Jak zrestartować swoją wyspę w „Animal Crossing: New Horizons”

Ponowne uruchomienie wyspy w Animal Crossing: New Horizons nie jest tak łatwe, jak usunięcie postaci gracza. Jest kilka kółek do przeskoczenia, aby zacząć od nowa na czystej karcie. Oto jak zacząć od nowa w grze na Nintendo Switch.

Jak zrestartować swoją wyspę

Gdy skończysz pierwszy dzień samouczka na wyspie i obudzisz się w namiocie, gra zapisze się i zostaniesz zamknięty. Po tym nie możesz usunąć swojej pierwszej postaci, czyli „Przedstawiciela rezydenta” do dowolne opcje w grze.

Resident Representatives nie może się usunąć i nie ma możliwości przeniesienia tytułu Resident Representative na inną postać gracza na wyspie.

Jeśli nie chcesz całkowicie wymazać swojej wyspy, możesz po prostu ponownie uruchomić inną postać z menu ekranu tytułowego (więcej na ten temat poniżej).

Jedynym sposobem, aby naprawdę zacząć od nowa, jest usunięcie zapisanych danych i rozpoczęcie od nowa na nowej wyspie. Usunięcie wszystkich zapisanych danych spowoduje całkowite wymazanie wszelkich postępów. Możesz usunąć wszystkie zapisane dane, wykonując poniższe czynności.

Z poziomu ekranu głównego Nintendo Switch zamknij wszystkie otwarte gry, naciskając przycisk „X” na kontrolerze joy-con.

Następnie przejdź do menu ustawień systemu Nintendo Switch, wybierając ikonę koła zębatego znajdującą się w dolnym rzędzie ikon.

Przejdź w dół do „Zarządzanie danymi”, wybierz opcję „Usuń zapisane dane” u dołu listy, a następnie wybierz „Animal Crossing: New Horizons” z listy gier.

Nintendo Switch usuwa zapisane dane

Wybierz „Usuń wszystkie dane zapisu dla tego oprogramowania” i potwierdź, że chcesz usunąć zapisane dane z konsoli Nintendo Switch. Jeśli zdecydujesz się kontynuować, dane zostaną usunięte i możesz zacząć od nowa w Animal Crossing: New Horizons.

Jak zrestartować postać

Podczas pierwszego dnia na wyspie możesz ponownie uruchamiać dowolną liczbę razy (nawet jako Przedstawiciel Rezydenta). Naciśnij przycisk Home na kontrolerze joy-con, a następnie wybierz przycisk „X”, aby zamknąć grę przed pójściem spać do namiotu pierwszego dnia.

Ponowne uruchomienie w pierwszym dniu może zresetować układ wyspy, rodzime owoce, kolor lotniska i początkowych mieszkańców. Jednak po pierwszym dniu Twoja postać jest zamknięta w grze i jedynym sposobem na rozpoczęcie od nowa z inną postacią (inną niż Resident Representative) jest skorzystanie z menu „Settings” Animal Crossing: New Horizons.

Po uruchomieniu Animal Crossing: New Horizons na konsoli Nintendo Switch, naciśnij przycisk minus (-) na lewym kontrolerze joy-con, aby otworzyć menu „Ustawienia”.

Pojawi się Tom Nook i zaoferuje kilka opcji. Aby usunąć swoją postać z gry, wybierz opcję „Zapisz ustawienia danych”.

Animal Crossing New Horizons usuń użytkownika

Następnie wybierz opcję „Usuń rejestrację rezydenta”.

Tom Nook poinformuje Cię, że jeśli zdecydujesz się usunąć swoją postać, stracisz wszystko, w tym Bells i dom. Wszystko, co należy do twojej postaci, zostanie usunięte, a twoja postać zostanie wymazana z pamięci mieszkańców wyspy.

Po kilku potwierdzeniach, że naprawdę tego chcesz, twoja postać zostanie usunięta z gry i zostaniesz odesłany z powrotem do ekranu startowego, co pozwoli ci rozpocząć przygodę od nowa na tej samej wyspie.

Ponowne uruchomienie postaci, która nie jest Przedstawicielem Rezydenta, jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby zachować tę samą wyspę, ale chciałyby zacząć od nowa na nowej postaci.

x