Jak zostać inżynierem oprogramowania w testach (SDET)

Wraz z rosnącym wykorzystaniem Scrum i innych metodologii Agile, rośnie zapotrzebowanie na inżyniera rozwoju oprogramowania w tworzeniu oprogramowania testowego (SDET).

Tacy specjaliści są kluczowi dla zespołów programistycznych, podkreślając wielofunkcyjność i wymienność obowiązków. Musisz jednak mieć jasne pojęcie o obowiązkach zawodowych i wymaganych umiejętnościach, aby zdecydować, czy powinieneś podążać tą ścieżką kariery.

Kontynuuj czytanie tego postu, aby poznać podstawy tego zawodu i najlepsze kursy, na które możesz zdecydować się, aby zostać SDET.

Co to jest SDET?

Jest to akronim od „Software Development Engineer in Test”. Specjalista IT na tym stanowisku ma obowiązki, które obejmują zarówno tworzenie oprogramowania, jak i testowanie oprogramowania.

Dlatego osoby chcące dołączyć do tego zawodu muszą kultywować umiejętności przyjmowania obu ról. Zwykle specjaliści wykwalifikowani w tworzeniu oprogramowania, wraz z inżynierią jakości, stają się SDET w różnych organizacjach.

Oprócz pisania skryptów testowych oraz opracowywania oprogramowania i aplikacji, w ramach tego procesu pracują również nad naprawianiem błędów. Następnie inżynierowie ci pomagają w zastąpieniu nadmiarowych ręcznych procesów testowania automatyzacją.

Role i obowiązki

#1. Podstawowym obowiązkiem SDET jest opracowywanie produktów i ich testowanie. W związku z tym muszą być zaangażowani w projektowanie danych, produktów i interfejsów użytkownika.

#2. Być może będą musieli opracować solidne i wysokiej jakości rozwiązania do automatyzacji testów dla różnych testów.

#3. Czasami muszą być zaangażowani w każdy etap rozwoju, aby sprawdzić z perspektywy klienta.

#4. Czasami muszą brać udział w dyskusjach na temat projektowania architektonicznego i udzielać skutecznych informacji zwrotnych.

#5. Odpowiadają również za testowanie funkcjonalnych i niefunkcjonalnych cech produktu, takich jak funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Znaczenie SDET

SDET są istotną częścią projektów rozwoju oprogramowania i aplikacji mobilnych. Specjalizują się w wykorzystaniu i rozwijaniu wielu narzędzi, procesów, technik i najlepszych praktyk.

Dlatego firmy IT wolą tych ekspertów technicznych od zwykłych testerów oprogramowania w celu kompleksowej automatyzacji testów, funkcjonalności oprogramowania, bezpieczeństwa i wydajności. Oto kilka innych powodów, dla których są kręgosłupem tej branży:

#1. Bezproblemowo współpracują ze wszystkimi interesariuszami cyklu rozwoju, takimi jak testerzy, programiści, projektanci UI/UX, inżynierowie QA, zespół obsługi klienta i tak dalej.

#2. Firmy IT mogą drastycznie skrócić czas wprowadzania na rynek nowo opracowanej aplikacji, rekrutując ich do zespołu projektowego.

#3. Zapewnia, że ​​zespół programistów przestrzega wszystkich norm jakości, wymagań klienta i zgodności.

#4. Rekrutacja ich znacznie skróci ogólny czas testowania oprogramowania lub aplikacji.

#5. Inżynier rozwoju oprogramowania w teście może myśleć z perspektywy programisty, projektanta, testera, QA i menedżera ds. obsługi klienta.

#6. SDET może wykonywać testy jednostkowe i przeglądy kodu źródłowego, umożliwiając firmom zmniejszenie wydatków na zasoby ludzkie.

Idealny zestaw umiejętności dla SDET

Aby odnieść sukces w tym zawodzie, powinieneś posiadać następujące umiejętności.

Wiedza techniczna i umiejętności

Zrozumienie aplikacji internetowych

Aby zostać SDET, musisz znać Internet, przeglądarki internetowe i aplikacje internetowe. Należy również znać cykl życia oprogramowania, system nazw domen (DNS), hosting, interfejsy API i model serwera/klienta. Dodatkową zaletą będzie wiedza, w jaki sposób te elementy są częścią architektury oprogramowania.

