Udostępnij teraz w social media:

Jeśli masz wyjątkowo ważny plik, którego nie możesz utracić, zawsze powinieneś przechowywać go w miejscu, w którym jest mało prawdopodobne, aby go usunąć. Aby ułatwić dostęp, możesz utworzyć skrót do pliku i użyć go, aby go otworzyć. Jeśli kiedykolwiek przypadkowo usuniesz skrót, sam plik pozostanie nietknięty. Oczywiście skróty do plików mają inne zastosowania i nie można ich zaszufladkować, jeśli chodzi o sposób ich użycia.

Jeśli masz skrót do pliku na pulpicie lub w innym miejscu na dysku i chcesz zlokalizować oryginalny plik, jest to dość łatwe.

Znajdź oryginalny plik do skrótu

Ta metoda działa w przypadku plików i folderów. Plik lub folder, o którym mowa, musi nadal istnieć. Możesz sprawdzić, czy nadal istnieje, otwierając sam skrót. Jeśli plik / folder się otworzy, będziesz mógł go znaleźć. Jeśli został usunięty, skrót się nie otworzy. Nie ma znaczenia, czy plik lub folder został przeniesiony po utworzeniu skrótu. Te metody będą nadal działać.

1. Właściwości skrótu

Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót do pliku lub folderu. Wybierz Właściwości z menu kontekstowego. Przejdź do karty „Skrót”. Poszukaj pola Cel (nie Lokalizacja docelowa). W tym polu zostanie podana pełna ścieżka do pliku / folderu. Wybierz ścieżkę, usuń z niej nazwę pliku / folderu i wklej ją na pasku lokalizacji w oknie Eksploratora plików. Stuknij Enter. W lokalizacji, która zostanie otwarta, poszukaj pliku lub folderu, do którego należy skrót.

Sprawdź -   Jak pisać ułamki w programie PowerPoint

2. Wskazówka dotycząca skrótów

Otwórz Eksplorator plików i przejdź do skrótu do pliku / folderu, który próbujesz znaleźć. Najedź kursorem myszy na skrót. Pojawi się podpowiedź z pełną ścieżką do pliku. Niestety tej ścieżki nie można skopiować.

Wniosek

Jeśli zrobisz to dla pliku lub folderu, który został usunięty, będziesz mógł zobaczyć, gdzie znajdował się oryginalny plik, ale nie będziesz mógł go otworzyć. To powiedziawszy, jeśli próbujesz odzyskać utracony plik i nie wiesz, gdzie został zapisany przed usunięciem / nadpisaniem, skrót do pliku może pomóc w jego odzyskaniu. W przypadku niektórych skrótów, na przykład tych, które należą do aplikacji, znalezienie oryginalnego pliku jest łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to zajrzeć do folderu instalacyjnego aplikacji. Jednak w przypadku plików tworzonych przez użytkowników nie jest to takie proste. Być może zapomniałeś, gdzie zapisałeś plik, jeśli nie uzyskiwałeś do niego bezpośredniego dostępu od dłuższego czasu.

Sprawdź -   Jak tłumaczyć napisy w serwisie Netflix [Chrome]

ZAPISZ SIĘ DO NASZEJ

newsblog.pl