Jak zresetować swoje konto na Instagramie?

Dzięki łatwym możliwościom udostępniania zdjęć i filmów, Instagram stał się niezwykle popularną i niezbędną aplikacją mediów społecznościowych. Może jednak nadejść czas, kiedy zdecydujesz się opuścić aplikację lub będziesz musiał znaleźć sposób na odzyskanie dostępu do aplikacji.

Jeśli chcesz zresetować coś na swoim koncie na Instagramie, prawdopodobnie szukasz sposobu na zresetowanie nazwy użytkownika, hasła, adresu e-mail lub numeru telefonu. Możesz też szukać sposobu na zresetowanie całego konta, usuwając wszystkie stare zdjęcia, polubienia i obserwatorów.

Bez względu na powody, dla których tu jesteś, zapewnimy Ci ochronę – od naprawienia tych danych logowania po wyczyszczenie tablicy. Rzućmy okiem na to, jak szybko i łatwo zresetować swoje konto na Instagramie.

Jak zresetować hasło do Instagrama

Na początek spójrzmy najpierw, jak zresetować hasło, ponieważ jest to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi spotykają się użytkownicy Instagrama. Jeśli nie masz dostępu do swojego konta i nie możesz zalogować się na Instagram, mamy kilka sugestii.

Po pierwsze, jeśli połączyłeś swoje konto na Instagramie i Facebooku, spróbuj zalogować się za pomocą swojego profilu na Facebooku. Zalogowanie się za pomocą Facebooka może być wszystkim, czego potrzebujesz, aby wrócić do swojego konta, gdzie możesz zmienić i zaktualizować swoje hasło. Wykonaj następujące kroki, aby zresetować hasło:

 • Dotknij „Nie pamiętasz hasła?”
 • Będziesz mieć trzy opcje: „Nazwa użytkownika”, „Telefon” i „Zaloguj się przez Facebooka”.
 • Jeśli znasz swój login do Facebooka i jest on połączony z Twoim Instagramem, wybierz tę opcję.
 • W przeciwnym razie wprowadź swoją nazwę użytkownika, adres e-mail lub numer telefonu. Otrzymasz adres e-mail z linkiem do zresetowania hasła i ponownego zalogowania się na swoje konto.
 • Jeśli nie otrzymasz linku do zresetowania hasła, być może zostałeś zhakowany, a haker mógł zmienić informacje na Twoim koncie, aby uniemożliwić Ci odzyskanie dostępu. Alternatywnie możesz nie pamiętać oryginalnej nazwy użytkownika, adresu e-mail lub numeru telefonu użytego na koncie.

  Jeśli tak jest, nie martw się – jest inna opcja.

 • Otwórz aplikację.
 • Dotknij „Nie pamiętasz hasła?”
 • Kliknij „Potrzebujesz dodatkowej pomocy?”
 • Wypełnij informacje na ekranie, a następnie dotknij „Poproś o pomoc”.
 • Podaj informacje jak najwięcej informacji. Im bardziej przekonujesz, że jesteś prawowitym właścicielem konta, tym bardziej prawdopodobne jest, że Instagram zdecyduje się przywrócić Ci dostęp. Dołącz wszelkie dodatkowe informacje, których zespół ds. bezpieczeństwa może potrzebować, aby pomóc im w podjęciu trafnej decyzji.

  Pamiętaj jednak, że może to nie zadziałać. Instagram ciężko pracuje, aby ludzie nie mogli uzyskać dostępu do kont, których nie są właścicielami, więc muszą zachować ostrożność, gdy otrzymają prośbę o dodatkową pomoc w logowaniu. Jeśli nie możesz udowodnić, że jesteś prawdziwym właścicielem konta, możesz nie być w stanie wrócić na swoje konto.

  Jak usunąć wszystkie swoje zdjęcia z Instagrama?

  Tutaj sprawy stają się nieco trudniejsze. Idealnie byłoby, gdyby Instagram umożliwił masowe usuwanie postów i zdjęć. Niestety tak nie jest. Instagram nie tylko zaniedbuje opcję usuwania wszystkich postów jednocześnie, ale także utrudnia korzystanie z usług stron trzecich w celu usuwania wszystkich postów.

  Korzystaj z aplikacji innych firm

  Kiedyś można było wyszukać narzędzia do czyszczenia Instagrama w Apple App Store i Google Play Store i pojawiło się wiele niezawodnych aplikacji. Jednak we wrześniu 2021 r. wiele z naszych zaufanych opcji zniknęło. Chociaż niektóre pozostają, nie wszystkie cieszą się dobrą opinią. Przed użyciem którejkolwiek z dostępnych czystszych aplikacji zapoznaj się z recenzjami.

  Te aplikacje będą musiały uzyskać dostęp do Twojego konta na Instagramie, a niektóre, mniej renomowane opcje mogą powodować więcej problemów. Aplikacje, które uznaliśmy za najbardziej przydatne, to:

  Po zainstalowaniu tych aplikacji musisz zalogować się za pomocą swoich danych logowania na Instagramie. Instagram wyśle ​​Ci kod weryfikacyjny logowania tak, jakbyś logował się do nowej przeglądarki internetowej. Potwierdź ten kod i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby usunąć wszystkie swoje posty.

  Większość aplikacji ma podobny układ i funkcjonalność, z opcją „Zaznacz wszystko”, aby usunąć wszystkie swoje posty.

 • Pobierz i zainstaluj aplikację ze sklepu z aplikacjami.
 • Zaloguj się za pomocą swoich danych logowania na Instagramie.
 • Przejdź do zakładki „Media” w dolnym rzędzie ikon.
 • Stuknij wszystkie zdjęcia, które chcesz usunąć.
 • Dotknij „Usuń”.
 • To sprawia, że ​​rozpoczęcie od nowa na Instagramie jest łatwym wyczynem. Mamy tutaj również artykuł, który bada więcej metod łatwiejszego usuwania wszystkich postów na Instagramie.

