Jak zresetować lub wyczyścić sugestie wyszukiwania na Instagramie

Jedną z najczęściej używanych platform społecznościowych do udostępniania zdjęć i filmów jest Instagram. Użytkownicy mogą przeglądać informacje z kilku kategorii, takich jak jedzenie, sztuka, bieżące wydarzenia, miejsca na wakacje i inspiracje do projektowania wnętrz, na stronie eksploracji, która zawiera treści z całego świata. Nikt nie może zaprzeczyć, że wszyscy używają mediów społecznościowych do wyszukiwania innych użytkowników, a Instagram nie jest wyjątkiem. Podobnie jak w przypadku historii przeglądarek internetowych, historie wyszukiwania są powiązane z wyszukiwaniami. Dobrą wiadomością jest to, że wyświetla twoje ostatnie wyszukiwania, dzięki czemu możesz użyć swojej historii zamiast ponownego wyszukiwania, jeśli chcesz ponownie odwiedzić profil lub hashtag w przyszłości. Historia wyszukiwania jest wyświetlana za każdym razem, gdy ktoś dotknie tego pola wyszukiwania, co prowadzi nas do wad. Bez wątpienia jest to zagrożenie dla Twojej prywatności, jeśli używasz Instagrama do wyszukiwania z przyjacielem lub współpracownikiem w pobliżu, ponieważ dowie się on o osobach, których profile śledzisz. Czy korzystasz z Instagrama i zastanawiasz się, jak zresetować lub wyczyścić sugestie wyszukiwania na Instagramie? Jeśli szukasz dodatkowych informacji o Instagramie, przygotowaliśmy przydatny przewodnik, który odpowie na wszystkie pytania dotyczące resetowania sugestii wyszukiwania na Instagramie.

Jak zresetować lub wyczyścić sugestie wyszukiwania na Instagramie

W dalszej części tego artykułu dowiesz się, jak zresetować lub wyczyścić sugestie wyszukiwania na Instagramie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Na czym opierają się sugestie wyszukiwania na Instagramie?

Rekomendacje są często wyświetlane w zależności od bieżących działań na Instagramie. Zdjęcia użytkowników, które polubiłeś, skomentowałeś itp., są wyświetlane jako sugestie. Możesz przeczytać o wielu czynnikach, które Instagram wykorzystuje do wyboru i przedstawienia sugestii poniżej.

1. Ostatnie działania

Na podstawie Twojego ostatniego użycia aplikacji Instagram sugeruje Ci możliwe pomysły na profil. Instagram sugeruje konto, jeśli polubiłeś lub skomentowałeś post osoby, której konta nie obserwujesz. Instagram śledzi aktywność na Twoim koncie, aby określić, kogo polecić. Instagram może również prezentować te profile jako opcje, jeśli Twoje ostatnie działania obejmowały szukanie tam kogoś. W rezultacie Instagram wyświetla również rekomendacje na podstawie Twojej ostatniej aktywności związanej z wyszukiwaniem. Instagram oferuje dodawanie ich kont do obserwujących, gdy szukasz profili, które często śledzisz, ale których nie obserwujesz. Algorytm Instagrama bierze pod uwagę czas spędzony na przeglądaniu profilu użytkownika, zdjęcia, które lubisz i inne czynniki.

2. Używanie hashtagów

Hashtagi są używane przez Instagram w celu określenia, który profil ma zostać zasugerowany. Z biegiem czasu używanie hashtagów w postach i relacjach zyskało na popularności. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że Instagram monitoruje Twoje zachowanie, gdy wielokrotnie używasz określonego hashtagu podczas przesyłania zdjęć. Później zasugeruje konta do obserwowania, jeśli użyjesz podobnych hashtagów. Na Instagramie hashtagi są często używane do zwiększania zaangażowania postów. Instagram śledzi konta, które najczęściej używają tego samego hashtagu i wyświetla je jako rekomendacje do naśladowania. Hashtagi, które udostępniają użytkownicy, są sugerowane na kontach innych osób.

3. Nowi obserwujący

Instagram zarekomenduje Ci różne profile do obserwowania na podstawie Twoich wspólnych obserwujących. Zakładając, że istnieje osoba, której nie obserwujesz, ale która ma wspólnych obserwujących, Instagram wyświetli zarówno nazwy wspólnych obserwujących, jak i konto w Twojej kolumnie sugestii. Możesz przejść do karty Odkryj osoby, aby zobaczyć rekomendacje z Instagrama wyświetlane jedna po drugiej. Nazwiska wspólnych obserwujących pojawią się w sugestiach opartych na wspólnych obserwujących. Ale nawet gdy przeglądasz strumień wiadomości na stronie głównej, Instagram może zasugerować Ci obserwowanie innych kont.

Przeczytaj ten artykuł dalej, aby dowiedzieć się, jak zresetować lub wyczyścić sugestie wyszukiwania na Instagramie.

Dlaczego otrzymuję dziwne sugestie na Instagramie?

Instagram to sieć społecznościowa, której głównym celem jest łączenie i zbliżanie ludzi. Dlatego wciąż poleca użytkowników lub posty, które uważa za interesujące. Nie powinieneś się martwić, ponieważ media społecznościowe nie śledzą swoich użytkowników. Mówiąc najprościej, algorytmy są programowane przez ich inżynierów bardziej efektywnie. Istnieje wiele parametrów używanych w tym algorytmie do sugestii obserwujących, w tym:

  • Twoje połączone konta w mediach społecznościowych: Nic dziwnego, że ci dwaj giganci technologii mediów społecznościowych są połączeni, ponieważ Facebook naprawdę jest właścicielem Instagrama. Jeśli zaprzyjaźnisz się z kimś na Facebooku i ta osoba ma konto na Instagramie, pojawi się ona również jako sugestia obserwatora na Twoim Instagramie. Podobnie jak ktoś pojawi się w twoim Sugestie znajomych z Facebooka, jeśli obserwujesz ich na Instagramie.

