Komputery PC nie są często wymieniane. Nie są to małe zakupy i jeśli nie jesteś zapalonym graczem, prawdopodobnie zatrzymasz zakupiony laptop lub komputer przez ponad dwa lata. Jedynym prawdziwym problemem przy zakupie komputera jest to, że jest tak wiele modeli do wyboru. W przeciwieństwie do komputerów Mac, które pochodzą od jednej firmy, komputery PC są produkowane przez wiele różnych firm do różnych zastosowań; dom, szkoła, praca i gry. Jeśli zdecydowałeś się na używanie systemu Windows 10 jako systemu operacyjnego na pulpicie, możesz znaleźć odpowiedni komputer z systemem Windows 10 za pomocą Microsoft Wybierz narzędzie komputerowe.

Sprawdź -   Jak uczynić swój profil e-mail Thunderbird przenośnym w systemie Linux

Narzędzie Wybierz komputer to w zasadzie narzędzie, które oferuje podstawowe opcje dla komputera, w tym niektóre niezbędne elementy, np. Port USB C. Następnie wyszukuje urządzenia pasujące do wybranych opcji. Oto jak to działa.

Microsoft Wybierz narzędzie komputerowe

Odwiedź narzędzie i wybierz główne zastosowanie, które zamierzasz wydostać się z systemu. Masz cztery podstawowe opcje; dom, praca, szkoła i gry. Powinniśmy wspomnieć, że w żadnym momencie narzędzie nie prosi o budżet, a ten wstępny wybór będzie odgrywał pewną rolę w ustalaniu ceny sugerowanych systemów. Systemy do gier kosztują więcej, a systemy do domu nie tyle. Jeśli wybierzesz „Do pracy”, narzędzie da pierwszeństwo systemowi, który ma licencję na system Windows 10 Pro, ale jeśli nie będzie w stanie znaleźć niczego, co pasowałoby do innych opcji, zasugeruje systemy, które mają inną wersję systemu Windows 10 lub które nie są dostarczane z zainstalowanym systemem operacyjnym.

Sprawdź -   Jak naprawić błąd APIClient.dll w systemie Windows 10

Inne opcje, które możesz wybrać podczas korzystania z narzędzia, to „Wydajność”, w której musisz wybrać trzy podstawowe zadania, do których będziesz używać komputera. Warto sprawdzić, co faktycznie robią te funkcje i jak mogą wpłynąć na cenę sugerowanych urządzeń, jeśli masz ograniczony budżet.

Następnie wybierzesz niezbędne porty, rozmiar żądanego ekranu i preferowane marki. Na koniec musisz wybrać, co ma priorytet w twoich wyborach; czy chcesz urządzenie, które spełnia wymagania dotyczące wydajności, ma odpowiednie porty, czy jest Twoją preferowaną marką.

Po zakończeniu wyboru narzędzie Microsoft Wybierz komputer wyświetli cztery opcje. Pierwsza opcja to najbliższe dopasowanie, a pozostałe trzy będą miały coś, co nie spełni wszystkich Twoich wymagań. W niektórych przypadkach najlepsze dopasowanie może również nie spełniać wszystkich wymagań.

Sprawdź -   Jak szybko znajdować i usuwać duże pliki w systemie Linux za pomocą Wyszukiwacza dużych plików

To narzędzie nie będzie przeglądać listy każdego komputera dostępnego na rynku. Sugestie są dobre, ale nadal możesz odkrywać i znajdować inne / lepsze / bardziej odpowiednie systemy. Narzędzie jest dobrym miejscem do rozpoczęcia, zwłaszcza jeśli chcesz wiedzieć, jaki sprzęt można uzyskać w różnych punktach cenowych.