Jak zresetować opcje użytkownika i ustawienia rejestru w programie Word

Jeśli program Word działa nieprawidłowo i nieprawidłowo, zresetowanie może być konieczne. Chociaż firma Microsoft nie udostępnia przycisku „resetowania”, który przywraca domyślne opcje użytkownika programu Word i ustawienia rejestru, dostępnych jest kilka dość prostych rozwiązań.

Uruchamianie Kreatora łatwej naprawy firmy Microsoft

Pierwszym (i najłatwiejszym) rozwiązaniem jest uruchomienie Kreatora łatwej naprawy firmy Microsoft, który automatycznie resetuje opcje użytkownika programu Word i ustawienia rejestru. Aby znaleźć kreatora, przejdź do sekcji „Oto łatwe rozwiązanie” w witrynie Strona rozwiązywania problemów firmy Microsoft. Wybierz „Pobierz” i po zakończeniu otwórz aplikację.

Należy pamiętać, że wszystkie aplikacje pakietu Office muszą być zamknięte, aby Kreator działał.

Pojawi się okno Easy Fix. Przeczytaj podstawowe informacje i wybierz „Dalej”.

Rozwiązywanie problemów i pomoc w zapobieganiu problemom z komputerem

Pozwól Kreatorowi przejść przez proces rozwiązywania problemów. Po zakończeniu wybierz „Zamknij”.

Rozwiązywanie problemów zakończone

Teraz opcje użytkownika i ustawienia rejestru są resetowane. Następnym razem, gdy otworzysz program Word, zostaniesz poproszony o przeprowadzenie procesu instalacji.

Proces instalacji pakietu Office

Zresetuj za pomocą narzędzia Edytor rejestru

Chociaż zalecamy wyżej wymienioną metodę, możesz ręcznie zresetować opcje i ustawienia w programie Word za pomocą Edytora rejestru.

Standardowe ostrzeżenie: Edytor rejestru to potężne narzędzie, którego niewłaściwe użycie może spowodować niestabilność systemu lub nawet uniemożliwić jego działanie. To dość prosty hack i tak długo, jak trzymasz się instrukcji, nie powinieneś mieć żadnych problemów. To powiedziawszy, jeśli nigdy wcześniej z tym nie pracowałeś, rozważ przeczytanie o tym, jak korzystać z Edytora rejestru, zanim zaczniesz. I zdecydowanie wykonaj kopię zapasową rejestru (i komputera!) Przed wprowadzeniem zmian.

Najpierw naciśnij Klawisz Windows + R, aby otworzyć okno „Uruchom”. Następnie wpisz Regedt32.exe i wybierz „OK”.

Wprowadź Regedt32 exe w Run

Spowoduje to otwarcie narzędzia Edytor rejestru. Przejdź do lokalizacji klucza, który chcesz usunąć. Klucz pojawia się w następującej ścieżce do pliku:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice16.0Word

Zwróć uwagę, że „16.0” w ścieżce pliku może się różnić w zależności od używanej wersji pakietu Office. Jeśli korzystasz z pakietu Office 2013, musisz wyszukać „15.0”. Firma Microsoft udostępnia obszerna lista kluczowych lokalizacji jeśli potrzebujesz dalszej pomocy.

Następnie wybierz klucz, który chcesz usunąć. Po wybraniu kliknij Edytuj> Usuń.

Usuń klucz programu Word

Zostaniesz zapytany, czy na pewno chcesz usunąć klucz. Kliknij „Tak”, aby potwierdzić; klucz zostanie usunięty.

To wszystko. Następnym razem, gdy uruchomisz program Word, przeprowadzi Cię przez proces konfiguracji.

x