Jak znaleźć pliki powodujące konflikt w Dropbox

Dropbox zmienił sposób tworzenia kopii zapasowych plików. Jest to jeden z najlepszych sposobów, aby zawsze mieć kopię zapasową najważniejszych plików. Jeśli kiedykolwiek zdarzyła Ci się awaria dysku twardego lub system operacyjny sam się zepsuł, Dropbox mógł Cię uratować. Chociaż aplikacja i usługa są świetne, możesz skończyć z tworzeniem sprzecznych kopii, jeśli masz plik otwarty w dwóch miejscach, a Dropbox spróbuje zsynchronizować je oba. Nie można na to poradzić, ale kosztuje to miejsce na koncie. Conflict Copy Resolver może znaleźć sprzeczne pliki w Dropbox i pozwala je wyczyścić.

Znajdź pliki powodujące konflikt w Dropbox

Wizyta Rozwiązywanie konfliktów kopiowania i zaloguj się na swoje konto Dropbox.

Po zalogowaniu się i zezwoleniu aplikacji na dostęp do plików na koncie, Conflicted Copy Resolver skanuje ją w poszukiwaniu plików będących w konflikcie. Jeśli znajdzie kopie będące w konflikcie, daje trzy opcje radzenia sobie z nimi.

Możesz zachować tylko najnowsze pliki, zachować najstarszą wersję plików lub wyświetlić pliki i zdecydować, co chcesz zrobić z każdym z nich z osobna.

Jeśli zdecydujesz się na ostatnią opcję, aplikacja wyświetli nazwę każdego pliku wraz z nazwą i ścieżką. Jeśli chcesz, możesz otworzyć plik na swoim koncie lub na pulpicie, zanim zdecydujesz, co z nim zrobić. Jeśli nie musisz przeglądać plików, możesz rozwiązać konflikt z własnego interfejsu aplikacji.

Odzyskiwanie usuniętych plików

Rozwiązywanie konfliktów kopiowania usunie pliki, których nie chcesz zachować. Zostaną one przesłane do folderu Kosz w Dropbox, gdzie, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał je odzyskać, będziesz mieć na to ograniczony czas. Konfliktowany program do kopiowania nie ma opcji odzyskiwania tych plików i nie jest do tego stworzony. Dlatego przed podjęciem decyzji o ich usunięciu warto sprawdzić różne pliki, które są ze sobą w konflikcie.

Główną funkcją Conflicted Copy Resolver jest znajdowanie plików powodujących konflikt w Dropbox. Jeśli masz o jeden za dużo, to najprostszy sposób, aby je wszystkie znaleźć. Aplikacja nie zapobiegnie tworzeniu przyszłych kopii będących w konflikcie. Jeśli wprowadzisz zmiany w pliku na wielu urządzeniach, prawie zawsze zostanie utworzona kopia będąca w konflikcie. Aby temu zapobiec, należy zamknąć plik na wszystkich innych urządzeniach, zanim otworzysz go na innym do edycji.

x