Jak znaleźć markę i model monitora w systemie Windows 10

Firmy technologiczne mają całe linie telefonów, laptopów i komputerów stacjonarnych, które mają ogólną nazwę w linii, ale są identyfikowane przez numer modelu, jeśli chodzi o specyfikacje. W przypadku telefonów numer modelu nie jest trudny do zapamiętania. Laptopy są dostarczane z tagami serwisowymi, które je identyfikują, lub w niektórych przypadkach producenci laptopów oferują aplikację do zainstalowania w systemie, aby pomóc ją zidentyfikować.

Jaki mam monitor?

Tego samego nie można powiedzieć o monitorze. Ale to nie znaczy, że nie jest niemożliwe znalezienie marki i modelu monitora na komputerze z systemem Windows 10. Informacje są po prostu w mało prawdopodobnym miejscu.

Znalezienie marki monitora tak naprawdę nie wymaga korzystania z systemu operacyjnego. Nazwa producenta jest zwykle wybita na monitorze u dołu ramki. Jeśli nic więcej, po włączeniu monitora i nie jest on podłączony do niczego, na kilka sekund może pojawić się logo producenta, zanim monitor przejdzie w stan uśpienia.

Ale co, jeśli potrzebujesz numeru modelu?

Model monitora

Marka monitora jest łatwa do znalezienia, ale numer modelu jest nieco trudny. Aby znaleźć numer modelu, musisz najpierw podłączyć monitor do swojego systemu.

Upewnij się, że jest rozpoznawany i że system Windows może wysłać do niego dane wyjściowe. Upewnij się również, że nie masz w systemie żadnych monitorów cieni.

Gdy to zrobisz, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień System. Wybierz kartę Ekran i poszukaj opcji Zaawansowane ustawienia wyświetlania u dołu lub po prawej stronie. Kliknij go i na następnym ekranie otwórz menu rozwijane Wybierz ekran.

Wybierz monitor dodatkowy / monitor zewnętrzny z tej listy. Na monitorze pojawi się marka i numer modelu.

Na poniższym zrzucie ekranu monitor podłączony do systemu to monitor firmy Dell o numerze modelu ST2420L.

W tym oknie znajduje się opcja właściwości karty graficznej i jeśli ją klikniesz, okno, które zostanie otwarte, ma dedykowaną kartę Monitor.

Karta Monitor umożliwia zarządzanie niektórymi ustawieniami monitora, jednak wszelkie informacje dotyczące marki lub modelu monitora nie będą dokładne. Prawdopodobnie pojawi się po prostu jako ogólny monitor.

Jeśli nadal masz gdzieś pudełko monitora, zawsze możesz sprawdzić jego numer modelu, ale to długa szansa. Niewiele osób oszczędza pudełka, w których znajduje się ich sprzęt.

Nie ma aplikacji, które mogłyby wykryć numer modelu monitora, więc aplikacja Ustawienia jest naprawdę najlepszym rozwiązaniem.

To powiedziawszy, jest bardzo mało prawdopodobne, że nie znajdziesz tutaj prawidłowego numeru modelu.

x