Język programowania

Opanowanie dowolnego modnego języka programowania spełni podstawowy warunek wstępny do stanowiska SDET, umożliwiając tworzenie stron internetowych lub aplikacji. Zacznij od jednego języka programowania, którego możesz również użyć do automatyzacji. Dopiero po zapoznaniu się z zaawansowanymi funkcjami jednego języka należy przejść do innego.

HTML i CSS

Zarówno HTML, jak i CSS to podstawowe elementy aplikacji internetowych. Dlatego, aby stać się SDET, potrzebujesz podstawowej wiedzy na temat HTML i CSS.

Narzędzia automatyzacji

Jako biegły SDET musisz korzystać z kilku narzędzi automatyzacji. Wiedząc, kiedy użyć, które narzędzie jest niezbędne, musisz stale uczyć się zautomatyzowanych narzędzi testujących, takich jak Selenium i AWS Lambda.

Metodologia Agile i DevOps

Zespoły programistyczne korzystają z metodologii Agile i DevOps, aby zapewnić większą wydajność w krótszym czasie. Osoby próbujące zostać SDET powinny zrozumieć te metodologie, aby szybko dostosować te podejścia.

SQL

Jako SDET musisz obsługiwać mnóstwo danych, więc znajomość SQL i innych relacyjnych/nierelacyjnych baz danych jest koniecznością. Umożliwia interakcję i zrozumienie danych oraz rozwiązywanie problemów związanych z zarządzaniem danymi.

System kontroli wersji

Systemy kontroli wersji pomagają zespołom w zarządzaniu zmianami w kodzie źródłowym. Ponieważ SDET muszą pisać, przeglądać, modyfikować i zarządzać kodem źródłowym, znajomość systemu kontroli źródła jest pomocna we współpracy i produktywności.

Umiejętności nietechniczne i miękkie

Zdolność do adaptacji

SDET powinni mieć otwarty sposób myślenia, ponieważ muszą uczyć się o zmieniającej się technologii, w tym o nowych językach programowania i narzędziach automatyzacji.

Rozwiązywanie problemów

Stanie się SDET oznacza naprawianie błędów podczas testowania i rozwiązywanie problemów zgłaszanych przez współpracowników lub interesariuszy. Dlatego powinni być w stanie identyfikować problemy i je naprawiać.

Zdolności do porozumiewania się

Oprócz przeprowadzania testów, SDET muszą opracowywać strategie testowe i raporty o błędach, które są łatwo zrozumiałe dla wszystkich zaangażowanych. Dlatego muszą być znakomici w komunikacji werbalnej i pisemnej.

Umiejętności organizacyjne

SDET są wymagane do efektywnego zarządzania obciążeniem przy jednoczesnej wysokiej produktywności. Potrzebujesz więc umiejętności organizacyjnych, takich jak zarządzanie czasem, aby odnieść sukces w SDET.

Współpraca

SDET muszą być w stałym kontakcie z właścicielami produktów, programistami, testerami manualnymi i analitykami biznesowymi. Z tego powodu powinni być graczem zespołowym.

Kto może wybrać rolę SDET?

Sfera testowania oprogramowania i aplikacji zmienia się drastycznie wraz z wprowadzeniem zautomatyzowanych rozwiązań testowych. Aby nie być przestarzałym, musisz spróbować uaktualnić się i zostać inżynierem oprogramowania ze specjalizacją testową.

Następujące role zawodowe testerów oprogramowania mogą zostać przeniesione do ról SDET z odpowiednią nauką i certyfikatami:

Certyfikat Jakości Oprogramowania

Inżynierowie oprogramowania i ręczna kontrola jakości mają podobne kompetencje techniczne jak SDET. To są:

 • Projekt open source Selenium do automatyzacji przeglądarek i testów
 • Serwer Jenkins do opracowywania, testowania, ułatwiania integracji i wdrażania
 • Obiektowy język programowania Java
 • Testowanie w czarnej skrzynce

W ten sposób QA mogą łatwo przejść do roli SDET, ucząc się zaawansowanych umiejętności technicznych.

Programista oprogramowania i aplikacji

Twórcy oprogramowania i aplikacji mobilnych wnoszą do stołu wiedzę programistyczną. Muszą jedynie zdobyć praktyczne umiejętności techniczne w zakresie automatyzacji testów, zarządzania oczekiwaniami klientów i komunikacji z zespołem projektowym.

