Udostępnij teraz w social media:

Aktualizacja 1: Po ostatniej aktualizacji aplikacji Pokèmon Go 31 lipca 2015 roku, funkcja odcisków łap w pobliżu została usunięta. Ten przewodnik nie jest już przydatny. Zaktualizujemy ten post, jeśli Niantic ponownie doda tę opcję.

Aktualizacja 2: Aktualizacja Pokèmon Go dokonana 9 sierpnia 2016 r. Poprawiła częstotliwość odświeżania pobliskiego paska. Może być używany do śledzenia pobliskich Pokémonów. Możesz sprawdzić metodę tutaj.

Pokemon Go od razu stał się hitem, a ludzie z entuzjazmem próbują je wszystkie złapać. Gra obraca się wokół znajdowania i łapania Pokemonów. Wymaga chodzenia po mieście i bycia zawsze czujnym, gdy w pobliżu znajduje się Pokemon. Gra informuje cię, kiedy jeden lub kilka Pokemonów jest w pobliżu, a nawet zapewnia pomocne małe wskazówki, czy zbliżasz się, czy oddalasz od Pokemona. Te małe wskazówki mają postać odcisków łap, które pojawiają się pod pokemonem znajdującym się w pobliżu lub obok wybranego przez ciebie. Oto, jak możesz ich użyć, aby znaleźć Pokemona, którego chcesz złapać.

Sprawdź -   Jak zapętlać filmy z odbijaniem na Snapchacie

Wyjmij telefon i chodź, aż zobaczysz mały pasek w prawym dolnym rogu wypełniony pobliskim Pokemonem. Dotknij paska, a pojawi się menu zawierające wszystkie pokemony, które są w pobliżu. Dotknij tego, którego chcesz złapać.

pokemon-near-select

Kiedy wrócisz do głównej mapy, wybrany Pokemon pojawi się na pasku w prawym dolnym rogu, a obok niego będzie 1-3 odcisków łap. Odciski łap przedstawiają odległość, a od ciebie zależy, czy zinterpretujesz kierunek i odnajdziesz swojego pokemona. Sztuczka polega na ustaleniu, w którym kierunku iść.

Rozwiązanie pochodzi od użytkowników Reddita, thecolorlesspill i DJToaster. Zacznij iść na wschód i uważnie obserwuj liczbę odcisków łap. Jeśli liczba wzrośnie, oddalasz się od Pokemona. Wróć do pierwotnego miejsca startu i idź na zachód. Ponownie zwróć uwagę na liczbę odcisków łap. Jeśli odciski łap zaczną opadać, zbliżasz się do Pokemona. Idź dalej, aż znowu zaczną się podnosić.

Sprawdź -   Jak korzystać z Snapshot Go w Pokèmon Go

Pozwala to znaleźć zasięg, w jakim znajduje się Pokemon dla danego kierunku, np. Ze wschodu na zachód. Pokemon leży gdzieś pomiędzy miejscami, w których odciski łap spadły do ​​miejsca, w którym zaczęły ponownie rosnąć. Zgodnie z poniższym diagramem musisz znaleźć obszar między punktami A i B, co właśnie zrobiłeś, idąc wschód – zachód. Po znalezieniu tego zasięgu musisz teraz zdecydować, czy udać się na południe, czy na północ. Możesz wyświetlić większą wersję diagramu tutaj.

pokemon utworów-1ślady pokemonów

Aby to zrobić, idź na północ i sprawdź, czy ślady łap idą w górę, czy też zaczynają się zmniejszać. Jeśli zaczną się zmniejszać, idź dalej, a znajdziesz Pokemona. Jeśli zaczną się zwiększać, wróć do punktu wyjścia i idź na południe. To powinno doprowadzić cię do twojego Pokemona. Metoda w zasadzie zamienia cię w urządzenie naprowadzające, a odciski łap mówią ci, czy zbliżasz się, czy oddalasz od Pokemona.

Sprawdź -   Jak zmienić nazwę urządzenia Bluetooth w systemie macOS

Możesz także wziąć wskazówkę z mapy, która pokazuje szeleszczącą trawę (na zdjęciu poniżej), aby wskazać Pokemona. Nie zawsze doprowadzi cię to do Pokemona, ale jest to dobry kierunek, w którym możesz wejść, jeśli nie jesteś pewien, którego Pokemona chcesz złapać.

pokemon w pobliżu 1