Jak zrobić grafikę na telewizorze (lub zdjęcia rodzinne)

Telewizor Samsung Frame jest piękny i drogi. Kiedy nie jest używany, wyświetla dzieła sztuki. Ale jeśli masz już smart TV, możesz osiągnąć coś podobnego za pomocą aplikacji lub Chromecasta. Oto jak.

Oczywiście telewizor zużywa więcej energii, jeśli wyświetla obrazy, a nie jest wyłączony. O to też chodzi w telewizorze Samsung Frame TV: zamiast pokazywać pusty czarny ekran lub krzykliwy ekran główny, możesz zamiast tego wyświetlać grafikę lub zdjęcia. Niezależnie od tego, czy jest to Roku, Chromecast czy Fire TV, możesz przybliżyć działanie Frame TV.

Wybór zdjęć

Ten obraz dobrze sprawdza się na telewizorach dzięki szerokiemu formatowi obrazu.

Zanim przejdziesz dalej, zastanów się, co chcesz wyświetlać na telewizorze. Niektóre z poniższych rozwiązań oferują wbudowane tryby galerii sztuki, które automatycznie zapewnią Ci piękną grafikę, więc nie będziesz musiał się martwić o obrazy.

Jeśli używasz własnych zdjęć, pamiętaj, że autoportrety, zdjęcia zrobione w orientacji pionowej i stare zdjęcia filmowe, które zdigitalizowałeś za pomocą skanera, prawdopodobnie nie będą dobrze wyglądać na 40-calowym poziomym telewizorze.

Ale jeśli masz pewność, że masz wiele zdjęć zorientowanych poziomo wykonanych w wysokiej rozdzielczości, przejrzyj je i wybierz najlepsze z nich. Jeśli używasz Chromecasta, załadujesz swoje zdjęcia do Zdjęć Google. W przypadku telewizorów FireTV prześlesz do Amazon Photos. Telewizory Roku mogą używać obrazów z telefonu lub Zdjęć Google. A Apple TV używają pamięci iCloud do swoich wygaszaczy ekranu. Niezależnie od platformy zalecamy utworzenie dedykowanego albumu o nazwie „TV slideshow”, aby można go było łatwo zapamiętać i znaleźć.

Pamiętaj tylko o limitach miejsca, które możesz napotkać podczas ładowania obrazów o wysokiej rozdzielczości Zdjęcia Google, Zdjęcia iCloud, i Zdjęcia Amazon. Zdjęcia Google oferują nieograniczone miejsce na zdjęcia, jeśli pozwolisz na zmniejszenie rozmiaru zdjęcia. Jeśli chcesz mieć pełną rozdzielczość, masz tylko 16 GB za darmo. Amazon Photos zapewnia subskrybentom Prime nieograniczoną przestrzeń dyskową i wszystkim innym 5 GB miejsca. iCloud oferuje pięć GB wolnego miejsca i kosztuje 1 USD miesięcznie za 50 GB miejsca.

Jeśli szukasz inspiracji, zajrzyj do Art Institution of Chicago, na którym znajdują się obrazy w wysokiej rozdzielczości znanych dzieł sztuki lub możesz użyć zdjęcia z NASA. Zdjęcia rodzinne, które będą pasować do wszystkich osób w kadrze, prawdopodobnie też się sprawdzą.

Jak wyświetlać obrazy za pomocą Roku

Okno dialogowe ustawień wygaszacza ekranu Roku z wybranym PhotoView.

Uważamy, że Roku jest jednym z Twoich najlepsze opcje dla Smart TV. Jeśli masz taki, możesz z łatwością wyświetlać albumy ze zdjęciami Google na swoim telewizorze, a nawet ustawić efekt wygaszacza ekranu, aby rozpocząć pokaz slajdów albumu po pewnym okresie aktywności.

W przypadku większości telewizorów Roku masz dwie opcje: wybierz zdjęcia z telefonu lub zainstaluj kanał Photo View.

Jeśli chcesz używać zdjęć w telefonie, otwórz Roku iOS lub Android app i dotknij opcji Zdjęcia + u dołu ekranu.

Aplikacja Roku z ramką wokół zdjęć + opcja.

Wybierz opcję wygaszacza ekranu, a następnie utworzony album ze zdjęciami, które chcesz wyświetlić. Po wybraniu obrazów, które mają być wyświetlane przez wygaszacz ekranu, powinieneś od razu zacząć je widzieć na ekranie. Wadą jest to, że musisz ręcznie zaktualizować tę grupę zdjęć za pomocą aplikacji Roku, gdy chcesz wprowadzić zmiany.

