Jak zostać szybkim inżynierem w 2023 r

Kariera w inżynierii szybkiej wydaje się obiecująca, biorąc pod uwagę rosnący rozwój sztucznej inteligencji (AI) w różnych branżach.

Firmy technologiczne z całego świata poszukują wykwalifikowanych i wydajnych, szybkich inżynierów, którzy ułatwią komunikację z maszyną i przekażą instrukcje.

Ponieważ firmy te dużo inwestują w sztuczną inteligencję, szybka inżynieria stała się obiecującą karierą. Tak więc inżynierowie nie tylko mają możliwość rozwoju, ale także czerpią z tego przystojną pensję.

Jeśli chcesz rozwijać się w tej lukratywnej dziedzinie i rozwijać swoją karierę, ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się, jak zostać szybkim inżynierem.

Najpierw omówmy, czym jest szybka inżynieria, a następnie dowiedzmy się, jak się nią stać.

Czym jest szybka inżynieria?

Szybka inżynieria to wschodząca i lukratywna domena w branży technologicznej, która staje się popularna wraz z rozkwitem modeli AI. W tej dziedzinie inżynierowie posiadający odpowiednie umiejętności komunikują się z modelami sztucznej inteligencji, takimi jak ChatGPT i Midjourney, i kierują nimi w celu uzyskania pożądanego rezultatu.

Podpowiedzi to w zasadzie określone teksty, które wyzwalają modele AI w celu uzyskania odpowiedzi spełniającej pożądane kryteria. A szybka inżynieria to koncepcja przetwarzania języka naturalnego, w której inżynierowie muszą być ekspertami w zakresie danych wejściowych, które zapewnią im pożądane dane wyjściowe z modelu AI po przejściu przez niego.

Głównym zadaniem inżynierów podpowiedzi jest tworzenie i udoskonalanie podpowiedzi, które poprowadzą modele AI w celu wygenerowania pożądanego rezultatu. To oni mogą skutecznie komunikować się z chatbotami AI, które działają na solidnych modelach językowych i skalują je. Ta dziedzina inżynierii jest jednym z krytycznych aspektów współczesnego paradygmatu sztucznej inteligencji.

Co więcej, inżynierowie szybkiego reagowania są odpowiedzialni za dostrajanie i porządkowanie danych wejściowych, które są wykorzystywane do szkolenia modeli AI w celu maksymalizacji ich wydajności. Jakość zestawu danych wejściowych dostarczanych przez inżynierów podpowiedzi musi być wysoka, ponieważ źle zaprojektowany podpowiedzi zmniejszy prawdopodobieństwo uzyskania zamierzonej odpowiedzi z trybu AI.

Historycznie dziedzina ta pojawiła się z konieczności, ponieważ eksperci AI nie byli w stanie skutecznie komunikować się z systemem AI i uzyskiwać oczekiwanej odpowiedzi. Podpowiadanie nie zostało na początku opracowane przez ekspertów AI; zamiast tego pojawiła się jako niezbędna funkcja podczas ewolucji sztucznej inteligencji.

Umiejętności techniczne, aby zostać szybkim inżynierem

Aby zostać inżynierem podpowiedzi, musisz mieć określone umiejętności techniczne, dzięki którym możesz łatwo opracowywać i udoskonalać podpowiedzi dla modeli AI.

 • Podstawowym zestawem umiejętności technicznych, który musi posiadać szybki inżynier, są wydajne umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów.
 • Aby szybko zostać inżynierem, potrzebne jest doświadczenie techniczne w technologiach Big Data, takich jak Hadoop, Apache Spark i wiele innych.
 • Podczas pracy nad modelem AI będziesz musiał pracować z dużą ilością danych, więc znajomość technologii Big Data będzie pomocna.
 • Poza tym potrzebujesz również dobrej znajomości języków programowania, takich jak Java, C++ i Python, aby zrozumieć działanie modeli AI i zmodyfikować tekst, aby uzyskać pożądane wyniki.
 • Musisz być biegły w pracy z narzędziami AI i technikami analizy danych. Pomoże Ci to zmaksymalizować wydajność i dokładność tworzonych monitów.
 • Będziesz także potrzebować wszechstronnego zrozumienia NLP, tworzenia treści generowanych przez sztuczną inteligencję i uczenia maszynowego. Nauka przetwarzania języka naturalnego (NLP) pomoże Ci w generowaniu poprawnych podpowiedzi.
 • Inżynieria monitów obejmuje pracę z dużymi zbiorami danych i tworzenie monitów, więc wiedza o tym, jak zarządzać i przechowywać dane lub analizować dane, może być naprawdę korzystna.

