Jak zrobić awatar na Instagramie

Awatar na Instagramie to najnowszy dodatek do długiej listy funkcji na Instagramie. Firma macierzysta Instagrama, Meta, zdefiniowała to jako wstępne kroki dużego planu Metaverse. Te awatary wydają się być inspirowane Bitmoji Snapchata. Ale ich przypadek użycia nie ogranicza się tylko do wysyłania spersonalizowanych naklejek. Meta planuje uczynić ją wieloplatformową. Ale wszystkie te plany są w odległej przyszłości. Na razie Avatar na Instagramie i Facebooku ma tylko jeden przypadek użycia. Ma to na celu uczynienie interakcji zarówno osobistą, jak i zabawną. Teraz możesz mieć wiele pytań, na przykład, jak mogę zobaczyć mój awatar na Instagramie lub jak mogę zrobić dla siebie awatar na Instagramie? Czytaj dalej do końca, aby uzyskać wszystkie odpowiedzi! Przedstawiamy pomocny przewodnik, dzięki któremu zrozumiesz, jak stworzyć awatar na Instagramie.

Jak zrobić awatar na Instagramie

Czytaj dalej, aby znaleźć kroki wyjaśniające, jak zrobić awatar na Instagramie i zobaczyć szczegółowo mój awatar na Instagramie z przydatnymi ilustracjami dla lepszego zrozumienia.

Co to jest opcja awatara na Instagramie?

Instagram dodał nową opcję o nazwie Avatar. Awatar to Twoja wirtualna osobowość 3D, którą można w pełni dostosować. Opcje awatara umożliwiają tworzenie i oglądanie awatarów na Instagramie, które mogą wyglądać dokładnie tak, jak ty. Lub możesz się nim bawić, aby wyglądał jak postać z twojej wyobraźni. Nie jest więc błędem stwierdzenie, że opcja awatara może stworzyć wirtualnego Ciebie.

Opcję awatara znajdziesz w dwóch miejscach:

  • Instagram Story: Instagram Stories to świetny sposób na publikowanie krótkich treści. A dzięki opcji awatara IG możesz sprawić, że historie będą bardziej wciągające. Po dotknięciu opcji Akcesoria znajdziesz tam opcję awatara IG.

  • Instagram DM: IG DM to kolejne miejsce, w którym znajdziesz opcję dodania awatara Insta. Obok pola tekstowego znajdziesz tę samą opcję Akcesoria. Stamtąd możesz uzyskać dostęp do awatara na IG DM.

Dlaczego Instagram dodał awatary?

Koncepcja Avatara nie jest nowa. Snapchat jest najbardziej znany ze swoich spersonalizowanych naklejek. Czy Instagram konkuruje ze Snapchatem? To jest możliwe. Aby nadążyć za konkurencją z TikTok, Instagram uruchomił w przeszłości Reels. Ci giganci technologiczni walczą o jedną rzecz, Uwaga. Aby uzyskać więcej gałek ocznych, dają użytkownikom jedno miejsce, które ma wszystkie ich ulubione funkcje. Im dłużej korzystasz z aplikacji, tym częściej możesz kierować reklamy. Reklamy są głównym źródłem dochodów gigantów technologicznych, takich jak Meta.

Ale po zmianie marki Facebooka na Meta, Metaverse wydaje się być ich jedynym celem. A uruchomienie awatarów Insta to krok do przodu w kierunku Metaverse. Meta chce udostępnić awatary IG na każdej platformie. Wierzą, że wraz z pojawieniem się Web3, awatary będą odgrywać kluczową rolę dla jednostki. Pomogą w interakcji w wirtualnym świecie. W ten sposób stworzyli awatary Insta, które są czymś więcej niż tylko naklejkami. Te awatary są nie tylko kreatywne, ale także integracyjne. Tak więc, z awatarami IG, Meta ma wielkie plany. Z oczywistymi korzyściami krótkoterminowymi, takimi jak większe przychody z reklam.

Czy awatar na Instagramie jest darmowy?

