Jak zresetować Apple AirPods

Apple AirPods mogą czasami zacząć działać po roku użytkowania. Niezależnie od tego, czy napotkasz ten problem, czy kupiłeś używane słuchawki AirPods, najlepszym rozwiązaniem jest zresetowanie słuchawek. Oto, jak sprawić, by AirPods działały jak nowe.

Rozpakowywanie AirPods

Chociaż rozparowanie słuchawek AirPods z iPhonem lub iPadem nie jest wymagane do zresetowania słuchawek, Apple zaleca ten krok, aby usunąć je z konta.

Możesz także rozparować słuchawki AirPods ze smartfonami, komputerami i innymi urządzeniami z systemem Android, aby mieć pewność, że słuchawki będą działać jak nowe. Te instrukcje są przeznaczone głównie dla użytkowników iPhone’a i iPada, ale kroki można podobnie replikować na dowolnym posiadanym sprzęcie.

Uwaga: jeśli kupujesz słuchawki AirPods z drugiej ręki i nie podłączyłeś ich do swoich urządzeń, możesz pominąć proces rozparowania i przejść do następnej sekcji.

Zacznij od przejścia do ustawień Bluetooth telefonu lub tabletu. Aby uzyskać dostęp do tego menu, otwórz aplikację „Ustawienia”, a następnie wybierz opcję „Bluetooth”.

Znajdź swoje AirPods na liście sparowanych urządzeń. Dotknij ikony informacji „i” obok nazwy słuchawek.

Następnie wybierz „Zapomnij to urządzenie”, aby rozparować AirPods.

Apple iPhone Zapomnij o ustawieniach tego urządzenia

AirPods można rozparować z iPhonem lub iPadem, niezależnie od tego, czy słuchawki są obecnie podłączone, czy nie. Tak czy inaczej, słuchawki zostaną usunięte z Twojego konta Apple.

Resetowanie słuchawek AirPods

Nadszedł czas, aby wyczyścić swoje Apple AirPods. Przed rozpoczęciem umieść obie słuchawki douszne w etui ładującym i pozostaw pokrywę zamkniętą przez co najmniej 30 sekund

Zamknięta obudowa Apple AirPods

Następnie otwórz pokrywę etui AirPod. Odwróć obudowę i znajdź przycisk konfiguracji z tyłu urządzenia.

Naciśnij i przytrzymaj przycisk, aż lampka stanu obudowy zacznie migać na pomarańczowo, a następnie będzie migać na biało w sposób ciągły. Ten proces może zająć do 20 sekund.

Edytowano przycisk Apple AirPods

Naprawianie AirPods

Na koniec ponownie podłącz AirPods do iPhone’a lub iPada. Dzięki zastosowaniu chipa W1 lub H1, po otwarciu pokrywy etui na słuchawki w pobliżu jednego z urządzeń Apple automatycznie wyświetli się wyskakujące menu.

Kliknij „Połącz”, aby sparować AirPods.

Apple iPhone Podłącz AirPods

Aby sparować słuchawki ze smartfonem z systemem Android lub komputerem z systemem Windows, otwórz pokrywę etui, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk konfiguracji AirPods, aż lampka stanu zacznie migać. Przejdź do menu Bluetooth swojego urządzenia i połącz się z elementami dousznymi tak samo, jak z innymi akcesoriami.

AirPods są bardzo łatwe w użyciu, a proces ich resetowania jest równie prosty. Wycieranie wkładek dousznych może zająć kilka minut, ale rozwiązuje wiele problemów, które nękają słuchawki bezprzewodowe.

x