Jak znaleźć wartość megapikselową aparatu

Jakość aparatu jest generalnie określana przez wartość megapikseli jego obiektywu. Istnieją inne czynniki, które decydują o jego jakości, takie jak punkt ogniskowania i czułość ISO, ale od wartości MP należy zacząć, jeśli patrzysz na aparat cyfrowy, taki jak kamera internetowa lub aparat w smartfonie. Oto dwa sposoby na znalezienie wartości megapikseli aparatu.

Sprawdź specyfikacje produktu

Megapikselowa wartość aparatu jest często głównym punktem sprzedaży. Niezależnie od rodzaju posiadanego urządzenia, czy jest to kamera internetowa, zintegrowana kamera internetowa w laptopie, czy kamera w smartfonie, możesz sprawdzić wartość megapikselową aparatu w Internecie, przechodząc do jego strony produktu. Wszystko, co musisz wiedzieć, to nazwa posiadanego produktu. Jeśli masz laptopa i chcesz poznać wartość megapikselową zintegrowanej kamery internetowej, musisz znaleźć stronę produktu dla laptopa. Powinien powiedzieć, ile megapikseli jest w aparacie.

Jeśli nadal masz pudełko, w którym znalazł się aparat / urządzenie, możesz również sprawdzić te informacje, ale w przypadku laptopów może nie być podane na pudełku.

Oblicz wartość megapikseli ze zdjęciem

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz znaleźć strony produktu aparatu, którego jesteś właścicielem, następnym najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie zdjęcia aparatem i skopiowanie go na pulpit. Możesz następnie użyć zdjęcia do określenia wartości megapikseli aparatu. Ta sztuczka jest również bardzo przydatna, jeśli masz zdjęcie i chcesz poznać specyfikacje aparatu, który je zrobił.

Aby obliczyć wartość w megapikselach ze zdjęciem, musisz otworzyć je w przeglądarce plików, która może powiedzieć, jaka jest jego szerokość i wysokość w pikselach. Prawdopodobnie możesz również uzyskać te informacje, przechodząc do właściwości / szczegółów zdjęcia w menedżerze plików stockowych na pulpicie.

Gdy masz już szerokość i wysokość w pikselach, musisz pomnożyć te dwa, a następnie podzielić przez milion. Użyj poniższego wzoru.

(Width x Height) / 1,000,000

Zaokrąglij do najbliższej wartości. Jeśli wartość po przecinku jest mniejsza niż 5, to wartość przed przecinkiem jest wartością w megapikselach. Jeśli wartość po przecinku wynosi 5 lub jest większa niż 5, podczas zaokrąglania do wartości przed przecinkiem dodasz 1.

Przykład

(3246 x 2440) / 1,000,000

= 7.92

Powyższe obliczenia dotyczą zdjęcia zrobionego iPhonem 6, który, jeśli spojrzysz na jego specyfikację, ma aparat 8 MP.

Pomiędzy tymi dwiema metodami można wiarygodnie obliczyć wartość megapikseli kamery. Należy wspomnieć, że wartość megapikseli to tylko jeden ze wskaźników jakości aparatu. Inne czynniki mają duże znaczenie w przypadku fotografii, zwłaszcza jeśli jest to fotografia cyfrowa. Dobra aplikacja i słabo opracowana aplikacja będą robić bardzo różne zdjęcia, nawet jeśli używają tego samego aparatu w telefonie.

x