Inżynier automatyki

Możesz również zdecydować się na role SDET jako inżyniera automatyzacji, pod warunkiem, że nauczysz się dodatkowych umiejętności, takich jak przegląd kodu, testowanie algorytmów, pisanie testów jednostkowych itp. Pomoże ci to rozwinąć karierę lub zapewnić lepiej płatną pracę w innej firmie technologicznej .

Teraz, po zapoznaniu się z podstawami Inżyniera Rozwoju Oprogramowania w teście, poniżej znajdziesz kilka popularnych zasobów, aby spełnić swoje marzenie o zostaniu operacyjnym SDET:

Szkolenie SDET: Selenium WebDriver, projekty Java i testy kodu: Udemy

Jednym z najlepszych zasobów do zdobycia umiejętności technicznych potrzebnych do zostania SDET jest to szkolenie na Udemy. Jest to rozbudowany kurs automatyzacji testów QA, funkcjonalnego testowania oprogramowania i SDET, który musisz sprawdzić, jeśli pochodzisz z którejkolwiek z tych dziedzin.

Po pierwsze, kurs oferuje 24 sekcje nauki z 77 wykładami. Cały kurs powinien zająć 16 godzin. Niektóre z godnych uwagi umiejętności technicznych, których nauczysz się, pilnie kończąc kurs, to:

 • Zwinne testowanie i środowisko testowe
 • Instalowanie Eclipse IDE i Java Development Kit
 • Selenium WebDriver
 • TestNG
 • Maven do automatyzacji kompilacji
 • Realne projekty

Oprócz podstawowych umiejętności technicznych przygotowuje Cię również do rozmowy kwalifikacyjnej. Ma dedykowaną sekcję, w której instruktor mówi ci, co robić, a czego nie robić podczas rozmowy kwalifikacyjnej SDET.

SDET Test Architect Essentials — droga do pełnego stosu kontroli jakości: Udemy

Full Stack QA to lukratywna opcja kariery dla inżynierów oprogramowania, inżynierów QA i testerów automatyzacji rozwoju. Aby poznać podstawowe kompetencje tej roli, musisz to sprawdzić Kurs architekta testów SDET Udemy za każdym razem, gdy szukasz powiązanego kursu online.

Kurs obejmuje wszystkie umiejętności techniczne, których potrzebujesz, aby stać się pewnym siebie i dynamicznie rozwijającym się QA Full Stack. Oto niektóre z najważniejszych kompetencji, o których mowa:

 • Budowanie XML/JSON z wyników bazy danych
 • Integracja Selenium Grid z Docker
 • Skrypty potokowe serwera automatyzacji Jenkins dla CI/CD
 • Wyrażenia lambda i strumienie Java
 • Zarządzanie systemami kontroli wersji Git
 • Jackson API

Kurs składa się z 15 sekcji technicznych opisanych 74 wykładami. Sugerowany przez Udemy czas ukończenia kursu to 13 godzin 8 minut. Po pomyślnym ukończeniu kursu otrzymasz od Udemy certyfikat.

Testowanie automatyzacji SDET od podstaw – kompletny przewodnik: Udemy

Chcesz szybko awansować z inżyniera automatyzacji testów na SDET lub architekta testów? Chcesz nauczyć się inżynierii automatyzacji QA (AQA) od podstaw? Musisz tego wypróbować Kurs Udemy dotyczący testowania automatyzacji Teraz.

Jest to kurs zorientowany na certyfikację, który możesz ukończyć we własnym tempie podczas codziennej pracy. Ponadto otrzymujesz dożywotni dostęp do materiałów szkoleniowych na ekranach cyfrowych, takich jak komputery, tablety i telefony komórkowe.

Niektóre godne uwagi umiejętności techniczne, które obejmuje kurs, to:

 • Selen w Javie
 • SOLIDNE zasady
 • Gita
 • Projekt czystej architektury
 • Programowanie obiektowe
 • Odbicie API

Aby przekształcić kandydatów w pełny zakres usług SDET, kurs obejmuje 62 sekcje kompetencji technicznych i 260 wykładów wideo na żądanie. Cały kurs powinien zająć około 50 godzin i 30 minut.

Szkolenie i certyfikacja SDET: DevXSchool

Szukasz skonsolidowanego kursu, który oferuje również pomoc w pracy dla specjalistów SDET? Dawać DevXSchool próba. Swoim kandydatom oferuje wysoce doświadczonych instruktorów, którzy pracują w gigantach technologicznych, takich jak Microsoft i Apple.

