym modelem pojawiają się pewne problemy, takie jak bombardowanie Zoom, w którym ludzie dołączają do spotkania z zamiarem jego przerwania. Aby przeciwdziałać temu Zoom ma hasła do spotkań, które kontrolują dostęp i wejście na spotkanie.

Znajdź hasło spotkania Zoom

Hasło do spotkania Zoom jest generowane automatycznie dla spotkania ad hoc lub zaplanowanego. Host ma możliwość użycia własnego hasła lub użycia hasła ustawionego przez Zoom.

To hasło znajduje się w linku i zaproszeniu na spotkanie Zoom. Zwykle, gdy użytkownik kliknie łącze do spotkania, hasło jest wprowadzane automatycznie.

Powiększ hasło spotkania w linku

Jeśli chcesz sprawdzić, czy posiadane łącze do spotkania zawiera również hasło, należy je dokładnie sprawdzić i zrozumieć anatomię łącza.

Przykładowy link do spotkania Zoom:

https://us05web.zoom.us/j/4228086622?pwd=WFk4SSt5b2J0UGNrZVBZYVRnVGtRdz09

Jeśli przyjrzysz się bliżej linkowi, po ? symbol. Wszystko, co następuje po znaku zapytania, jest ciągiem szyfrującym hasło. Ten link zasadniczo zawiera hasło, a kliknięcie go przeniesie Cię na spotkanie. Nie możesz jednak skopiować i wkleić tego jako hasła.

Sprawdź -   Jak oglądać filmy w trybie obrazu w obrazie w systemie macOS

1. Znajdź hasło spotkania Zoom – Pulpit/Internet

Jedynym innym sposobem na znalezienie hasła spotkania Zoom jest zapytanie gospodarza. Gospodarz będzie mógł znaleźć i udostępnić niezaszyfrowane hasło.

Jeśli spotkanie już się rozpoczęło, możesz znaleźć hasło spotkania Zoom, wykonując następujące kroki.

Kliknij przycisk Uczestnicy.
Kliknij Zaproś w panelu, który się otworzy.
Spójrz na prawy dolny róg, a zobaczysz hasło.

Jeśli spotkanie zostało zaplanowane, ale jeszcze się nie rozpoczęło, możesz znaleźć hasło, wykonując następujące kroki.

Otwórz Zoom i idź na spotkania.
Wybierz spotkanie i kliknij Edytuj.
Na ekranie edycji poszukaj pola hasła.
Skopiuj i udostępnij hasło zaproszonym osobom.

2. Znajdź hasło spotkania Zoom – Mobile

W aplikacjach mobilnych Zoom nie można znaleźć hasła do trwającego spotkania, ale można je znaleźć dla zaplanowanego spotkania, które jeszcze się nie rozpoczęło.

Sprawdź -   Praktyczne korzystanie z połączeń głosowych i wideo Skype dla usługi Outlook.com

Otwórz Zoom i przejdź do zakładki Spotkanie.
Stuknij spotkanie, do którego chcesz znaleźć kod dostępu.
Znajdź pole Kod dostępu na ekranie Szczegóły spotkania.

Wniosek

Należy uważać na hasło do spotkania. Nigdy nie udostępniaj go na niezabezpieczonym kanale i nie udostępniaj go nikomu, chyba że wiesz, że znajduje się na liście zaproszonych.