Jak zrobić dobrą tapetę na żywo na swój iPhone

Udostępnij teraz w social media:

Tapety na żywo to jedna z fajnych, choć niedostatecznie wykorzystywanych funkcji systemu iOS. To zabawne – i bardzo Harry Potteresque – mieć trochę ruchu na ekranie blokady. Ale ustawienie żadnego starego zdjęcia na żywo nie da wspaniałych rezultatów: oto, jak upewnić się, że masz dobry do wykorzystania jako tapeta.

Jak ustawić animowaną tapetę

Aby ustawić zdjęcie na żywo jako tapetę, przejdź do Ustawienia> Tapeta> Wybierz nową tapetę, a następnie wybierz album Live Photos.

Wybierz zdjęcie na żywo, którego chcesz użyć, upewnij się, że wybrana jest opcja „Live Photo”, a następnie stuknij Ustaw> Ustaw oba (lub „Ustaw ekran blokady” lub „Ustaw ekran główny”, jeśli chcesz mieć tylko jeden).

I tak po prostu będziesz mieć animowaną tapetę. Przyjrzyjmy się teraz, jak uzyskać dobre zdjęcie na żywo do wykorzystania.

Robienie dobrego zdjęcia na żywo tapety

Zdjęcie na żywo to przede wszystkim zdjęcie. Przez większość czasu tło będzie nadal. Oznacza to, że musisz upewnić się, że część nieruchomego zdjęcia wygląda świetnie. Chcesz również, aby przejście, w którym tapeta jest w ruchu, wyglądało naturalnie. Jest jeszcze kilka innych kluczowych rzeczy, o których musisz pamiętać:

  Najlepsze VPN dla systemu Windows w tej chwili

W iOS tapety są pionowe. Po raz pierwszy polecam robienie zdjęć z iPhonem trzymanym pionowo.
Live Photo rejestruje kilka sekund przed i po zrobieniu zdjęcia. Oznacza to, że musisz ustawić ujęcie przed naciśnięciem przycisku migawki.
Aby przejście między nieruchomymi i ruchomymi częściami zdjęcia na żywo wyglądało dobrze, musisz trzymać iPhone’a tak nieruchomo, jak to możliwe, podczas robienia zdjęcia. Jeśli masz statyw, użyj go. W przeciwnym razie unieś lub odpocznij swojego iPhone’a tak dobrze, jak możesz.

Najłatwiejsze do zrobienia zdjęcia na żywo to krajobrazy, zwłaszcza jeśli jest w nim ruchoma woda. Masz dużo czasu na ustawienie kadru, upewnij się, że kamera jest stabilna, a ponieważ ruch jest cykliczny, prawie zawsze wyglądają dobrze.

  Jak zablokować układ menu Start w systemie Windows 10

Portrety inscenizowane są trochę trudniejsze, ale nadal możliwe. Upewnij się, że jesteś w dobrze oświetlonym miejscu – gdziekolwiek z dużym oknem zwykle działa świetnie – ponieważ zdjęcia na żywo wyglądają szczególnie ziarnisto w słabym świetle, a następnie ustaw fotografowaną osobę. Radziłbym, żeby zrobili głupią minę, zrelaksowali się i powrócili do normalnego uśmiechu, a potem pociągnęli kolejną głupią minę. Jeśli zrobisz zdjęcie, gdy uśmiechają się normalnie, zdjęcie na żywo powinno uchwycić dwie głupie twarze. W ten sposób Twoja tapeta będzie wyglądać normalnie, ale kiedy jest w ruchu, będzie pełna osobowości.

Zdecydowanie najtrudniejsze do wykonania są zwierzęta domowe i naturalne portrety. Jest tak dużo ruchu i akcji, że normalnie albo zdjęcie, albo film będą wyglądać inaczej. Nie możesz również usztywnić swojego iPhone’a, aby utrzymać go w miejscu. Jeśli chcesz użyć zdjęcia na żywo zwierzaka lub bawiącego się dziecka, polecam wypróbowaną i prawdziwą metodę fotografii sportowej: strzelaj dalej, aż uzyskasz coś dobrego. Mogło to zająć kilka dni, ale w końcu skończyło się na tym ładnym zdjęciu na żywo, na którym mój pies pokazał mi boczne oko.

  Jak korzystać z pokoi podgrup w Google Meet

Jak każde zdjęcie, możesz edytować zdjęcia na żywo. Możesz także zmienić ramkę, która pojawia się jako zdjęcie, ale nie polecam tego robić. Klatki wideo mają niższą rozdzielczość niż nieruchomy obraz z kamery.

Baw się różnymi zdjęciami na żywo, aż uzyskasz takie, które będzie dla Ciebie odpowiednie. Znalezienie takiej, która dobrze wygląda jako tapeta, może być dość trudne. Zajęło mi kilka prób, aby uzyskać te, które pokazałem w tym artykule.

x