Jak zobaczyć zarchiwizowane posty na Instagramie

Zarchiwizowane posty to te posty, które są ukryte i nie są widoczne w Twoim profilu, z wyjątkiem Ciebie, nikt nie może zobaczyć Twoich archiwalnych postów. Archiwum to świetna funkcja Instagrama, która pozwala ukrywać swoje posty na Instagramie przed wszystkimi. Opcję archiwizacji można zobaczyć tylko w aplikacji Instagram na urządzenia z systemem Android i iOS. W internetowej wersji Instagrama nie ma opcji przeglądania postów z archiwum ani przenoszenia postów do archiwum. Użytkownik nie może archiwizować postów innych osób. Jeśli kiedykolwiek chcesz, aby któryś z Twoich postów był ukryty przed obserwującymi i nie chcesz, aby ktokolwiek go oglądał, możesz przenieść swoje posty do sekcji archiwum. Jeśli przeniosłeś już swoje posty do archiwum i chcesz wiedzieć, jak zobaczyć zarchiwizowane posty na Instagramie, ten artykuł Ci w tym pomoże. Poprowadzi Cię krok po kroku, jak zobaczyć zarchiwizowane posty na Instagramie i pomoże Ci dowiedzieć się, co oznacza zarchiwizowany post na Instagramie. Dowiesz się również, czy możesz przeglądać zarchiwizowane posty na Instagramie innej osoby.

Jak zobaczyć zarchiwizowane posty na Instagramie

W dalszej części artykułu dowiesz się, jak wyświetlić zarchiwizowane posty na Instagramie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Dlaczego ludzie archiwizują posty?

Na Instagramie ludzie archiwizują posty, aby ukryć je przed wszystkimi bez ich usuwania. Gdy jakikolwiek post zostanie przeniesiony do archiwum, zostanie usunięty z Twojego profilu i nikt poza Tobą nie będzie mógł zobaczyć go w sekcji archiwum. Ludzie archiwizują posty, które są starsze lub mniej dla nich ważne, ale nie chcą ich usuwać. A także archiwizują te posty, ponieważ nawet jeśli niektóre posty zostaną przypadkowo usunięte, nadal będą bezpieczne w sekcji archiwum na ich koncie IG. Posty takie jak starsze konkursy, ogłoszenia i żenujące zdjęcia są zwykle przenoszone do archiwum.

Jakie są zalety archiwum?

Poniżej wymieniono korzyści płynące z korzystania z archiwum:

  • Posty, rolki i historie przeniesione do archiwum są ukryte w Twoim profilu.
  • Nikt oprócz Ciebie nie może przeglądać zarchiwizowanych postów.
  • Możesz ukryć swoje posty przed wszystkimi bez konieczności usuwania ich z Instagrama.
  • Domyślnie opcja zapisywania historii w archiwum jest włączona na Instagramie, co spowoduje zapisanie historii w archiwum po upływie 24 godzin i będziesz mieć do nich dostęp w dowolnym momencie z sekcji archiwum.
  • Zamiast usuwać swoje posty, możesz przenieść je do archiwum, które będzie działać jako kopia zapasowa dla wszystkich Twoich postów.

Co się dzieje, gdy archiwizujesz post na Instagramie?

Zobaczmy, co się stanie, gdy zarchiwizujesz post na IG:

  • W aplikacji IG, gdy wybierzesz dowolny post do przeniesienia do archiwum, ten post zostanie usunięty z Twojego profilu i przeniesiony do sekcji archiwum.
  • W sekcji Archiwum możesz go cofnąć z archiwum i przywrócić do swojego profilu lub trwale usunąć.
  • Wszystkie komentarze i polubienia związane z postem zostaną ukryte wraz z postem i nikt oprócz Ciebie nie będzie mógł go zobaczyć.

Tak się dzieje, gdy archiwizujesz post na Instagramie.

Jak znaleźć zarchiwizowane posty na Instagramie?

