Jak znaleźć zsynchronizowane tapety w systemie Windows 10

Jeśli korzystasz z wielu systemów Windows 10 i połączyłeś swoje konto Microsoft na wszystkich używanych komputerach, możesz zsynchronizować swoje ustawienia między urządzeniami. Podczas synchronizacji ustawień jedną z wielu synchronizowanych rzeczy jest tapeta. Oznacza to, że jeśli znajdziesz ładną tapetę i ustawisz ją jako tło w systemie do pracy, zsynchronizuje się ona z systemem domowym. To wszystko jest świetne, ale jeśli kiedykolwiek będziesz musiał znaleźć zsynchronizowane tapety w systemie, możesz. Windows 10 zapisuje je w tymczasowej lokalizacji. Tutaj możesz je znaleźć.

Zsynchronizowane tapety w systemie Windows 10

Najszybszym sposobem wyświetlenia wszystkich zsynchronizowanych tapet w systemie Windows 10 jest otwarcie pola uruchamiania za pomocą skrótu klawiaturowego Win + R. W polu uruchamiania wprowadź następujące informacje. Możesz również wprowadzić go na pasku lokalizacji w Eksploratorze plików.

%localappdata%microsoftwindowsthemesroamedthemefiles

Otworzy się Eksplorator plików i zobaczysz folder „DesktopBackground”. W tym folderze zobaczysz wszystkie zsynchronizowane tapety. Będą w formacie BMP.

Nie powinieneś przenosić żadnych plików z tego folderu, chyba że nie masz zamiaru ich używać. Jeśli przeniesiesz pliki, a jeden z nich jest nadal używany, otrzymasz czarną tapetę.

Windows 10 zachowuje kopię każdej używanej tapety. Nie będzie miał kopii każdej tapety, ale będzie miał dość długą historię. Przechowuje tę historię, aby w przypadku przypadkowego usunięcia oryginalnego pliku tapety nie stracić tła pulpitu. Przechowuje również tymczasową kopię zapasową wszystkich obrazów Windows 10 Spotlight i możesz je przenieść do stałej lokalizacji, jeśli chcesz.

Zsynchronizowana tapeta jest dość dobrej jakości. Windows 10 nie obniża zbytnio jakości. Pliki BMP są duże, więc wiesz, że nie otrzymujesz okropnego obrazu w pikselach. Po uzyskaniu obrazu możesz udostępnić go komuś, kto mógł o niego poprosić, użyć go do czegoś innego lub użyć go jako tapety na koncie lokalnym.

Synchronizacja tapet między różnymi systemami zajmuje trochę czasu. Jeśli niedawno zmieniłeś tapetę w jednym systemie i nie została ona zsynchronizowana z nowym systemem, poczekaj kilka minut. Ponadto, jeśli zamkniesz system w momencie zmiany tapety, może on nie zostać przesłany na serwery systemu Windows, gdzie powinien zostać zsynchronizowany z innym systemem. Przejście nie jest płynne, ale nie jest zbyt nierówne.

x