01/18/2022

Jak zresetować Apple AirPods

Udostępnij teraz w social media:

Apple AirPods to bezprzewodowe słuchawki Bluetooth. Są teraz na swojej drugiej iteracji, tj. wersji drugiej generacji. Odniosły spory sukces i chociaż niektórzy użytkownicy zdecydowanie stracili jedną kapsułę z pary, nadal są jednymi z najlepszych słuchawek bezprzewodowych na rynku.

Apple AirPods

Apple Airpody są sparowane jak każde inne urządzenie Bluetooth. Jednak w przeciwieństwie do innych urządzeń Bluetooth, AirPods bezproblemowo połączą się między wszystkimi urządzeniami Apple, gdy się na nie przełączysz. Nie musisz rozłączać AirPods z jednym urządzeniem i sparować ich z innym, zanim będziesz mógł z nich korzystać.

Sprawdź -   Jaka jest różnica między protokołem HTTP a HTTPS?

Zresetuj Apple AirPods

AirPods firmy Apple mogą mieć problemy podczas łączenia się z urządzeniem, z którym zostały sparowane. Jednym z najłatwiejszych sposobów rozwiązania tego problemu jest zresetowanie AirPods oraz ponowne ich sparowanie i połączenie. Aby zresetować AirPods, musisz mieć pod ręką etui ładujące.

Umieść oba AirPods w ich etui.
Zamknij pokrywkę i trzymaj ją zamkniętą przez 30 sekund (poświęć minutę, jeśli chcesz się upewnić).
Otwórz pokrywę.
Na iPhonie otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Bluetooth.
Obok słuchawek AirPods dotknij przycisku i.
Wybierz opcję Zapomnij to urządzenie.
Potwierdź, że chcesz zapomnieć o urządzeniu.
Na obudowie AirPods naciśnij i przytrzymaj przycisk konfiguracji, aż lampka na obudowie zacznie migać na biało (zwykle dzieje się to w ciągu 15 sekund).
AirPods zostaną zresetowane i możesz je ponownie sparować z iPhonem.

Sprawdź -   Jak tworzyć Memojis na iPhonie 13

Problemy z podłączeniem AirPods

AirPods zwykle dobrze współpracują z urządzeniami Apple i dość łatwo łączą się z urządzeniami innymi niż Apple. Oto kilka rzeczy, które możesz wypróbować, jeśli regularnie masz problemy z podłączeniem AirPods po ich sparowaniu z iPhonem.

Uruchom ponownie iPhone’a.
Jeśli istnieje oczekująca aktualizacja iOS, zainstaluj ją.
Upewnij się, że AirPods są w pełni naładowane lub naładuj je do 100%
Spróbuj odłączyć inne urządzenia Bluetooth, które są połączone lub sparowane z iPhonem.

Wniosek

AirPods mogą współpracować z urządzeniami Apple i innymi firmami, ale w pełni wykorzystasz je, gdy użyjesz ich w systemie echo urządzeń i systemów operacyjnych Apple. Problemy z rozłączaniem są często spowodowane zbyt dużą liczbą urządzeń Bluetooth podłączonych do tego samego urządzenia lub wieloma urządzeniami Bluetooth działającymi w pobliżu. Jeśli masz więcej niż jedną parę zestawów słuchawkowych Bluetooth podłączonych lub sparowanych z systemem, usuń drugą parę i pozostaw tylko AirPods. AirPods, niezależnie od generacji, resetuje się w ten sam sposób.

Sprawdź -   Jak uzyskać powiadomienie, gdy strona na Facebooku jest aktywna

x