Tak, jest bezpłatny. Instagram nie pobiera żadnych opłat za zrobienie awatara na Instagramie. Stworzenie awatara na Instagramie jest całkowicie darmowe. Możesz samodzielnie tworzyć awatary IG w mgnieniu oka. Opcja awatara IG zapewnia różne opcje dostosowywania. Możesz zmienić nie tylko strój, ale także rysy twarzy. Instagram stworzył tę opcję awatara, aby dopasować ją do różnych osób na całym świecie. Możesz więc wybierać stroje z różnych kultur. I możesz korzystać ze wszystkich tych funkcji, nie płacąc ani grosza.

Jak zrobić własnego awatara?

Tworzenie własnego Instagrama to łatwy do naśladowania proces. Awatar na Instagramie ma kilka opcji do dostosowania. Możesz więc wykazać się kreatywnością i sprawić, by awatar IG wyglądał dokładnie tak, jak chcesz. Aby zrobić swojego awatara na Instagramie, wykonaj następujące kroki:

1. Uruchom aplikację Instagram na swoim Android oraz iOS urządzenia.

2. Stuknij w zakładkę Profil w prawym dolnym rogu ekranu.

3. Stuknij ikonę hamburgera w prawym górnym rogu ekranu.

4. Stuknij w Ustawienia z menu, które pojawiło się na dole ekranu.

5. Następnie dotknij opcji Konto w innych opcjach ustawień.

6. Stuknij w opcję Awatar.

7. Wybierz żądany odcień skóry dla swojego awatara i dotknij Kontynuuj.

8A. Stuknij w Personalizuj, aby zmodyfikować istniejące postacie awatara w aplikacji Instagram.

8B. Lub dotknij Utwórz od podstaw, aby stworzyć swojego awatara od początku tak, jak chcesz.

9. Następnie przejdź do wyboru i dostosowania odcienia skóry, rysów twarzy, typów sylwetki, fryzury, kształtu twarzy, strojów itp. według własnego uznania.

10. Po zakończeniu tworzenia awatara dotknij Gotowe.

11. Stuknij w ZAPISZ ZMIANY w wyskakującym okienku potwierdzenia, aby je zapisać.

W ten sposób możesz zrobić awatar na Instagramie. Twój awatar na Instagramie będzie gotowy w mgnieniu oka i możesz go używać w relacjach na Instagramie i wiadomościach na DM.

Jak sprawić, by awatar na Instagramie był kobietą?

Awatary na Instagramie różnią się od tworzenia awatarów na innych platformach. Możesz sprawić, by awatar na Instagramie był dokładnie zgodny z twoimi cechami fizycznymi. Ale to nie może sprawić, że te awatary będą przypominać twoje pochodzenie etniczne i płeć. Aby uczynić go bardziej inkluzywnym, Instagram nie zawiera opcji wyboru płci twojego awatara. Czy to oznacza, że ​​nie można stworzyć żeńskiego awatara? Nie, możesz go łatwo utworzyć.

Kiedy zaczniesz tworzyć, dostosuj awatara tak, jak chcesz, znajdziesz kilka opcji dostosowywania, które sprawią, że będzie wyglądał jak awatar żeński. Masz możliwość wyglądać konwencjonalnie tak samo. Lub bądź kreatywny i wyglądaj jak ktoś, kim zawsze chciałeś być. Wykonaj czynności wymienione powyżej, aby stworzyć od podstaw kobiecy awatar na Instagramie.

Jak widzisz swojego awatara na Instagramie?

Awatar IG to wciąż nowa funkcja. Ludzie często się na ich punkcie mylą. Gdzie mogę zobaczyć mój awatar na Instagramie to jedno z najczęstszych pytań. Możesz wyświetlić swojego awatara na Instagramie, wykonując kilka kroków. Aby wyświetlić swojego awatara na Insta, wykonaj następujące kroki.

1. Otwórz aplikację Instagram na swoim urządzeniu.

2. Stuknij w zakładkę Profil > ikona hamburgera > opcja Ustawienia.

3. Stuknij w Konto > Awatar, aby zobaczyć utworzonego awatara IG.

Czy inni mogą zobaczyć mój awatar na Instagramie?

