Udostępnij teraz w social media:

Minecraft otrzymuje regularne aktualizacje, a większość aktualizacji jest wdrażana jednolicie na wszystkich platformach, na których działa. To powiedziawszy, niektóre aktualizacje są dostępne tylko na niektórych platformach i wersjach.

Aktualizacje często wprowadzają nowe bloki i dodatkowe funkcje do istniejących bloków.

Miedź w Minecrafcie

Miedź została wprowadzona w Minecraft 1.17. Jest dostępny zarówno w wersji Bedrock/Windows 10, jak i wersji Java. Jest to pierwsza nowa ruda dodana do gry od czasu Nether Quartz w 2013 roku.

W Minecraft Miedzi;

Występuje naturalnie
Ma dwa warianty: miedź i miedź deepslate, która jest jej rzadką wersją
Można wydobywać kilofem kamiennym lub wyższym

Sprawdź -   Jak naprawić brakujące narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami w systemie Windows 10

Występowanie

Miedź może być wydobywana na poziomach Y od 0 do 96, jednak najczęściej znajduje się na poziomie 48. Aby zobaczyć, jak występuje miedź, sprawdź wizualizację OMGcraft – Minecraft Tips & Tutorials na Youtube.

Zwykle miedź można znaleźć w pobliżu rudy żelaza i jest ona równie powszechna. Występuje w żyłach 6 lub więcej, w zależności od używanej wersji Minecrafta.

Jeśli wydobędziesz go żelaznym kilofem, otrzymasz więcej rudy miedzi na blok, niż gdybyś wydobył go kamiennym toporem.

Stosowanie

Miedź jest nowa, co oznacza, że ​​nie ma jej jeszcze zbyt wielu zastosowań, jednak może stworzyć bardzo ważny przedmiot; luneta (teleskop).

Sprawdź -   Jak przenieść dowolny eBook do Kindle za pomocą Calibre

Wykonaj lunetę z miedzi w Minecraft

Aby stworzyć Lunetę z miedzią w Minecraft, potrzebujesz;

Odłamek ametystu (gromady ametystu występują głęboko w jaskiniach na świecie i można je wydobywać żelaznym kilofem lub wyższym)
Dwie rudy miedzi
Paliwo (drewno, węgiel itp.)
Piec
Stół rzemieślniczy
Przetop w piecu dwie rudy miedzi na wlewki miedzi.
Na stole rzemieślniczym umieść odłamek ametystu w drugiej komórce pierwszego rzędu.
Umieść sztabkę miedzi w drugiej komórce drugiego rzędu iw drugiej komórce trzeciego rzędu.
Powstanie luneta.

Wniosek

Miedź może być również użyta do wytworzenia piorunochronu, który może przekierować piorun. Może, ale nie musi być tak użyteczna jak luneta, ale istnieje. Miedź jest dość wyjątkowa pod tym względem, że jej blok utlenia się i zmienia kolor, jeśli zostanie pozostawiony na zewnątrz. Możesz pokryć go woskiem, aby zapobiec utlenianiu. Blok jest dość nowy, więc chociaż nie tworzy wielu rzeczy, może w końcu stać się ważniejszy. Prawdopodobnie nie stanie się materiałem zbroi, ale może być używany do tworzenia naładowanych butów, a nawet pól magnetycznych.

Sprawdź -   Elastyczne, wysoce skalowalne skrobanie SERP w czasie rzeczywistym za pomocą Zenserp (RECENZJA)