Jak znaleźć swój kierunek podróży za pomocą Google Maps

Mapy Google świetnie nadają się do uzyskiwania wskazówek, ale jeśli jesteś w terenie i nie możesz znaleźć drogi do domu, musisz improwizować. Na szczęście w przypadku zgubienia się można skorzystać z Map Google, aby znaleźć kierunek podróży. Oto jak.

Działa to tylko wtedy, gdy urządzenie z systemem Android lub iPhone ma magnetometr, który może określić kierunek podróży za pomocą pola magnetycznego Ziemi. Większość (jeśli nie wszystkie) nowoczesnych urządzeń z Androidem ma zainstalowany magnetometr, podobnie jak wszystkie najnowsze iPhone’y.

Znajdowanie kierunku za pomocą Google Maps

Możesz łatwo znaleźć swój kierunek podróży, korzystając z widoku mapy Google Maps. Te instrukcje będą działać niezależnie od tego, czy posiadasz plik iPhone lub Android urządzenie, ale możesz najpierw skalibrować kompas, aby upewnić się, że kierunek jest tak dokładny, jak to tylko możliwe.

Musisz także upewnić się, że usługi lokalizacyjne są włączone w telefonie, aby umożliwić dokładne określenie Twojej lokalizacji i kierunku.

W aplikacji Mapy Google powinieneś zobaczyć mały symbol kompasu widoczny w prawym górnym rogu, poniżej przycisku zmiany terenu i stylu mapy. Jeśli kompas nie jest obecnie widoczny, użyj dwóch palców, aby przesunąć widok mapy, aby go wyświetlić.

Czerwony symbol na ikonie kompasu wskazuje północ, a szary symbol wskazuje południe. Twoja niebieska ikona wiązki pokaże aktualny kierunek podróży.

Czerwony symbol to ikona kompasu skierowana na północ.

W powyższym przykładzie aktualny kierunek podróży jest w przybliżeniu na wschód, ponieważ północ wskazuje na prawą stronę. Używając ikony kompasu jako wskazówki, możesz następnie poruszać się we właściwym kierunku, niezależnie od tego, czy jest to północ, południe, wschód czy zachód.

Znajdowanie północy za pomocą Google Maps

Zamiast ręcznie przesuwać mapę w określonym kierunku, możesz dotknąć ikony kompasu, aby automatycznie skierować widok mapy na północ i południe w bieżącej lokalizacji.

Oznacza to, że dopóki niebieska ikona ma wiązkę skierowaną w górę, kierujesz się na północ. Jeśli jest skierowany w dół, kierujesz się na południe itd. Aby to zrobić, dotknij ikony kompasu w prawym górnym rogu widoku mapy Google Maps.

Twoja pozycja na mapie się zmieni, a ikona zaktualizuje się, aby pokazać, że kierujesz na północ.

Mapy Google na telefon komórkowy z widokiem mapy skierowanym na północ i niebieską ikoną wiązki wskazującą kierunek podróży na wschód

Po kilku sekundach ikona kompasu zniknie z widoku mapy. Pojawi się ponownie tylko wtedy, gdy ręcznie przesuniesz mapę, pokazując prawidłową pozycję północną i południową, aby ułatwić nawigację.

Gdy widok mapy jest skalibrowany w kierunku północnym, możesz zmienić kierunek, korzystając z pomocy niebieskiej ikony wiązki. Dopóki promień jest skierowany w górę, kierujesz się na północ.

Na przykład, jeśli ikona niebieskiej wiązki wskazuje prawą stronę, kierujesz się na wschód. Jeśli musisz ręcznie zmienić widok mapy, kompas pojawi się ponownie, umożliwiając śledzenie kierunku podróży.

x