Mac

Jak zresetować Launchpad w systemie macOS

Udostępnij teraz w social media:

Launchpad to wygodny sposób uzyskiwania dostępu do aplikacji w systemie macOS, ale nie jest to jedyny sposób. W rzeczywistości możesz otwierać aplikacje zarówno z Findera, jak i Spotlight. Jeśli jednak lubisz używać Launchpada do otwierania aplikacji, jest to dla Ciebie niezbędna aplikacja. Jeśli masz z tym problemy, szybkim rozwiązaniem jest zresetowanie Launchpada. Oto jak.

Zresetuj Launchpad

Zanim przejdziemy dalej, powinieneś wiedzieć, że zresetowanie Launchpada spowoduje usunięcie z niego wszystkich aplikacji, które nie są dostępne w magazynie. Nie odinstaluje tych aplikacji, więc będziesz mógł je później dodać z powrotem. To, co stracisz, to układ Launchpada, tj. Foldery, które utworzyłeś itp.

  Jak zmienić rozmiar ikon pulpitu w systemie macOS

Otwórz Terminal i uruchom następujące polecenie. Naciśnij Enter, a Launchpad zostanie zresetowany.

defaults write com.apple.dock ResetLaunchPad -bool true

killall Dock

Po otwarciu Launchpad zostanie zresetowany do domyślnego układu.

Dodawanie aplikacji z powrotem

Zwykle podczas instalowania aplikacji jest ona automatycznie dodawana do folderu Aplikacje, a wszystkie aplikacje w folderze Aplikacje pojawiają się w Launchpadzie (czasami tak się nie dzieje).

Po zresetowaniu Launchpada będziesz musiał ponownie dodać do niego aplikacje. Aby to zrobić, otwórz Findera i przejdź do folderu Aplikacje. Wybierz aplikacje, które chcesz dodać z powrotem do Launchpada. Możesz wybierać je pojedynczo lub wybrać wiele aplikacji, przytrzymując klawisz Command.

Po zaznaczeniu aplikacji przeciągnij je i upuść na ikonę Launchpad w Docku. Aplikacja zostanie ponownie dodana do Launchpada. Możesz teraz ułożyć je w folderach i rozłożyć na różnych stronach.

  Jak włączyć uniwersalny schowek w iOS 10 i macOS Sierra

Zresetowanie Launchpada może pomóc rozwiązać mniejsze problemy z macOS, ale jeśli masz Maca, który ma problem z całym systemem, np. Aplikacje nie otwierają się z folderu Aplikacje lub ze Spotlight, zresetowanie Launchpada nie da wiele, aby to naprawić.

Jeśli ikony aplikacji, które pojawiają się w Launchpadzie, są uszkodzone lub nie możesz otwierać aplikacji z Launchpada, reset może rozwiązać problem. Może to również pomóc w przypadku, gdy Launchpad odmawia otwarcia, otwiera się zbyt wolno, wyszukiwanie nie działa lub nie zapamiętuje układu aplikacji.

Po zresetowaniu Launchpada zasadniczo usuwasz jego bazę danych, która przechowuje aplikacje, które zostały do ​​niej dodane, oraz ich rozmieszczenie. W przypadku braku bazy danych używany jest domyślny układ Launchpada, a po dodaniu do niego aplikacji zasadniczo dodajesz do jego bazy danych.

  Jak robić zrzuty ekranu w niskiej jakości na macOS

Działa to w systemie macOS Catalina.

x