Jak zrealizować kartę podarunkową na koncie Microsoft

Karty upominkowe dla systemu Windows lub Xbox One można zrealizować po zalogowaniu się na konto Microsoft. Umożliwiają one kupowanie przedmiotów cyfrowych, subskrypcji i określonych przedmiotów poza sklepem internetowym. Jednak wielu konsumentów wyraziło frustrację związaną z korzystaniem z bezpłatnego kodu promocyjnego firmy Microsoft. Jeśli masz te same problemy, przedstawiamy przydatny przewodnik, który nauczy Cię, jak zrealizować bon upominkowy na koncie Microsoft.

Jak zrealizować kartę podarunkową na koncie Microsoft

Jeśli wykorzystałeś prezent lub kod, możesz go użyć w następujący sposób

  • Karta podarunkowa lub kod zawierający pieniądze zostaną zastosowane na Twoim koncie po zrealizowaniu. Za te pieniądze możesz kupować rzeczy w sklepie internetowym.
  • Jeśli korzystasz z karty podarunkowej lub kodu, aby odblokować lub kupić konkretną aplikację/grę, ta aplikacja zostanie dodana do Twojej biblioteki, gotowa do pobrania i zainstalowania po zrealizowaniu.
  • Iść do Usługi i subskrypcje jeśli Twoja karta podarunkowa lub kod jest powiązany z subskrypcją.

Po pierwsze, będziesz potrzebować 25-znakowego kodu, aby móc robić zakupy poza sklepem internetowym Microsoft. Można go znaleźć na karcie. Zawsze sprawdzaj, czy Twoje konto zakupowe należy do Ciebie. Przejdźmy teraz do metody pokazującej, że możesz realizować karty podarunkowe lub kod.

Uwaga: Karta podarunkowa nie działa w rzeczywistych sklepach Microsoft i Microsoft 365.

Metoda 1: ze sklepu Microsoft

Możesz użyć aplikacji Microsoft Store dostępnej w systemie Windows, aby uzyskać bezpłatny kod realizacji firmy Microsoft. Jest również dostępny w smartfonach, tabletach i innych urządzeniach z systemem iOS i Android. Oto jak zrealizować bon upominkowy ze sklepu Microsoft Store.

1. Zaloguj się do swojego konta Microsoft, używając swojego adresu e-mail, numeru telefonu i identyfikatora Skype.

2. Przejdź do paska zadań i kliknij ikonę Microsoft Store, aby uruchomić program. Możesz także wyszukać go w pasku wyszukiwania systemu Windows i stamtąd go otworzyć.

3A. Wybierz ikonę swojego profilu, jeśli używasz systemu Windows 11.

3B. Jeśli używasz systemu Windows 10, wybierz trzy kropki obok ikony profilu.

4. Wybierz opcję Zrealizuj kod lub karty podarunkowe.

5. Otworzy się wyskakujące okienko. Wpisz 25-znakowy kod, który chcesz zrealizować w pustym polu i kliknij Dalej.

Po zakończeniu procedury Twój kod lub karta Microsoft zostaną zrealizowane.

Metoda 2: Z konsoli Xbox One

Zrealizowanie kodu lub karty upominkowej Microsoft na konsoli Xbox One jest łatwe. Upewnij się, że masz połączenie z Internetem i zalogowanie się na swoje konto Microsoft. Teraz postępuj zgodnie z tymi instrukcjami

1. Otwórz konsolę Xbox.

2. Przejdź do sklepu Microsoft.

3. Przejdź do opcji Zrealizuj z lewego panelu.

4. Wprowadź swój kod Microsoft Redeem. i wybierz OK.

Teraz wiesz, jak zrealizować kartę podarunkową lub kod na konsoli Xbox One.

Metoda 3: Zrealizuj kod konta Microsoft online

Bezpłatny kod Microsoft Redeem Code można również uzyskać online w witrynie Microsoft. Możesz użyć tej metody, jeśli nie chcesz korzystać ze sklepu Microsoft Store lub nie masz aplikacji. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

1. Przejdź do Microsoft Zrealizuj za pomocą Twojej przeglądarki. Zostaniesz poproszony o zalogowanie się.

2. Zaloguj się przy użyciu swoich poświadczeń.

3. Wpisz 25-znakowy kod.

4. Kliknij Dalej po wpisaniu kodu.

5. Następnie musisz potwierdzić, że produkt został dodany do Twojego konta, klikając potwierdź.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Co zrobić, jeśli kod jest uszkodzony lub nieczytelny?

Odp.: Jeśli kod, który próbujesz zrealizować, jest fizyczny, zwróć go do sklepu, w którym go kupiłeś, i omów problem. Jeśli jest to karta podarunkowa, skontaktuj się z osobą, która Ci ją przekazała i wyjaśnij swoją sytuację.

Q2. Co się stanie, jeśli twój kraj lub obszar nie pasuje do kodu?

Odp.: Jeśli kupiłeś kartę podarunkową dla innego kraju lub obszaru, możesz nie być w stanie jej zrealizować. Skontaktuj się ze sklepem, aby uzyskać więcej informacji. Jeśli otrzymałeś kartę w prezencie od osoby, która nie znajduje się w tej samej lokalizacji co Ty, poproś tę osobę o wejście na swoje konto Microsoft i przejście do Historii zamówień, aby anulować przedmiot. Następnie mogą ponownie wysłać Ci kod, korzystając z kraju lub regionu pasującego do Twojego konta.

Q3. A jeśli nie można znaleźć kodu?

Odp.: Gdy wprowadzisz niepoprawny kod, pojawi się to powiadomienie. Może się to zdarzyć z powodu przypadkowego uszkodzenia, zarysowania lub wygięcia karty, co utrudnia rozszyfrowanie dokładnych znaków. Sprawdź więc wszystko dokładnie i pamiętaj, że kod nie będzie zawierał A, E, I, O, U, L, S, 0, 1, 5.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i wiedziałeś, jak zrealizować kartę podarunkową. Dowiedzieliśmy się również, jak zrealizować kartę podarunkową lub kod online. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, możesz je umieścić w sekcji komentarzy.