Udostępnij teraz w social media:

Ponowne uruchomienie systemu to często pierwsza rada, jaką otrzymasz, gdy zadziała system Windows 10. W rzeczywistości, jeśli jakieś urządzenie zadziała, ponowne uruchomienie jest pierwszą rzeczą, którą powinieneś spróbować naprawić. To powiedziawszy, jeśli ponowne uruchomienie nie rozwiąże problemu w systemie Windows 10, możesz spróbować ponownie uruchomić Explorer.exe. Explorer.exe to proces odpowiedzialny za wyświetlanie większości elementów interfejsu użytkownika w systemie Windows 10, w tym menu Start, paska zadań, centrum akcji i nie tylko. Oto, jak możesz ponownie uruchomić Explorer.exe w systemie Windows 10.

Uruchom ponownie Explorer.exe

Istnieją dwa sposoby ponownego uruchomienia programu Explorer.exe. Możesz go ponownie uruchomić z Menedżera zadań i możesz go ponownie uruchomić z wiersza polecenia.

Sprawdź -   Jak włączyć obsługę Nvidia Optimus w systemie Linux

Aby ponownie uruchomić Explorer.exe z Menedżera zadań, otwórz go z uprawnieniami administratora. Przejdź do karty Procesy i poszukaj Eksploratora Windows. Wybierz go i kliknij przycisk Uruchom ponownie w prawym dolnym rogu. Pasek zadań na ekranie zniknie na chwilę, ale wróci za kilka sekund.

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do Menedżera zadań lub wolisz po prostu użyć wiersza polecenia, aby ponownie uruchomić Explorer.exe, możesz.

Otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora i uruchom następujące polecenie, aby zabić program Explorer.exe.

taskkill /f /im explorer.exe

Po uruchomieniu tego polecenia pasek zadań zniknie wraz z innymi elementami interfejsu użytkownika. Powrócą po ponownym uruchomieniu Explorer.exe. Aby uruchomić go ponownie, uruchom następujące polecenie;

start explorer.exe

Po uruchomieniu tego polecenia powrócą elementy interfejsu użytkownika, które zniknęły po zabiciu procesu Explorer.exe.

Sprawdź -   Jak odinstalować Skype dla firm w systemie Windows 10

Ponowne uruchamianie programu Explorer.exe nie zawsze służy do rozwiązywania problemów. Często zmiany wprowadzane w systemie, które wymagają ponownego uruchomienia systemu lub wylogowania użytkownika i ponownego zalogowania się, można wprowadzić, ponownie uruchamiając program Explorer.exe. To nie zadziała dla wszystkich zmian, ale w niektórych przypadkach wystarczy.

Ponowne uruchomienie programu Explorer.exe w systemie Windows 10 jest odpowiednikiem ponownego uruchomienia Findera w systemie macOS. Konieczne jest wprowadzenie pewnych zmian w systemie operacyjnym, które mogą nie wymagać ponownego uruchomienia systemu, ale wymagają zabicia i ponownego uruchomienia kilku krytycznych procesów systemowych.

Jeśli niektóre elementy na ekranie nie ładują się po uruchomieniu komputera, np. Zasobnik systemowy lub pasek wyszukiwania nie pojawiają się, ponowne uruchomienie procesu Eksploratora może wymusić ich wyświetlenie. Jeśli to nie zadziała, możliwe, że elementy, które się nie pojawiają, robią to z innych powodów. Możesz spróbować uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów w aplikacji Ustawienia, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem, lub możesz spróbować utworzyć nowego użytkownika lub zresetować system Windows 10.

Sprawdź -   Co oznacza „TFW” i jak z niego korzystasz?