Jak znaleźć swoją historię lokalizacji na iPhonie lub iPadzie

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, gdzie byłeś w zeszłym tygodniu, możesz użyć swojego iPhone’a lub iPada, aby wyświetlić historię lokalizacji. Jeśli korzystasz z Google Maps, możesz znaleźć bardzo szczegółowe informacje o swoim miejscu pobytu.

Historia lokalizacji i prywatność

Wszystkie główne firmy technologiczne i aplikacje mają jakąś formę funkcji śledzenia lokalizacji. Robią to wszyscy – od Apple, Google, Facebooka, po Twittera. Każda firma wykorzystuje dane na różne sposoby.

Na przykład Apple gromadzi tylko pulę ważnych lokalizacji, które odwiedziłeś w przeszłości i twierdzi, że nikomu nie udostępnia tych danych. Z drugiej strony Google szczegółowo śledzi całą Twoją aktywność, zwłaszcza jeśli korzystasz z Map Google.

Jeśli otworzysz widok osi czasu Map Google, będziesz w stanie zobaczyć dokładnie, gdzie podróżowałeś danego dnia – nawet jeśli nie korzystałeś z Map Google do nawigacji – dzięki śledzeniu lokalizacji w tle.

Obie te usługi domyślnie włączają Cię, ale w razie potrzeby możesz wyłączyć śledzenie lokalizacji.

Znajdź historię lokalizacji swojego iPhone’a lub iPada

Najpierw porozmawiajmy o znajdowaniu historii lokalizacji na iPhonie lub iPadzie. Otwórz aplikację Ustawienia i wybierz „Prywatność”.

W tym miejscu wybierz „Usługi lokalizacyjne”.

Stuknij w Usługi lokalizacji w aplikacji Prywatność

Przewiń w dół na tym ekranie i dotknij „Usługi systemowe”.

Stuknij w Usługi systemowe w sekcji Prywatność

Na następnym ekranie dotknij „Znaczące lokalizacje”.

Stuknij w Znacząca lokalizacja, aby zobaczyć szczegóły śledzenia lokalizacji

W tym miejscu znajdź sekcję Historia, która gromadzi i grupuje miejsca na podstawie częstotliwości ich odwiedzania.

Jeśli chcesz wyczyścić historię, możesz przewinąć w dół i kliknąć „Wyczyść historię”. Jeśli chcesz zatrzymać śledzenie lokalizacji na iPhonie lub iPadzie, przejdź na górę ekranu i dotknij przełącznika obok „Znaczące lokalizacje”.

Kliknij przełącznik Znaczące lokalizacje, aby go wyłączyć

Po dotknięciu kolekcji lokalizacji w sekcji „Historia”, na następnym ekranie pojawi się wizualne zestawienie. Zobaczysz mapę wszystkich lokalizacji u góry wyświetlacza.

Kliknij zbiór lokalizacji, aby wyświetlić szczegóły

Stuknij w jedną z wizyt, aby zobaczyć szczegółowy widok odwiedzonego obszaru. Szczegółowy widok pokaże również godzinę Twojej wizyty i środek transportu wraz z datą.

Znajdź swoją historię lokalizacji w Mapach Google

Apple przechowuje ograniczoną ilość danych historii lokalizacji i nie pozwala przeglądać danych w widoku osi czasu. Z drugiej strony Google ma szczegółowy widok osi czasu, który pozwala przeglądać przejechane drogi i miejsca, które odwiedziłeś danego dnia.

Jeśli używasz mapy Google app na iPhonie lub iPadzie do nawigacji, możesz użyć funkcji Oś czasu Map Google, aby uzyskać dostęp do historii lokalizacji.

Możliwość śledzenia Twojej lokalizacji przez Mapy Google zależy od ustawień prywatności. Możesz zezwolić Google na śledzenie Twojej lokalizacji tylko wtedy, gdy używasz aplikacji, lub na śledzenie Twojej lokalizacji zawsze w tle. Możesz zmienić to ustawienie na swoim iPhonie lub iPadzie, przechodząc do Ustawienia> Prywatność> Usługi lokalizacyjne> Mapy Google.

Jeśli chcesz, możesz także wyłączyć funkcję Historii lokalizacji w ustawieniach konta Google (opisaliśmy poniższe kroki).

Plik Strona osi czasu w Mapach Google można uzyskać w Internecie na iPhonie, iPadzie lub komputerze. Aby uzyskać najlepsze wrażenia podczas oglądania, spróbuj użyć laptopa lub komputera stacjonarnego. Zobaczysz mapę świata z zaznaczonymi niektórymi miejscami. W tym miejscu możesz przesuwać i kliknąć lokalizację, aby zobaczyć dostępne punkty danych.

Widok osi czasu w Mapach Google dla Twojego konta, pokazujący mapę Twojego kraju

W lewym górnym rogu zobaczysz interfejs osi czasu. Tutaj możesz wybrać dowolną datę, aby zobaczyć szczegółowe zestawienie danych dotyczących podróży. Po prawej stronie zobaczysz pokonaną trasę w widoku mapy.

Po lewej stronie zobaczysz widok osi czasu ze szczegółami odwiedzonych miejsc, godziną wizyty i czasem przebywania w danej lokalizacji. Jeśli korzystasz ze Zdjęć Google, zobaczysz tutaj również wszystkie swoje zdjęcia z podróży.

Spójrz na dane historii lokalizacji z danego dnia w widoku osi czasu Map Google

Jeśli nie chcesz, aby firma Google gromadziła i przechowywała te dane (pomaga to ulepszyć sugestie Google i wyniki wyszukiwania w Mapach), możesz całkowicie wyłączyć funkcję Historii lokalizacji.

w Strona osi czasu w Mapach Google, w dolnym wierszu zobaczysz sekcję historii lokalizacji. Zostanie wyświetlony komunikat „Historia lokalizacji jest włączona”. W tej sekcji kliknij przycisk „Zarządzaj historią lokalizacji”.

Kliknij przycisk Zarządzaj historią lokalizacji na stronie Oś czasu Map Google

Na następnym ekranie wyłącz przełącznik obok „Historii lokalizacji”, aby wyłączyć śledzenie lokalizacji.

Wyłącz Historię lokalizacji w Mapach Google

Chociaż uniemożliwia to aplikacji Mapy Google na Twoich urządzeniach śledzenie Twojej lokalizacji, niektóre aplikacje Google nadal będą przechowywać dane o lokalizacji ze znacznikiem czasu. Możesz wyłączyć tę aktywność, wyłączając Aktywność w internecie i aplikacjach w ustawieniach.

Teraz, gdy wiesz, jak przeglądać historię lokalizacji na iPhonie i iPadzie, pamiętaj, aby przywołać ją następnym razem, gdy będziesz się zastanawiać, gdzie byłeś i co robiłeś podczas ostatnich wakacji. Chociaż Apple może nie mieć dokładnych danych, możesz mieć pewność, że Mapy Google będą.

x