Program kursu ma 3 etapy. Na przykład, dwumiesięczny kurs przygotowawczy SDET skupiający się na programowaniu Java w Fazie 1. Faza 2 (dwa miesiące) składa się z kursów dotyczących SauceLabs, Selenium, Maven, Cucumber i Reports.

Faza 3 obejmuje również dwa miesiące i poznasz zaawansowaną bazę danych ASQL, Jenkins i API.

Kurs automatyzacji SDET: Składnia

Ten Składnia Oczywiście jest kolejnym źródłem trendów w spektrum testowania oprogramowania. Profesjonaliści z umysłami obeznanymi z technologią, ale bez umiejętności kodowania, mogą również zapisać się na ten kurs, aby zostać inżynierem oprogramowania ze specjalizacją testową.

Kurs pozwoli Ci obszernie przeszkolić Cię w zakresie popularnych narzędzi do testowania i programowania oprogramowania, takich jak Selenium i Java. Po zakończeniu programu powinieneś być na tyle pewny siebie, aby zastosować automatyzację w testowaniu oprogramowania.

Jest to sześciomiesięczny kurs, który obejmuje dostarczanie treści edukacyjnych online. Niezależnie od tego, czy jesteś świeżo upieczonym absolwentem, czy pracujesz w firmie zajmującej się tworzeniem oprogramowania, możesz wygodnie wziąć udział w kursie, ponieważ jest on w pełni we własnym tempie.

SDET Wydanie drugie Książka

Przede wszystkim wszystkie firmy tworzące oprogramowanie stale rozwijają aplikacje. Dlatego muszą utrzymywać przepływ pracy i procesy w celu łatwego zarządzania i zapewnienia jakości. Gdy istnieje proces, potrzebujesz menedżera lub rozwiązywacza problemów.

Ta książka przygotowawcza SDET, dostępna w wersji miękkiej i Kindle, zawiera wszystkie pytania i odpowiedzi do samooceny, których potrzebuje profesjonalista SDET, aby przetestować swoje kompetencje do uruchamiania, zarządzania i rozwiązywania problemów.

Istnieją 702 pytania do samooceny oparte na rzeczywistych przypadkach. Autor podzielił pytania na 7 głównych sekcji, aby proces oceny był intuicyjny i łatwy.

Przewodnik dla praktyków po projektowaniu testów oprogramowania Wydanie ilustrowane

Ta książka pomaga zrozumieć, jak zaprojektować proces testowania oprogramowania lub aplikacji. Jego zawartość jest aktualna, kompleksowa i bardzo praktyczna w rzeczywistych projektach testowania oprogramowania. Ponadto w jednym miejscu znajdziesz wszystkie ważne i popularne techniki projektowania testów oprogramowania.

Kiedy uważnie przeczytasz tę książkę, rozwiniesz wystarczającą mądrość w zakresie testowania oprogramowania. Na przykład możesz opracować nowatorski przepływ pracy testowania, który będzie wykorzystywał mniej zasobów ludzkich i aplikacji komputerowych do testowania nowo opracowanego oprogramowania szybciej niż wcześniej.

Jak testujemy oprogramowanie w Microsoft Paperback

Jeśli chcesz poznać nowatorskie pomysły na proces testowania oprogramowania od gigantów technologicznych, ta książka jest dla Ciebie obowiązkowa. Wydawcą książki jest Microsoft Press, a treść jest dostępna na Amazon w wersji Paperback i Kindle.

Autorami książki są Alan Page i Ken Johnston. Obaj pracują w Microsoft. Podczas gdy Alan jest dyrektorem ds. doskonałości testów w firmie Microsoft, Ken kieruje zespołem Microsoft Office Internet Platform & Operations jako kierownik grupy.

Wniosek

Rolą SDET jest bycie wszechstronnym w branży tworzenia oprogramowania i aplikacji. Będąc inżynierem oprogramowania ze specjalizacją w zakresie testowania, posiadasz podstawową wiedzę domenową. Ponadto znasz również projektowanie oprogramowania/aplikacji, kodowanie, debugowanie, swoich klientów i testowanie tworzonych przez Ciebie narzędzi.

W ten sposób stajesz się niezbędny w projekcie tworzenia oprogramowania lub aplikacji mobilnej. Skorzystaj z podstaw zostania SDET i kursów szkoleniowych online, aby zapewnić lepszą pracę w branży oprogramowania.

x