Udostępnij teraz w social media:

Pozycje menu kontekstowego można dość łatwo edytować. Jeśli utworzyłeś skrypt, który chcesz uruchomić z menu kontekstowego, możesz go dodać, edytując rejestr lub używając narzędzia do edycji menu kontekstowego. Tego rodzaju narzędzi nie brakuje i zapewniają one prosty interfejs GUI do dodawania wpisów usuwających błąd ludzki z równania. Jeśli nie chcesz edytować menu kontekstowego, a zamiast tego musisz znaleźć wartość rejestru dla określonego elementu menu kontekstowego, możesz użyć bezpłatnego, lekkiego narzędzia o nazwie ShellExView.

Wartość rejestru dla pozycji menu kontekstowego

Pobierz ShellExView. Uruchom aplikację i użyj narzędzia Znajdź, aby wyszukać pozycję menu kontekstowego, dla której chcesz znaleźć wpis rejestru. W wyszukiwaniu nie jest rozróżniana wielkość liter, ale musisz wprowadzić poprawny termin. Po znalezieniu pozycji na liście elementów menu kontekstowego kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny nagłówek kolumny.

Sprawdź -   Jak wyłączyć reklamy na stronie Nowa karta w przeglądarce Firefox

Z menu kontekstowego nagłówka kolumny wybierz opcję „Otwórz CLSID w RegEdit”. Spowoduje to otwarcie edytora rejestru i przejście do klucza i wartości kontrolujących ten konkretny element menu kontekstowego.

Teoretycznie możesz teraz edytować przedmiot, ale możesz napotkać pewne ograniczenia. Możesz dodawać elementy do menu kontekstowego, ale nie możesz łatwo edytować elementów magazynowych, np. Opcja Otwórz za pomocą jest opcją domyślną, a edytor rejestru nie pozwala zmieniać niczego pod jego kluczem. Możesz być w stanie wymusić zmianę za pomocą edytora menu kontekstowego lub przejmując własność klucza, ale jest to ryzykowne. Najpierw wykonaj kopię zapasową rejestru.

W przypadku wpisów dokonanych przez aplikacje innych firm znacznie łatwiej będzie edytować odpowiednie wpisy menu kontekstowego, ale nadal należy wykonać kopię zapasową rejestru.

Sprawdź -   Jak uzyskać Google Reverse Image Search na swoim iPhonie w dowolnej aplikacji

Ta aplikacja powinna być w stanie znaleźć wszystkie pozycje menu kontekstowego, ale jeśli nie możesz znaleźć konkretnej pozycji, spróbuj ShellMenuView aplikacja od tego samego programisty. Koncentruje się na różnych pozycjach dodawanych przez aplikacje innych firm, a nie na standardowych / domyślnych pozycjach systemu Windows 10, ale może pomóc Ci znaleźć to, czego szukasz. Pomiędzy tymi dwoma aplikacjami znajdziesz wszystkie pozycje menu kontekstowego i przejrzysz je w rejestrze. W ShellMenuView dostępna jest dedykowana kolumna dla wartości rejestru, której można użyć, aby przejść do wpisu rejestru dla niej.