Udostępnij teraz w social media:

Kolor odgrywa główną rolę w tym, jak dobrze wszystko wygląda na ekranie i jak jest użyteczne. Pomyśl o aplikacji, której używasz na co dzień i wyobraź sobie, jak by wyglądała, gdyby była monochromatyczna. Kolor pomaga wyróżnić różne przyciski, kontrolki, a nawet pola tekstowe. Kolor może być subtelny, jak w małym cieniu lub podświetleniu, lub może być pogrubiony, jak czerwony, który zmienia się przycisk zamykania po najechaniu na niego kursorem myszy. Jeśli chcesz znaleźć kod koloru dla obiektu na pulpicie, proces jest dość prosty.

Zrzut ekranu i Paint

Jeśli chcesz znaleźć kod koloru obiektu bez instalowania czegokolwiek w systemie, zdecydowanie zalecamy użycie programu Paint. Upewnij się, że cokolwiek chcesz znaleźć kod koloru, znajduje się na ekranie, i naciśnij klawisz Print Screen (PrtScrn).

Sprawdź -   Jak wstrzymać odtwarzacz VLC, gdy jest zminimalizowany w systemie Windows 10

Otwórz Paint, a zauważysz, że przycisk Wklej jest aktywny. Kliknij go, a wszystko na ekranie zostanie wklejone jako zrzut ekranu w programie Paint.

Po wklejeniu zrzutu ekranu przesuń i powiększ obiekt, dla którego chcesz znaleźć kod koloru. W zestawie przycisków Narzędzia kliknij przycisk kroplomierza, aby aktywować próbnik kolorów wbudowany w Paint. Przesuń go na obiekt, dla którego chcesz znaleźć kod koloru, i kliknij go.

Kolor zostanie „wybrany”. Aby znaleźć jego kod, kliknij przycisk „Edytuj kolory”. W oknie, które zostanie otwarte, zobaczysz wartość RGB dla koloru. Jeśli potrzebujesz kodu HEX, możesz użyć Google, aby przekonwertować wartość RGB na kod HEX.

Sprawdź -   Jak uzyskać tryb przeglądu "Gnome-like" w KDE Plasma z qOverview

Chociaż ta metoda jest łatwa w użyciu i nie wymaga instalowania dodatkowych aplikacji w systemie, jest trochę uciążliwa. Jeśli tylko od czasu do czasu potrzebujesz wybrać kolor z ekranu, wystarczy, ale jeśli robisz to często, potrzebujesz specjalnego narzędzia do wybierania kolorów.

Zalecamy użycie CatchColor. Jest lekki i działa w zasobniku systemowym. Posiada zgrabną funkcję powiększenia, która pozwala dokładnie wybrać kolor obiektu na pulpicie. Ponadto może się okazać, że w przypadku gradientów własny próbnik kolorów programu Paint nie zawsze wykonuje dobrą robotę. W tym miejscu może się przydać narzędzie do wybierania kolorów.

Wiele edytorów obrazów ma selektory kolorów, więc jeśli nie chcesz uruchamiać aplikacji takiej jak CatchColor, spróbuj zamiast tego użyć narzędzia do wybierania kolorów IrfanView.

Sprawdź -   Jak pobrać zawartość Netflix w systemie Windows 10