Jak znaleźć i wysłać GIF-y na Slacku

Slack to wyjątkowa aplikacja do przesyłania wiadomości; jest zbudowany z myślą o miejscu pracy i ma wszystkie funkcje, których możesz potrzebować w usłudze przesyłania wiadomości, ale jednocześnie ma też przyjemny aspekt. Aplikacje społecznościowe obsługujące wysyłanie GIF-ów dodały tę funkcję dopiero po tym, jak stała się popularna w tej aplikacji. Jeśli zaczynasz od aplikacji do przesyłania wiadomości, możesz nie wiedzieć, jak znaleźć i wysłać GIF-y na Slack. W tym artykule wyjaśnimy, jak to zrobić.

GIF-y na Slacku

Slack ma własny zestaw funkcji, jednak można na nim opracować inne aplikacje, aby rozszerzyć jego funkcjonalność. Dzięki temu użytkownicy mogą tworzyć aplikacje dostosowane do konkretnych zastosowań, które można zintegrować ze Slackiem. Aplikacje GIF są jedną z takich aplikacji. Przekonasz się, że nie brakuje aplikacji GIF dla Slacka.

Możesz wyszukiwać aplikacje GIF w Katalog aplikacji Slack i wybierz. Zalecamy używanie Giphy ze względu na jego obszerną bibliotekę GIF i łatwość w użyciu. Odwiedź aplikację Giphy Slack i dodaj ją do swojego obszaru roboczego. Wystarczy dodać go do swojego obszaru roboczego w przeglądarce. Jeśli korzystasz z aplikacji komputerowej Slack, będziesz mógł również z niej korzystać z aplikacji Giphy.

Aby znaleźć GIF, wpisz następujący tekst w polu wiadomości wejściowej na dowolnym kanale.

/giphy [type of GIF you need]

Przykład

/giphy yay

Giphy zwróci GIF pasujący do wpisanego słowa lub frazy. Jeśli Ci się spodoba, kliknij przycisk Wyślij pod GIF. Jeśli chcesz inny plik GIF, kliknij przycisk Pomieszaj, aby uzyskać inny plik GIF zgodny z wprowadzonym słowem / frazą.

GIF-y są udostępniane jako łącza, a ich pełny podgląd jest dostępny w Slacku. Oznacza to, że GIF nie zajmie miejsca na dysku, jednak Ty i Twój odbiorca nie będziecie musieli otwierać GIF-a w przeglądarce, aby go wyświetlić.

Powinniśmy Cię ostrzec, że udostępnianie GIF-ów na Slacku jest rozpraszające. Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz, że aplikacja nie jest już przydatna, możesz ją usunąć. Aby usunąć aplikację, odwiedź Slack w przeglądarce i zaloguj się do obszaru roboczego, z którego chcesz usunąć aplikację.

Przejdź do karty Zarządzaj i wybierz aplikację, którą chcesz usunąć. Kliknij przycisk Usuń w prawym górnym rogu, aby usunąć aplikację. Jeśli chcesz, możesz również wyłączyć to na tym samym ekranie.

x