Jak znaleźć wartość nasion dla świata Minecraft w systemie Windows 10

Żadne dwa światy stworzone w Minecrafcie nie są identyczne, chyba że użyjesz do nich tego samego ziarna. Ziarno to wartość, której algorytm Minecrafta używa jako punktu początkowego do tworzenia reszty świata. Możesz zasiać światy w grze Minecraft, aby uzyskać światy z określonymi biomami, w których chciałbyś grać. To powiedziawszy, możesz także uzyskać wartość początkową swojego własnego świata i dzielić się nim z innymi. Jeśli zdarzyło ci się stworzyć szczególnie interesujący świat, dzielenie się jego ziarnem z innymi to świetny sposób, aby pozwolić im grać w nim (na ich własnych systemach). Oto, jak możesz znaleźć wartość początkową świata Minecraft.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

Wartość ziarna dla świata Minecraft

Otwórz Minecrafta i kliknij przycisk Graj na ekranie głównym. Zobaczysz swoją zwykłą listę światów, które stworzyłeś. Kliknij mały przycisk edycji obok świata.

Spowoduje to wyświetlenie ekranu ustawień dla świata. Przewiń w dół, a zobaczysz wartość Seed. Zanotuj to i udostępnij każdemu, kogo chcesz. Kiedy ktoś użyje wartości początkowej, będzie w stanie wygenerować dokładnie ten sam świat, bez wszelkich struktur, które zbudowałeś.

W starszych wersjach aplikacji lub wersjach aplikacji Java to pole może nie być widoczne. Zamiast tego będziesz musiał użyć w grze polecenia konsoli. Powinniśmy wspomnieć, że jeśli użyjesz tych poleceń, będziesz musiał włączyć kody, które wyłączają osiągnięcia. Jeśli nadal używasz starszej wersji, wypróbuj te polecenia w świecie.

/world seed

lub

/seed

Wersja Minecrafta na podłożu skalnym pozwala znaleźć wartość ziarna świata bez włączania kodów, więc jest to całkiem niezła poprawa. Starsze wersje gry Minecraft wymagały włączenia kodów lub korzystania z aplikacji innych firm w celu znalezienia wartości początkowej świata Minecraft.

Nie możesz zmienić wartości początkowej świata po jego utworzeniu, więc gdy już masz swoją wartość początkową, możesz tylko podzielić się nią z kimś innym lub stworzyć dokładną kopię świata. Nie można przewidzieć, jaka zmiana nastąpi w świecie, jeśli zmienisz jedną małą cyfrę w jego wartości początkowej. Prawdopodobnie skończysz z zupełnie innym światem.

Jeśli potrzebujesz stworzyć kopię świata wraz ze wszystkimi zbudowanymi przez siebie strukturami, wyeksportuj ją, a następnie zaimportuj.

x