Tak, ale tylko przez naklejki. Awatar IG ma być Twoją cyfrową osobowością. Meta planuje udostępnić funkcję Avatara na różnych platformach. Ale awatar na IG jest wciąż w fazie początkowej, więc jest teraz używany tylko jako animowane naklejki 3D. Teraz ta funkcja jest dostępna tylko w Instagram Story i DM. W tym celu może być kilka scenariuszy:

Wszystko sprowadza się więc do tego, gdzie używasz swojego awatara IG. Jeśli nie chcesz, aby wszyscy go widzieli, nie używaj go w miejscu, w którym może zostać upubliczniony. Na przykład wybór różnych dostosowań dla swojego awatara. Możesz określić, kto może to zobaczyć. Dowiedziałeś się teraz, czy inni mogą zobaczyć mój awatar IG, czy nie.

Jak wysłać awatara na Instagramie?

Po utworzeniu awatara na Instagramie możesz zacząć go używać w Instagram Story i DM. DM są bezpośrednie wiadomości, z których możesz komunikować się z użytkownikiem Instagrama jeden na jednego. Aby wysłać swojego awatara na IG DM, możesz wykonać następujące kroki.

Uwaga: Musisz najpierw utworzyć awatar IG, aby wysłać go do kogokolwiek za pośrednictwem Insta DM.

1. Uruchom aplikację Instagram na swoim telefonie.

2. Stuknij ikonę Posłańca na karcie Strona główna.

3. Stuknij żądany czat, do którego chcesz wysłać swojego awatara.

4. Stuknij ikonę naklejki w oknie czatu.

5. Stuknij żądanego awatara w sekcji Twój awatar.

Uwaga: Stuknij w Zobacz więcej, aby załadować więcej swoich awatarów.

Wybrany awatar zostanie wysłany do tego profilu IG.

Dlaczego na Instagramie nie ma opcji awatara?

Pojawił się Avatar na Instagramie i stało się to wielką wiadomością. Wszyscy zaczęli je tworzyć i udostępniać, gdy tylko się pojawiły. Jeśli nie widzisz awatara i nie nadążasz za resztą, nie panikuj.

Istnieje kilka powodów, dla których nie widzisz opcji awatara.

  • Nieaktualna aplikacja Instagram: Awatar IG jest uruchamiany wraz z nową aktualizacją. Jeśli Twoja aplikacja Instagram nie jest zaktualizowana, nie będziesz mieć dostępu do opcji awatara IG. Aby zaktualizować aplikację, możesz odwiedzić Sklep Play lub App Store.

  • Uszkodzona pamięć podręczna: możesz nie widzieć opcji awatara z powodu uszkodzonej pamięci podręcznej aplikacji i danych.

  • Funkcja niedostępna w Twoim regionie: Awatar IG został początkowo uruchomiony w USA, Kanadzie i Meksyku. Następnie, po kilku miesiącach, wystartowali w kilku innych częściach świata. Jeśli mieszkasz w takim regionie, w którym Avatar nadal nie jest dostępny, nie możesz nic z tym zrobić. Musisz poczekać, aż Instagram uruchomi tę funkcję w Twoim regionie.

***

Awatar na Instagramie zrobił furorę w całym Internecie i wszyscy są ciekawi, jak zrobić awatar na Instagramie. Rozmawialiśmy o tym, jak możesz zrobić awatar na IG dla siebie. Jeśli jesteś osobą z zapytaniem, gdzie mogę zobaczyć mój awatar na Instagramie? postępuj zgodnie z naszą metodą, aby rozwiązać ten problem. W przeciwnym razie musisz poczekać, aż Instagram uruchomi tę funkcję w Twoim regionie. Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i że nauczyłeś się tworzyć awatary na Instagramie. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie pytań i sugestii za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej. Daj nam też znać, o czym chcesz się dowiedzieć w następnej kolejności.

x