Dogłębne zrozumienie algorytmów i struktur danych nie jest konieczne, ale wiedza w tych obszarach usprawni Twoją przestrzeń roboczą.

Branże zatrudniające szybkich inżynierów

Ponieważ sztuczna inteligencja jest powoli integrowana w większości branż, rośnie również zapotrzebowanie na szybkich inżynierów.

Korzyści płynące ze sztucznej inteligencji są tak ogromne, że przyciąga ona organizacje z różnych branż do integracji technologii z ich działalnością, stwarzając możliwości dla szybkich inżynierów.

Z czasem sztuczna inteligencja będzie się rozwijać, a kolejne branże przyłączą się do trendu wykorzystywania sztucznej inteligencji, co ostatecznie doprowadzi do większej liczby zatrudnianych szybko inżynierów.

 • Wiele witryn z wiadomościami zatrudnia obecnie inżynierów, którzy wdrażają modele sztucznej inteligencji, takie jak ChatGPT, w swoich firmach. Wymagają od inżynierów ds. monitów tworzenia i modyfikowania podpowiedzi, które zoptymalizują zawartość wiadomości agencji.
 • Firmy zajmujące się recenzowaniem kontraktów AI również poszukują szybkich inżynierów, którzy pomogą im trenować duże modele językowe i dopracowywać podpowiedzi, które przyniosą pożądane rezultaty.
 • Wiele firm opartych na sztucznej inteligencji zatrudnia ich, aby właściwie komunikowali się z modelami AI i szkolili ich zgodnie z wymaganiami organizacji.
 • Organizacje z branży sztucznej inteligencji zatrudniają obecnie szybkich inżynierów i wypłacają im wysokie pensje.
 • Firmy, które sprzedają obrazy lub narzędzia AI, zatrudniają inżynierów, którzy uczą podpowiedzi i generują potrzebne im wyniki.
 • Organizacje zajmujące się tworzeniem wideo AI również potrzebują inżynierów, którzy pomogą im tworzyć podpowiedzi, które będą zgodne z przyszłymi potrzebami firmy.
 • Inżynierowie firmy Prompt mają również dobre perspektywy w branżach e-commerce. Jako szybki inżynier możesz pomóc organizacji e-commerce w zapewnieniu skutecznej obsługi klienta, szkoląc modele AI w celu uzyskania dokładnej odpowiedzi.
 • Wielu właścicieli witryn poszukuje obiecujących, szybkich inżynierów, którzy pomogliby im w generowaniu treści internetowych. Inżynierowie firmy Monit będą pracować nad różnymi modelami danych, aby tworzyć treści stron internetowych, takie jak posty i często zadawane pytania, które są bardzo potrzebne użytkownikom.
 • Poza tym branże opieki zdrowotnej i finansów również potrzebują szybkich inżynierów, ponieważ sztuczna inteligencja ewoluuje z czasem i potrzebują ich, aby być na bieżąco z obecnymi trendami.

Perspektywy kariery w szybkiej inżynierii

Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji (jak chatboty AI zyskujące ogromną popularność w różnych branżach), rośnie również zapotrzebowanie na szybkich inżynierów. Wymagają szybkich inżynierów, aby skutecznie komunikować się z modelami i maszynami AI.

Dlatego perspektywy kariery w inżynierii szybkiego wzrostu szybko rosną i jest wiele ofert pracy z wysoko płatnymi pensjami. Wraz z ewolucją chatbotów AI poszerzy się również perspektywa znalezienia szybkich inżynierów, którzy będą mogli precyzyjnie dostroić jakość wyjściową chatbotów AI.

Gdy zaczniesz szukać nowej, szybkiej pracy inżynierskiej lub zechcesz przejść ze starej, znajdziesz wiele możliwości. Niektóre z przykładów ostatnich otwarć są następujące:

 • Booz Allen Hamilton, firma usługowa IT działająca w USA, poszukuje szybkich inżynierów z wypłatą od 93 000 do 212 000 USD rocznie.
 • Anthropic, znana firma technologiczna, zatrudnia szybkich inżynierów do stworzenia niezawodnego, bezpiecznego i sterowalnego systemu sztucznej inteligencji. Dla osób z odpowiednim zestawem umiejętności oferują wypłatę w wysokości od 62 000 $ do 95 000 $.
 • Jeśli jesteś biegły w projektowaniu i opracowywaniu monitów AI, możesz ubiegać się o pracę IDHA jako inżynier ds. sztucznej inteligencji w Boston Children’s Hospital. Twoim głównym zadaniem będzie praca nad akceleratorem innowacji i cyfrowego zdrowia, a także rozwiązywanie problemów związanych z monitami AI. Za tę rolę organizacja zapłaci około 80 100–101 000 USD, w zależności od zestawu umiejętności.

