Unsplash to świetne miejsce na tapety. Witryna umożliwia sortowanie zdjęć według daty, umożliwiając łatwe przeglądanie wszystkich nowych. Teraz masz wybór nowych zdjęć, a większość nowych nie zostanie odkryta. Utrudnia to znajdowanie zdjęć krajobrazów w Unsplash do tapet, ale jeśli używasz Chrome, istnieje rozszerzenie, które ułatwi wyszukiwanie.

zainstalować Wyszukiwanie powitalne z Sklep internetowy Chrome i odwiedź Unsplash.

zdjęcia krajobrazów w Unsplash

Wyszukiwanie powitalne dodaje dwa filtry tuż nad paskiem wyszukiwania w Unsplash. Filtry pozwalają odfiltrowywać zdjęcia według orientacji, w której „Dowolny” nie jest filtrem, i zapewniają połączenie zdjęć krajobrazowych i portretowych. Filtr „Portret” odfiltruje wszystkie zdjęcia krajobrazów, pozostawiając tylko zdjęcia portretowe. Aby uzyskać zdjęcia krajobrazu, musisz zastosować filtr „Krajobraz”, który odfiltruje wszystkie zdjęcia portretowe.

Sprawdź -   Jak zainstalować Google Earth Pro w systemie Linux

Kilka zdjęć w orientacji portretowej nadal będzie się przekradać, nawet z filtrem Krajobraz i prawdopodobnie ma to związek z rozmiarem zdjęć, ale większość z nich będzie krajobrazem. To samo dotyczy filtra portretowego; w wynikach otrzymasz kilka zdjęć krajobrazów.

Drugi filtr dotyczy „Luminancji”. Ma dwie opcje; jasno i ciemno. W przypadku dobrze oświetlonych zdjęć zastosuj filtr Jasny, a w przypadku ciemniejszych zdjęć zastosuj filtr Ciemny.

Możesz zastosować filtr do strony głównej lub wyszukać zdjęcia za pomocą słowa kluczowego i zastosować filtry do wyników wyszukiwania.

Unsplash ma wiele świetnych zdjęć, ale jego wyszukiwarka nie jest taka świetna i jeśli nie znajdziesz naprawdę dobrej, dobrze wyselekcjonowanej kolekcji zdjęć na określony temat, najczęściej będziesz oglądać te same zdjęcia w kółko. Kategorie obejmują większość tematów fotograficznych, ale nadal będziesz widzieć te same zdjęcia, jeśli przeglądasz je codziennie przez kilka dni.

Sprawdź -   Jak zmienić głośność mikrofonu w systemie Windows 10

Algorytm Unsplash wymaga znacznej poprawy. Wygląda na to, że faworyzuje różne zdjęcia, w zależności od urządzenia, na którym przeglądasz witrynę. Ma kilka naprawdę świetnych zdjęć i szkoda, że ​​większość z nich nie została odnaleziona, ponieważ najnowsze treści nie są umieszczane na górze pierwszej strony.

To zaskakujące, ale tak naprawdę nie ma tak wielu rozszerzeń lub dodatków (dla Firefoksa), które pomagają użytkownikom w łatwiejszym wyszukiwaniu Unsplash. To jest jak niewykorzystana nisza.