  • Twoja poprzednia historia wyszukiwania: jeśli przeglądałeś czyjś profil, ale go nie obserwujesz, ta osoba pojawi się później jako sugestia. Twoje zainteresowania i treści, które lubisz, są brane pod uwagę przez algorytm.

  • Używanie hashtagów: Na podstawie hashtagów w Twoim profilu lub Twoich postach możesz otrzymać propozycję znajomych.

  • Wspólni znajomi: Instagram często poleca Ci znajomych Twoich znajomych. Osoby, z którymi dzielisz kontakty, prawdopodobnie pojawią się wyżej na liście pomysłów, jeśli to zrobisz.

Czy możesz wyłączyć sugestie na Instagramie?

Nie, obecnie użytkownicy Instagrama nie mogą ręcznie wyłączać ani wyłączać funkcji Sugerowane posty. Instagram daje Ci jednak możliwość poinformowania strony, że nie chcesz wyświetlać określonych postów na swoim kanale, jeśli nie jesteś nimi zainteresowany. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać opcję braku zainteresowania, klikając linię z trzema kropkami wyświetlaną u góry posta. Te posty są teraz wyświetlane losowo wśród wpisów z kont, które faktycznie obserwujesz. Dzięki temu masz pewność, że zawsze masz dostęp do najnowszych wpisów z kont, które obserwujesz. Ponadto nigdy nie musisz opuszczać kanału po jego zakończeniu; zamiast tego zawsze możesz przewinąć w dół i wyświetlić poprzednie wpisy. Sugerowanych postów nie można jednak obecnie całkowicie usunąć.

Jak wyczyścić sugestie wyszukiwania na Instagramie podczas pisania?

Nie można wyczyścić sugestii wyszukiwania podczas pisania. Ale historię wyszukiwania z listy wyszukiwania można usunąć. Zobaczysz listę opcji, gdy masz zamiar wpisać nazwę w polu wyszukiwania. Są to przede wszystkim wyszukiwane hasła na Instagramie, które ostatnio przeglądałeś. Możesz jednak również go usunąć, wybierając ikonę X obok każdej nazwy na liście sugestii. Poniżej przedstawiono kroki, jak zresetować LUB wyczyścić sugestie wyszukiwania na Instagramie podczas pisania:

1. Otwórz aplikację Instagram na swoim Android lub iOS urządzenia.

2. Na dolnym pasku dotknij zakładki Szukaj.

3. Na liście wyszukiwania dotknij ikony krzyżyka (X) obok żądanego wyszukiwania.

Lista pozostanie pusta bez nazwisk po usunięciu wszystkich zaleceń. W ten sposób możesz zresetować lub wyczyścić sugestie wyszukiwania na Instagramie podczas pisania.

Jak ręcznie wyczyścić sugerowane wyszukiwania?

Nie możesz wyczyścić sugestii wyszukiwania w aplikacji IG. Ale możesz spróbować wyczyścić wszystkie dane i pamięć podręczną z urządzenia. Ponieważ Android pozwala na bezpośrednie wymazanie danych i pamięci podręcznej z ustawień urządzenia, ta metoda jest znacznie skuteczniejsza na Androidzie. Aby znaleźć aplikację Instagram, musisz przeszukać ustawienia urządzenia.

Uwaga: ponieważ smartfony nie mają tych samych opcji ustawień, różnią się one w zależności od producenta. Dlatego upewnij się, że ustawienia są prawidłowe, zanim zmienisz je w swoim urządzeniu.

1. Przejdź do Ustawień na swoim urządzeniu.

2. Przesuń palcem w dół i dotknij Aplikacje > Zarządzanie aplikacjami.

3. Wybierz Instagram > Zużycie pamięci > Wyczyść pamięć podręczną.

Gdy to zrobisz, aplikacja Instagram na Twoim telefonie zostanie zresetowana. Sprawdź to, klikając pasek wyszukiwania. Wszystko zapisane w programie zostanie usunięte, jeśli dane urządzenia i pamięć podręczna zostaną wyczyszczone.

Jak wyczyścić całą historię wyszukiwania w ustawieniach?

Chcesz, aby Instagram przestał polecać osoby, hashtagi i miejsca, których wcześniej szukałeś? Za każdym razem, gdy korzystasz z funkcji wyszukiwania na Instagramie, Twoja historia wyszukiwania jest wyświetlana automatycznie, ale możesz to zrobić ukryć elementy, których nie chcesz widzieć. Oto krótki przewodnik, jak zresetować lub wyczyścić sugestie wyszukiwania na Instagramie:

1. Uruchom aplikację Instagram na swoim urządzeniu.

2. Stuknij w zakładkę Profil w prawym dolnym rogu ekranu.

3. Stuknij w ikonę hamburgera.

4. Stuknij w Twoja aktywność.

5. Stuknij w Ostatnie wyszukiwania.

6. Stuknij w Wyczyść wszystko.

***

Mamy więc nadzieję, że zrozumiałeś, jak zresetować lub wyczyścić sugestie wyszukiwania na Instagramie ze szczegółowymi krokami, aby ci pomóc. Możesz przekazać nam wszelkie pytania lub sugestie dotyczące dowolnego innego tematu, o którym chcesz, abyśmy napisali artykuł. Upuść je w sekcji komentarzy poniżej, abyśmy wiedzieli.

x