Poza tym możesz także pracować jako niezależny inżynier szybkiego strzelca i generować dobre dochody, wykonując wiele prac kontraktowych. Na stronach takich jak Upwork znajdziesz wiele ofert pracy, w których pomożesz klientom pracować nad modelami AI i pomożesz im w ulepszaniu ich monitów. Możesz zarobić około wielu dolarów na godzinę, w zależności od doświadczenia i wymagań pracy.

Jak nauczyć się monitów dotyczących narzędzi AI

Nauczenie się, jak używać idealnych monitów dla narzędzi AI, takich jak ChatGPT, Midjourney itp., nie jest łatwe. Aby nauczyć się monitów dla konkretnego narzędzia AI, musisz zrozumieć, jak to działa i jakie słowa kluczowe będą przede wszystkim generować wynik.

Niezależnie od tego, czy pracujesz na ChatGPT, Midjourney, czy jakimkolwiek narzędziu AI, Twój monit musi być opisowy i zawierać co najmniej 7 słów. Aby uzyskać pożądane wyniki z ChatGPT i Midjourney, twoje zdania powinny zawierać temat i deskryptor, aby model AI mógł zrozumieć, co próbujesz przekazać.

Istnieje wiele kursów i stron internetowych, które mogą pomóc w opanowaniu sztuki pisania wysokiej jakości monitów do narzędzi AI. Musisz pracować nad różnymi podpowiedziami i testować je, ponieważ pomoże ci to lepiej się ich nauczyć i doszlifować swoje umiejętności.

Oto kilka szybkich kursów inżynierskich, które możesz sprawdzić;

# 1. ChatGPT 101: Naucz się podpowiedzi ChatGPT i inteligentnych wskazówek ChatGPT

Stworzony przez Petera Alkema i TeraVerse Instructor, ChatGPT 101 to świetny kurs Udemy, który pomoże Ci nauczyć się wszystkich niezbędnych podpowiedzi ChatGPT, których będziesz potrzebować. Jest to popularny kurs, który dla swoich pracowników podejmują nawet czołowe firmy, takie jak Nasdaw, Volkswagen, Box itp.

Czego się nauczysz:

 • Głęboki wgląd w wpływ ChatGPT na współczesny świat
 • Różne triki influencerów na Linkedin.
 • Wprowadzenie do niektórych ważnych tematów, takich jak automatyzacja, pojazd autonomiczny, sztuczna inteligencja, przemieszczenie i zakłócenia.
 • Zawiera inteligentne wskazówki, które są przydatne dla początkujących i średniozaawansowanych inżynierów szybkiej obsługi.
 • Autor nauczy Cię również o komputerach kognitywnych i przedstawi studia przypadków czwartej rewolucji przemysłowej.

Po zakupie tego kursu otrzymasz 104 zasoby do pobrania, sześć artykułów i 15 godzin wideo na żądanie, które razem obejmują wszystkie rzeczy, których musisz się nauczyć.

#2. Inżynier podpowiedzi ChatGPT z ponad 1200 podpowiedziami

Inżynier ds. szybkiej obsługi ChatGPT z ponad 1200 monitami od Udemy to doskonały kurs, który uczy sztuki szybkiej inżynierii i może pomóc Ci osiągnąć cel, jakim jest zostanie szybkim inżynierem.

Czego się nauczysz:

 • Aby używać monitów dotyczących produktywności wraz z monitami dotyczącymi życia osobistego i monitami dotyczącymi rozwoju osobistego, co zwiększy produktywność modelu AI.
 • Wskazówki i techniki unikania niewłaściwych sposobów podpowiadania
 • Istnieją rozdziały, które omówią wszystkie rodzaje technik monitowania i ograniczenia, z którymi spotkasz się w ChatGPT.

Ten kurs zapewnia dostęp do 1,5 godziny wideo na żądanie i dwóch zasobów do pobrania, które wystarczą, aby nauczyć się od podstaw monitów. Co więcej, otrzymasz ponad 1200 podpowiedzi, które możesz pobrać i użyć, aby zwiększyć swoje doświadczenie w pracy z podpowiedziami w ChatGPT.

Nizamuddin Siddiqui stworzył ten kurs, a jego głównym celem jest pomoc w zrozumieniu modeli ChatGPT, tak aby można było pisać odpowiednie komunikaty ChatGPT.