  Jeśli chcesz zresetować swoje konto na Instagramie bez użycia narzędzi innych firm, musisz usunąć każdy post ręcznie. Ale zajmie to dużo czasu, w zależności od tego, ile masz postów.

  Archiwizuj swoje stare posty

  Zanim zaczniesz szaleć, usuwając wszystko, wiedz, że możesz łatwo zarchiwizować stare zdjęcia. Archiwizacja oznacza, że ​​nikt oprócz Ciebie nie może ich zobaczyć. Zasadniczo pozwala to ukryć zdjęcia bez faktycznego ich pozbycia się.

  Aby zarchiwizować zdjęcie, wykonaj następujące kroki:

 • Otwórz zdjęcie, które chcesz zarchiwizować.
 • Stuknij „trzy poziome kropki” w prawym górnym rogu.
 • Dotknij „Archiwum”.
 • Aby wyświetlić zarchiwizowane zdjęcia, przejdź do swojego profilu i dotknij trzech poziomych linii. Stuknij w opcję „Archiwum”. Tam możesz zobaczyć wszystkie swoje poprzednie historie i zarchiwizowane zdjęcia. Stuknij opcję „Zarchiwizowane historie” u góry strony, aby wybrać między swoimi historiami, postami i treścią na żywo.

  Jak usunąć swoje konto i otworzyć je ponownie?

  Jeśli zamierzasz całkowicie usunąć to i każdy strzęp swojego konta na Instagramie, możesz to zrobić z poziomu samej aplikacji. Pamiętaj, że wykonanie poniższych instrukcji na stałe usunie wszystkie Twoje komentarze i polubienia, a także zresetuje Twoje konto obserwatora do zera.

  Nadal jesteś zainteresowany? Zacznij od usunięcia swojego konta na Instagramie.

 • Przejdź do oferty specjalnej Usuń swoje konto na urządzeniu mobilnym lub komputerze.
 • Wybierz powód usunięcia z menu rozwijanego.
 • Wprowadź ponownie hasło do konta.
 • Kliknij lub naciśnij „Trwale usuń moje konto”.
 • Uwaga: jeśli wybierzesz tę metodę, będziesz musiał poczekać 14 dni, aby ponownie użyć swojej nazwy użytkownika.

  Możesz teraz utworzyć nowe konto z tą samą nazwą użytkownika – chyba że ktoś w międzyczasie dostanie się do Twojej nazwy użytkownika. Gdy już masz nowe konto, będzie ono wyglądało jak zupełnie nowe konto. Czasami lekarz zalecił rozpoczęcie od nowa.

  Często Zadawane Pytania

  Czy mogę ponownie aktywować moje konto na Instagramie?

  Jeśli tymczasowo wyłączyłeś swoje konto, możesz je ponownie aktywować, logując się przy użyciu tych samych danych logowania. Jeśli na stałe dezaktywowałeś swoje konto, nie możesz go ponownie aktywować. Zakładając, że wystąpiły pewne problemy, a Twoje konto zostało usunięte przez hakera lub Instagram, skontaktuj się z zespołem wsparcia Instagram, aby uzyskać dalszą pomoc.

  Czy mogę utworzyć nowe konto z tymi samymi danymi logowania?

  Niestety odpowiedź brzmi nie. Nie możesz aktywować zupełnie nowego konta z tą samą nazwą użytkownika, którą miałeś kiedyś.

  Dlaczego nie mam dostępu do mojego konta na Instagramie?

  Niezależnie od tego, czy Twoje konto mówi, że hasło jest nieprawidłowe, czy Instagram wyłączył Twoje konto, istnieje kilka powodów, dla których Twoje konto jest niedostępne. Jeśli wykonałeś powyższe kroki i nie możesz uzyskać dostępu do swojego konta, skontaktuj się z pomocą techniczną Instagram. Sprawdzaj też swoje e-maile pod kątem wiadomości z Instagrama. Dzięki temu uzyskasz informacje, jeśli naruszyłeś Wytyczne dla społeczności lub Twoje konto zostało zhakowane.

  Jeśli usunę swoje konto na Facebooku, jak uzyskać dostęp do Instagrama?

  Jeśli zdecydujesz się usunąć swoje konto na Facebooku, ale jest to również opcja logowania do Instagrama, będziesz musiał odłączyć konta przed dezaktywacją strony na Facebooku. Aby to zrobić, przejdź do Ustawień na Instagramie, kliknij „Konto”, a następnie wybierz „Połączone konta”. Ustaw nową nazwę użytkownika i hasło, a następnie bezpiecznie usuń swoje konto na Facebooku.

  Czy mogę usunąć wszystkie moje posty na Instagramie jednocześnie?

  Chociaż nie możesz usunąć wszystkich swoich postów na Instagramie naraz w aplikacji, istnieje kilka obejść. Jeśli chcesz usunąć wszystko na raz, mamy artykuł opisujący te obejścia tutaj. Ale jeśli chcesz korzystać z aplikacji Instagram, musisz usuwać każdy post jeden po drugim.

  Końcowe przemyślenia

  Instagram stał się podstawową aplikacją na niemal każdym smartfonie. Chociaż jest to świetna aplikacja do udostępniania zdjęć i filmów znajomym, rodzinie i obserwatorom, pewnego dnia możesz zdecydować, że nadszedł czas, aby zacząć od nowa.

  Jeśli tak, opisane powyżej metody można wykorzystać do szybkiego i łatwego zresetowania konta na Instagramie, aby móc wrócić do korzystania z aplikacji, jak chcesz.