Aby dowiedzieć się, jak zobaczyć zarchiwizowane posty na Instagramie, wykonaj poniższe czynności:

Uwaga: przed wykonaniem tych kroków upewnij się, że jesteś zalogowany w aplikacji Instagram.

1. Uruchom aplikację Instagram na swoim Android oraz iOS urządzenia.

2. Stuknij w zakładkę Profil w prawym dolnym rogu ekranu.

3. Stuknij ikonę hamburgera w prawym górnym rogu.

4. Stuknij opcję Archiwum z menu podręcznego, które pojawiło się na ekranie.

5. Tutaj zobaczysz wszystkie swoje posty, historie i rolki, które przeniosłeś do archiwum.

Oto jak wyświetlić zarchiwizowane posty na Instagramie.

Jak przywrócić coś z archiwum?

Gdy już wiesz, jak wyświetlać zarchiwizowane posty na Instagramie, aby wiedzieć, jak przywrócić coś z Archiwum, wykonaj następujące kroki:

1. Uruchom aplikację Instagram na swoim telefonie.

2. Stuknij w zakładkę Profil > ikonę hamburgera.

3. Następnie dotknij opcji Archiwum z menu podręcznego, które pojawiło się na ekranie.

4. Stuknij żądany zarchiwizowany post.

5. Następnie dotknij ikony z trzema kropkami.

6. Stuknij w opcję Pokaż w profilu.

7. W wyskakującym okienku stuknij w Pokaż w profilu, aby przenieść swój post z archiwum do swojego profilu.

W ten sposób możesz przywieźć coś z archiwum.

Jak cofnąć archiwizację moich postów?

Wykonaj czynności wymienione powyżej, aby cofnąć archiwizację swoich postów z aplikacji IG.

Czy możesz przeglądać zarchiwizowane posty na Instagramie na komputerze lub komputerze stacjonarnym?

Nie, nie możesz przeglądać zarchiwizowanych postów na Instagramie na komputerze ani komputerze stacjonarnym. Jeśli chcesz dodać dowolny post do archiwum, nie możesz tego zrobić w sieci IG. Sekcja archiwum jest dostępna tylko w aplikacji Instagram na telefony komórkowe i tablety. Stacjonarny Instagram również korzysta z wersji internetowej. Nawet jeśli pobierzesz aplikację Instagram na swój komputer stacjonarny lub komputer, uruchomi ona tylko internetową wersję aplikacji Instagram. Większość funkcji aplikacji Instagram nie działa w wersji internetowej. A niektóre, jak archiwa, nie są nawet dostępne w Internecie na Instagramie. Teraz wiesz, czy możesz przeglądać zarchiwizowane posty w sieci IG na komputerze lub komputerze stacjonarnym, czy nie.

Czy widzisz czyjeś zarchiwizowane posty na Instagramie?

Nie, nie możesz przeglądać zarchiwizowanych postów na Instagramie. Zarchiwizowane posty, relacje lub Reels na Instagramie są widoczne tylko dla użytkownika, który przeniósł je do archiwum i nikogo innego. Twoje posty w archiwum są widoczne tylko dla Ciebie i nikogo innego na Instagramie. Posty znajdujące się w Twoim profilu mogą być przeglądane przez inne osoby. Jeśli umieścisz jakikolwiek post w archiwum, zostanie on natychmiast usunięty z Twojego profilu. I nikt, łącznie z Tobą, nie może zobaczyć Twojego wpisu w Twoim profilu. Jeśli chcesz zobaczyć swój archiwalny post, musisz przejść do sekcji archiwum w aplikacji Insta. Teraz wiesz, czy możesz zobaczyć czyjeś zarchiwizowane posty na IG, czy nie.

***

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak wyświetlać zarchiwizowane posty na Instagramie. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie pytań i sugestii za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej. Daj nam też znać, o czym chcesz się dowiedzieć w następnej kolejności.