#3. Szybka inżynieria dzięki ChatGPT 4 i Midjourney 2000+ podpowiedzi

Ten wysoko oceniany kurs szybkiej inżynierii dla ChatGPT i Midjourney został stworzony przez Saada A. Do tej pory tysiące studentów zdecydowało się na ten kurs. Autor, poprzez ten program, ma na celu pomóc w opanowaniu szybkiej inżynierii z ChatGPT i Midjourney.

Czego się nauczysz:

 • Kurs przedstawia materiały, które uczą o wdrażaniu zaawansowanych technik SEO za pomocą ChatGPT. Pomoże Ci to tworzyć zoptymalizowane posty na blogu.
 • Daje również właściwe zrozumienie, w jaki sposób narzędzia AI mogą pomóc firmom w zwiększeniu produktywności przy jednoczesnej oszczędności czasu i pieniędzy.
 • Poznasz również techniki tworzenia angażujących kampanii e-mail marketingowych, wykorzystując ChatGPT 4.

Wiele renomowanych firm technologicznych poleca ten kurs, ponieważ obejmuje on różne aspekty dzięki 12 godzinom wideo na żądanie i trzem zasobom do pobrania. Autor zamieścił również wiele materiałów, które zwiększą Twoje umiejętności rozwoju kariery podczas korzystania z ChatGPT.

#4. Wprowadzenie do szybkiej inżynierii dla generatywnej sztucznej inteligencji

Wprowadzenie do monit Engineering for Generative AI jest pomysłem Ronniego Sheera, który stworzył ten kurs na LinkedIn, abyś mógł zbudować solidną konstrukcję, ucząc się inżynierii szybkiej.

Czego się nauczysz:

 • Kurs jest korzystny dla początkujących, ponieważ jego materiały nauczą Cię wiele o możliwościach NLP, a także o korzystaniu z interfejsów API NLP.
 • Przedstawi przegląd dużych modeli językowych i różnicę między tokenami a słowami.
 • Od generowania tekstu i obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję po zaawansowane koncepcje, ten kurs obejmuje wiele podstawowych tematów, które są ważne w szybkiej inżynierii.

Wszystkie części kursów są prowadzone za pomocą wideo na żądanie z przykładami na żywo, dzięki czemu łatwo jest zrozumieć, w jaki sposób można wykorzystać odpowiednie podpowiedzi.

Kurs daje również dostęp do wielu ważnych plików z ćwiczeniami, które możesz wykorzystać i poprawić jakość podpowiedzi. Wiele osób zdecydowało się już na ten program, ponieważ zapewnia on wszechstronną naukę, o czym świadczy wysoka ocena.

#5. Szybki kurs inżynierski ChatGPT

Ten szybki kurs inżynierski dla ChatGPT został stworzony przez słynnego YouTubera „H-Educate”. Jest to całkowicie darmowy kurs wideo dostępny na jego kanale YouTube.

Czego się nauczysz:

 • W tym filmie autor wyróżnił również wszystkie typy podpowiedzi, w tym podpowiedzi zaawansowane, i przedstawił wiele przykładów, abyś mógł je przećwiczyć.
 • Dowiesz się również o wielu monitach ChatGPT, których prawie nie znajdziesz na innych kursach. Mogą one naprawdę pomóc ci w rozwoju kariery.
 • Model i token są ważnymi aspektami szybkiej inżynierii, a ten kurs zapewnia dobry przegląd tych dwóch ważnych tematów.
 • Możesz także dowiedzieć się o kluczowych umiejętnościach, które pomogą Ci poprawić jakość podpowiedzi, aby uzyskać pożądany rezultat.

Może się wydawać, że to 30-minutowy kurs wideo poświęcony inżynierii monitów, ale pomaga poznać wszystkie aspekty monitów od podstaw.

Wniosek

Wraz z ewolucją narzędzi sztucznej inteligencji szybka inżynieria stała się wymagającym obszarem. Wiele firm z różnych sektorów aktywnie poszukuje inżynierów, którzy pomogą im w prawidłowym podpowiadaniu i szkolą ich modele AI.

To zapotrzebowanie na szybkich inżynierów wskazuje, że może to być lukratywna kariera. A jeśli interesujesz się tą dziedziną, możesz nauczyć się umiejętności wymaganych, aby być szybkim inżynierem, jak omówiono powyżej. Pomoże Ci to zapewnić sobie przyzwoitą pracę w firmie.

Poza tym możesz pracować jako niezależny inżynier ds. szybkiej obsługi i czerpać doskonałe zarobki, pracując dla różnych klientów za pośrednictwem platform takich jak Upwork i Fiverr. Wybór należy do ciebie, ale ścieżka jest interesująca i obiecująca!

Możesz teraz sprawdzić te monity ChatGPT, aby poprawić swoje wrażenia.