Jak znaleźć kontakty na Instagramie

Jedną z kluczowych funkcji Instagrama jest tworzenie połączeń między użytkownikami. Ludzie mogą łatwo znaleźć i połączyć się z dużą społecznością, czy to poprzez wspólnych znajomych, zainteresowania, czy używane hashtagi. Wystarczy kilka prostych kliknięć.

Załóżmy, że jesteś zainteresowany znalezieniem nowych kontaktów na Instagramie. W takim przypadku w tym artykule wyjaśniono, jak łączyć kontakty z urządzenia, łączyć się z kontaktami na Facebooku i wyszukiwać osoby, aby móc zacząć obserwować nowe i ekscytujące profile.

Jak znaleźć kontakty na Instagramie za pomocą iOS/iPhone

Zakładając, że chcesz połączyć się z większą liczbą osób na Instagramie, możesz użyć swoich kontaktów telefonicznych, a także listy znajomych na Facebooku. Oto jak to zrobić:

 • Otwórz „aplikację Instagram”.
 • Kliknij swoją „ikonę profilu”, aby otworzyć stronę „Profil”.
 • Kliknij „ikonę hamburgera”, a następnie „Odkryj ludzi”.
 • Stuknij opcję „Połącz z Facebookiem” lub „Połącz kontakty”. Możesz zrobić jedno i drugie, powtarzając później wszystkie kroki dla drugiego wyboru.
 • Wybierz „Zezwól na dostęp” w wyskakującym okienku, a Twoje kontakty zaczną się synchronizować.

Uwaga: Możesz także użyć wyszukiwania, aby znaleźć więcej osób. Stuknij w „ikonę lupy” u góry ekranu i wyszukaj osoby według ich nazwy użytkownika, miejsca lub tagów. Zawsze będziesz mieć różne profile do przewinięcia pod polem „Szukaj”, aby znaleźć kogoś nowego do obserwowania.

Jak znaleźć kontakty na Instagramie za pomocą Androida

Jeśli stworzyłeś nowy profil na Instagramie, nie używałeś go od jakiegoś czasu lub po prostu chcesz znaleźć więcej osób do obserwowania, możesz użyć swojej listy kontaktów Google i listy znajomych z Facebooka na Instagramie. Nie martw się. Nadal musisz je „Obserwować”, aby dodać je do listy „Obserwowanych”. Oto jak dodać Kontakty Google i znajomych z Facebooka do Instagrama za pomocą Androida.

 • Otwórz aplikację Android Instagram, a następnie kliknij „ikonę profilu” w prawym dolnym rogu, aby otworzyć stronę profilu.
 • W sekcji „Odkryj osoby” dotknij „Zobacz wszystko”.
 • Stuknij w „Połącz kontakty” u góry, a następnie przejdź do następnego kroku. Możesz także wybrać „Połącz z Facebookiem”, a następnie przejść do „Kroku 6.”
 • Aby zezwolić na dostęp do kontaktów, dotknij „Zezwól na dostęp”.
 • Po połączeniu Instagrama z kontaktami Google lub IOS przejrzyj „Najlepsze sugestie”, które znajduje się na pierwszym miejscu na liście, lub przejdź do „Najbardziej wzajemnych połączeń” pod nim.
 • Gdy znajdziesz osobę na liście, którą chcesz dodać do swojego konta na Instagramie, dotknij „Obserwuj” lub dotknij
  Najpierw „profil” do weryfikacji, a następnie wybierz „Obserwuj”.
 • Wróć do „Najważniejszych sugestii” lub „Większości wzajemnych połączeń”, a następnie stuknij w „Zobacz wszystko”. Wybierz „Połącz z Facebookiem” u góry, aby połączyć więcej kontaktów z Instagramem.

Jeśli okaże się, że lista kontaktów Twojego konta Google nie dodała wiele do Instagrama, może być konieczne uzyskanie dostępu do innego konta Google w aplikacji „Kontakty” lub zmiana domyślnego konta na Androida. Najpierw sprawdź swoje kontakty, aby zobaczyć, co jest przechowywane na bieżącym koncie głównym. Na przykład Twoje główne konto Google może nie być tym, na którym znajduje się większość Twoich kontaktów, lub istniejące konto główne na urządzeniu z Androidem nie jest Twoim prawdziwym kontem głównym.

Kiedy przetestowaliśmy ten proces na Androidzie 11, musieliśmy przejść do „Kontaktów”, dotknąć pionowego wielokropka (pionowe trzy kropki), wybrać „Zaznacz wszystko”, a następnie dodać lub scalić kontakty z innego konta.

