01/18/2022

Jak znaleźć numer seryjny komputera Mac przez macOS

Udostępnij teraz w social media:

Wszystkie komputery Mac mają numer seryjny, a każdy numer jest unikalny dla komputera Mac. Jest powiązany z płytą główną komputera, więc jeśli zdarzy się, że wymieniasz go przez Apple, upewnij się, że zaktualizują informacje w twoim systemie. Numer seryjny jest wydrukowany gdzieś na Twoim urządzeniu i wystarczy fizyczna inspekcja urządzenia, aby je znaleźć. Na MacBookach znajduje się u dołu z tyłu. Numer seryjny komputera Mac można również znaleźć za pośrednictwem systemu macOS.

Jeśli nie chcesz szukać numeru seryjnego, być może masz coś zasłaniającego go (etykietę lub naklejkę), nie możesz odwrócić MacBooka (z jakiegokolwiek powodu) lub numer po prostu zniknął z czasem, ty nadal może znaleźć numer seryjny komputera Mac przez macOS.

Sprawdź -   Jak przeglądać mapy w trybie offline

Znajdź numer seryjny komputera Mac

Na komputerze Mac przejdź do menu Apple i wybierz opcję Informacje o tym komputerze Mac.

W oknie, które zostanie otwarte, pojawi się pole dla numeru seryjnego. To numer seryjny twojego Maca.

Uwaga: numer seryjny na poniższym zrzucie ekranu został częściowo ukryty. Ma 12 znaków i zawiera zarówno cyfry, jak i litery.

Korzystanie z numeru seryjnego

Teraz, gdy masz numer seryjny, możesz się zastanawiać, do czego jest używany. Po pierwsze, jest to najszybszy sposób na zidentyfikowanie modelu komputera Mac, zwłaszcza jeśli chcesz znaleźć coś związanego z nim w witrynie Apple. Na przykład oferuje Apple wymiana baterii w przypadku niektórych modeli MacBooka. Aby sprawdzić, czy Twój MacBook się kwalifikuje, musisz podać jego numer seryjny.

Sprawdź -   Jak usunąć Ubuntu i przywrócić system Windows na komputerze

Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał skontaktować się z pomocą techniczną Apple w trybie online, numer seryjny pozwoli każdemu, kto pomaga Ci, szybko uzyskać konfigurację systemu.

Może również służyć jako niskopoziomowe narzędzie zabezpieczające przed kradzieżą / identyfikacją. Jeśli podejrzewasz, że sprzęt MacBooka został zmodyfikowany podczas naprawy, możesz sprawdzić jego numer seryjny. Podobnie, jeśli znasz numer seryjny swojego MacBooka, możesz go użyć, aby udowodnić, że MacBook należy do Ciebie.

Mówimy, że jest to zabezpieczenie przed kradzieżą niskiego poziomu, ponieważ numer seryjny można usunąć. Nie jest to łatwe i będzie wymagało poważnych zmian w sprzęcie, ale mimo to jest możliwe. Jeśli wymieniasz coś ważnego w swoim MacBooku, niezależnie od tego, czy jest to serwis naprawczy innej firmy, czy firma Apple, przedyskutuj z nimi numer seryjny systemu. Apple zresetuje go za Ciebie, chociaż usługi naprawcze innych firm mogą mieć inne zasady lub mogą w ogóle nie majstrować przy nich.

Sprawdź -   Jak grać w Cities Skylines w systemie Linux

x