Udostępnij teraz w social media:

Apple przyznało, że spowalnia iPhone'y w miarę starzenia się ich baterii i są one uaktualniane do nowszych wersji iOS. Oferował użytkownikom program wymiany baterii i narzędzia pozwalające ustalić, czy ich urządzenie zostało spowolnione w celu uzyskania lepszej wydajności. Firma została ostatecznie pozwana za tę praktykę, która odtąd nosi nazwę Batterygate.

Apple przegrało sprawę i teraz przyznaje użytkownikom / właścicielom dotkniętych zestawów odszkodowania w wysokości 25 USD. Aby się o to ubiegać, musisz znać numer seryjny iPhone'a, jeśli kiedykolwiek posiadałeś zestaw objęty orzeczeniem. Oto jak możesz to znaleźć.

Numer seryjny iPhone'a

Znajdź numer seryjny iPhone'a

Omówimy kilka sposobów wyszukiwania numeru seryjnego telefonu iPhone. Niektóre działają tylko wtedy, gdy nadal masz zestaw, podczas gdy inne mogą działać, nawet jeśli zestawu już dawno nie ma.

Sprawdź -   Jak zmienić sposób wyświetlania liczb ujemnych w programie Excel

Aplikacja Ustawienia

Numer seryjny iPhone'a to podstawowe informacje o sprzęcie, które można sprawdzić w aplikacji Ustawienia.

Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie. Przejdź do Ogólne> Informacje o telefonie. Poszukaj pola Numer seryjny i zanotuj liczbę w dół. Jeśli naciśniesz i przytrzymasz numer, możesz skopiować go do schowka.

Pudełko

Jeśli nadal masz pudełko, w którym leżał twój iPhone, spójrz na tył. Będzie na nim naklejka informująca o numerze modelu, roku produkcji urządzenia i numerze seryjnym.

Twój identyfikator Apple

Jeśli posiadasz inne urządzenia Apple, możesz użyć ich do znalezienia numeru seryjnego iPhone'a. Musisz zalogować się do tego samego Apple ID, którego użyłeś w drugim telefonie.

Sprawdź -   Którego ustawienia zapobiegania śledzeniu należy użyć w przeglądarce Microsoft Edge?

Na iPhonie lub iPadzie;

Otwórz aplikację Ustawienia. Stuknij swój identyfikator Apple ID u góry. Przewiń w dół i dotknij iPhone'a, dla którego chcesz znaleźć numer seryjny.

Na komputerze Mac;

Otwórz aplikację Preferencje systemowe. Kliknij swój Apple ID w górnym rzędzie. Wybierz iPhone'a, dla którego chcesz wyszukać numer seryjny.

Połączone urządzenia

Możesz uzyskać dostęp do połączonych urządzeń ze strony Apple.

Zaloguj się za pomocą swojego Apple ID tutaj. Przewiń w dół do sekcji Urządzenia. Kliknij iPhone'a, dla którego chcesz znaleźć numer seryjny.

Witryna dotycząca sporów dotyczących wydajności urządzenia

Jeśli chcesz znaleźć numer seryjny iPhone'a, aby ubiegać się o odszkodowanie od Apple, możesz wypróbować alternatywną metodę podaną na oficjalna strona internetowa do zgłaszania roszczeń.

Sprawdź -   Wyjaśnienie kontroli w tle sterownika Uber: stan i wymagania

Wniosek

Numer seryjny iPhone'a służy do śledzenia urządzenia z różnych powodów. Służy również do śledzenia skradzionych urządzeń, więc nawet jeśli nie złożysz roszczenia, dobrze jest zanotować te informacje o swoim iPhonie (i iPadzie) w bezpiecznym miejscu.

newsblog.pl

newsblog.pl