Jak znaleźć odpowiedni komputer z systemem Windows 10 za pomocą narzędzia Microsoft Wybierz komputer

Komputery nie są często wymieniane. Nie jest to mały zakup i jeśli nie jesteś zapalonym graczem, prawdopodobnie zachowasz kupiony laptop lub komputer przez ponad dwa lata. Jedynym prawdziwym problemem związanym z zakupem komputera jest to, że jest tak wiele modeli do wyboru. W przeciwieństwie do linii Mac, które pochodzą z jednej firmy, komputery PC są produkowane przez wiele różnych firm do różnych zastosowań; dom, szkoła, praca i gry. Jeśli zdecydowałeś się na używanie systemu Windows 10 jako systemu operacyjnego na pulpicie, możesz znaleźć odpowiedni komputer z systemem Windows 10 za pomocą narzędzia Microsoft Wybierz komputer.

Narzędzie Wybierz komputer to w zasadzie narzędzie, które oferuje kilka podstawowych opcji dla komputera, w tym niektóre niezbędne elementy, np. Port USB C. Następnie znajduje urządzenia, które pasują do Twoich wyborów. Oto jak to działa.

Narzędzie Microsoft Wybierz komputer

Odwiedź narzędzie i wybierz główne zastosowanie, które zamierzasz wyprowadzić z systemu. Masz cztery podstawowe opcje; dom, praca, szkoła i gry. Powinniśmy wspomnieć, że w żadnym momencie narzędzie nie prosi o budżet, a ta wstępna selekcja będzie odgrywać pewną rolę w ustalaniu ceny sugerowanych systemów. Systemy do gier kosztują więcej, a systemy domowe mniej. Jeśli wybierzesz opcję „ Do pracy ”, narzędzie będzie preferować system z licencją na system Windows 10 Pro, ale jeśli nie może znaleźć niczego, co pasuje do innych opcji, zasugeruje systemy, które mają inną wersję systemu Windows 10 lub które nie są dostarczane z zainstalowanym systemem operacyjnym.

Inne opcje, które możesz wybrać podczas korzystania z narzędzia, to „ Wydajność ”, w której musisz wybrać trzy podstawowe zadania, do których będziesz używać komputera. Warto przyjrzeć się, co faktycznie robią te funkcje i jak mogą wpływać na cenę sugerowanych urządzeń, jeśli masz ograniczony budżet.

Następnie wybierzesz niezbędne porty, rozmiar żądanego ekranu i preferowane marki. Na koniec musisz wybrać to, co ma pierwszeństwo w Twoich wyborach; czy chcesz urządzenie, które spełnia wymagania dotyczące wydajności, ma odpowiednie porty, czy też jest Twoją preferowaną marką.

Po dokonaniu wyboru narzędzie Microsoft Wybierz komputer pokaże cztery opcje. Pierwsza opcja to najbliższe dopasowanie, a pozostałe trzy będą miały coś, co nie spełnia wszystkich Twoich wymagań. W niektórych przypadkach najlepsze dopasowanie może również nie spełniać wszystkich Twoich wymagań.

To narzędzie nie przejdzie przez listę wszystkich komputerów dostępnych na rynku. Sugestie są dobre, ale nadal możesz eksplorować i znajdować inne / lepsze / bardziej odpowiednie systemy. To narzędzie jest dobrym miejscem do rozpoczęcia, zwłaszcza jeśli chcesz wiedzieć, jaki rodzaj sprzętu możesz kupić w różnych przedziałach cenowych.

x