Kontakty nie pojawiają się na Instagramie

Niektóre kontakty mogą nie pojawiać się na Instagramie w oparciu o dostępne informacje. Na przykład nazwisko ze starym numerem telefonu lub adresem pocztowym nie będzie zawierało żadnych praktycznych ani użytecznych informacji. Ponadto kontakt, który nie zarejestrował się na koncie Instagram, również nie zostanie wyświetlony.

Ponadto Instagram udostępnia rekomendacje tylko na podstawie Twoich kontaktów i osób z aktywnym kontem na Instagramie z dowolnymi danymi uwierzytelniającymi z Twoich danych kontaktowych. Instagram może również używać informacji z Facebooka do wypełniania list wyszukiwania, takich jak numer telefonu lub adres e-mail. Podsumowując, niektóre z Twoich kontaktów pojawią się na liście do obserwowania, a inne nie.

Jak znaleźć kontakty na Instagramie w systemie Windows, Mac lub Chromebook

Gdy otworzysz Instagram na swoim komputerze, oto jak możesz znaleźć nowe kontakty:

 • W prawym górnym rogu kliknij „ikonę kompasu”.
 • U góry nowej strony użyj pola wyszukiwania, aby wpisać dowolną nazwę profilu lub imię i nazwisko oraz znaleźć profile, które chcesz obserwować.

Jak znaleźć kontakty na Instagramie według numeru telefonu?

Oto jak znaleźć nowe osoby na Instagramie za pomocą ich numeru telefonu:

 • Zapisz czyjś numer telefonu na liście kontaktów w telefonie.
 • Otwórz „Instagram” na telefonie, w którym zapisałeś numer.
 • Przejdź do strony „Profil”.
 • Kliknij „ikonę hamburgera” (trzy linie), a zobaczysz kartę menu po prawej stronie.
 • Stuknij w „Odkryj osoby”, a zobaczysz opcję połączenia swojego konta z Facebookiem lub kontaktami w telefonie.
 • Wybierz „Połącz” i zezwól Instagramowi na dostęp do listy kontaktów telefonu lub Facebooka. Tutaj zobaczysz również sugestie dotyczące profilu.

Jeśli ktoś nie użył telefonu komórkowego do rejestracji swojego konta, najprawdopodobniej nie byłby w stanie go znaleźć na liście kontaktów. W takim przypadku najlepiej skorzystać z opcji „Szukaj”.

Dodawanie kontaktów przez wyszukiwanie na Instagramie

Możesz także dodawać osoby bezpośrednio do Instagrama na podstawie nazwy użytkownika lub prawdziwego nazwiska.

 • Kliknij lupę u dołu w systemie Android/iOS lub pasek wyszukiwania u góry w przeglądarce na komputerze, a następnie wpisz nazwę.
 • Wyniki pojawiają się i są wypełniane na podstawie połączeń i innych algorytmów.

Pamiętaj, że dana osoba mogła nie powiązać/zarejestrować Instagrama z rzeczywistą nazwą lub nazwą użytkownika, którą zsynchronizowałeś na swoim urządzeniu. Możesz także przeszukiwać Instagram według tagów lub miejsc, ale ten proces utrudnia znalezienie tego, czego szukasz.

Podsumowując, znajdowanie i dodawanie kontaktów na Instagramie nigdy nie było prostsze. Wszystko, co musisz wiedzieć, to gdzie ich szukać, a twórcy Instagrama zadbali o to, aby wystarczyło jedno kliknięcie. Gdy poznasz wszystkie sztuczki, twoja rodzina i przyjaciele będą przyjaciółmi na Instagramie.

Często zadawane pytania dotyczące znajdowania nowych kontaktów na Instagramie

Co mam zrobić, jeśli funkcja Znajdź kontakty na Instagramie nie działa?

Gdy pozwolisz Instagramowi przesłać wszystkie kontakty z telefonu, powinieneś zobaczyć je w aplikacji lub w przeglądarce. Ponieważ kontakty są synchronizowane okresowo, daj mu trochę czasu. Jeśli nadal nie możesz uzyskać dostępu do żadnego z nich, musisz odłączyć synchronizację kontaktów i podłączyć ją ponownie.

Otwórz Instagram i kliknij swoje zdjęcie profilowe. Kliknij „ikonę hamburgera” (ikona z trzema liniami) i wybierz „Ustawienia”. Przejdź do „Synchronizacja konta i kontaktów”. Stamtąd wyłącz synchronizację i kliknij „Rozłącz”. Ta opcja usuwa wszystkie twoje kontakty, pozostawiając twoją listę pustą.

Dlaczego funkcja Znajdź kontakty na Instagramie jest pusta?

Czasami synchronizacja kontaktów może nie przebiegać płynnie, a lista kontaktów może pozostać pusta. Jedynym sposobem rozwiązania tego problemu jest kilkakrotne rozłączenie i ponowne połączenie synchronizacji kontaktów.