01/21/2022

Jak znaleźć łącze do pobrania pliku w systemie macOS

Udostępnij teraz w social media:

Kiedy pobierasz plik, przeglądarka zapisuje aktywność w swoim menedżerze pobierania. Gdybyś miał odwiedzić menedżera pobierania w przeglądarce, prawdopodobnie mógłbyś znaleźć link do pobrania pliku. Jeśli pliku nie ma już tam na liście, jest jeszcze jedna sztuczka, której możesz użyć, aby znaleźć łącze do pobierania pliku, która nigdy nie wygaśnie.

Link do pobrania pliku

Działa to, jeśli nadal masz plik na dysku. Jeśli przesłałeś plik na dysk w chmurze i zdecydujesz się pobrać go stamtąd, ta sztuczka nie zadziała. Musisz mieć oryginalny plik na dysku lokalnym.

Przejdź do pliku i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Z menu kontekstowego wybierz opcję „Uzyskaj informacje”. Okno Pobierz informacje ujawnia wszelkiego rodzaju informacje o pliku, a nie tylko informacje będące częścią jego metadanych.

Sprawdź -   Jak znaleźć folder biblioteki na komputerze Mac

Jeśli rozwiniesz opcję „Więcej informacji”, zobaczysz bezpośredni link do miejsca, z którego pochodzi plik. Zostanie wyświetlony w polu „Gdzie”. Wszystkie pobrane pliki będą zawierały te informacje. Dlatego jeśli pobrałeś plik z dysku w chmurze, ta sztuczka nie zadziała. Ten plik będzie zamiast tego łączył się z dyskiem w chmurze, z którego pochodzi.

W przypadku plików utworzonych w systemie pole „Gdzie” będzie nieobecne. Na poprzednim zrzucie ekranu możesz zobaczyć trzy różne okna Pobierz informacje. Dwa dotyczą plików pochodzących z Internetu, a trzeci (ostatni / najbardziej po prawej) dotyczy zrzutów ekranu wykonanych na komputerze Mac.

Tych informacji nie można usunąć. Nie jest to część metadanych pliku, więc jeśli chcesz przenieść plik do innego systemu operacyjnego, nie będzie go tam. Dlatego przesłanie go gdzie indziej, a następnie pobranie powoduje nadpisanie informacji. Tak naprawdę nie można go zachować poza urządzeniem, na którym go masz.

Sprawdź -   Jak zainstalować edytor przecen VNote w systemie Linux

Jeśli chodzi o link, będzie poprawny, ale to nie znaczy, że plik będzie tam zawsze dostępny. Możesz go zaznaczyć, skopiować i wkleić do swojej przeglądarki. Rezultatem będzie prawdopodobnie ponowne pobranie pliku (lub jego nowsza wersja), ale jeśli łącze jest martwe lub plik został usunięty i zastąpiony czymś innym, nic nie można na to poradzić.

Nie możesz również edytować tych informacji. Link jest tam, gdzie pozostanie, jeśli otworzysz plik i utworzysz i zapiszesz jego dokładną kopię w aplikacji na pulpicie, będziesz mieć plik bez informacji o pobieraniu.

x