Alternatywnie możesz użyć Zdjęć Google, aby zasilić wygaszacz ekranu Roku. Zaletą jest to, że możesz zmienić wyświetlanie zdjęć z dowolnego komputera, tabletu lub telefonu. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać lub usunąć zdjęcia z podłączonego albumu.

Aby wyświetlić wygaszacz ekranu albumu ze zdjęciami Google, musisz zainstalować Kanał Photo View. Otwórz go i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zalogować się na swoje konto Google (za pomocą funkcji logowania przez Google).

Po zainstalowaniu Photo View możesz wybrać album do pobierania obrazów, ustawić Photo View jako wygaszacz ekranu Roku, a nawet dostosować czas przed uruchomieniem wygaszacza ekranu, wszystko z ustawień Roku. Wybierz kolejno opcje Ustawienia> Wygaszacz ekranu> Zmień wygaszacz ekranu. Następnie wybierz opcję PhotoView. Ustawienia> Wygaszacz ekranu> Zmień czas oczekiwania pozwalają zmienić czas przed uruchomieniem wygaszacza ekranu, dwukrotnie sprawdź, czy nie jest wyłączony.

Okno dialogowe ustawień czasu wygaszacza ekranu Roku, z wybranymi 5 minutami.

Zalecamy utworzenie specjalnego albumu w Zdjęciach Google i załadowanie obrazów dzieł sztuki, które Ci się podobają, lub niektórych obrazów NASA niesamowite zdjęcia przestrzeni. W każdym razie powinieneś wybrać album specjalnie dla swojego telewizora. Zdjęcia portretowe, selfie itp. Prawdopodobnie nie będą dobrze wyświetlane na dużym telewizorze. Z drugiej strony zdjęcia rodzinne mogą dobrze działać, pod warunkiem, że są zorientowane poziomo.

Jak wyświetlać obrazy za pomocą FireTV

Okno dialogowe ustawień wyświetlacza i dźwięków FireTV.

Niestety Amazon’s FireTV nie ma dostępu do Google Photos. Ale ma własne łatwe w użyciu opcje. Jeśli podoba Ci się pomysł wyświetlania zdjęć przyrody na ekranie telewizora, Amazon ma już wszystko, czego potrzebujesz. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć opcję wygaszacza ekranu i zaakceptować wszystkie ustawienia domyślne.

Ale jeśli chcesz mieć większą kontrolę i wolisz stworzyć własny, niestandardowy album z grafiką lub zdjęciami rodzinnymi, wystarczy pobrać Amazon Photos iOS lub Android aplikacja. Lub zaloguj się w sieci. Amazon Photos oferuje nieograniczoną przestrzeń dyskową dla użytkowników Prime lub 5 GB miejsca dla wszystkich innych.

Po zalogowaniu prześlij preferowane zdjęcia i utwórz dla nich folder. Na FireTV przejdź do ustawień wygaszacza ekranu i zmień źródło na swój album. Dostosuj dowolne inne ustawienia, takie jak czas, i możesz cieszyć się sztuką na telewizorze.

Jak wyświetlać obrazy za pomocą Chromecasta

Ustawienia Google Home Ambient Mode z wybranymi Zdjęciami Google.

Chromecast może być najłatwiejszą opcją, jeśli chcesz wyświetlać grafikę – i stosunkowo łatwo można go również dostosować za pomocą zdjęć. Funkcja wygaszacza ekranu Chromecasta działa dokładnie tak, jak ekran otoczenia Google Nest Hub (wcześniej znany jako Google Home Hub) i używa tych samych elementów sterujących.

Aby wyświetlić grafikę, otwórz aplikację Google Home i znajdź swój Chromecast. Stuknij w nią, stuknij w Tryb nieaktywny, stuknij w Galeria sztuki, a gotowe.

Jeśli wolisz wyświetlać rodzinne zdjęcia lub obrazy, które zrobiłeś, zechcesz je załadować do określonej galerii w Zdjęciach Google. Następnie wybierz ten Album Zdjęć Google w ustawieniach otoczenia.

Niezależnie od zastosowanej metody wyświetlanie grafiki lub zdjęć na telewizorze będzie wyglądać dobrze tylko wtedy, gdy telewizor sprosta zadaniu, a wybrane obrazy świetnie wyglądają w dużych formatach. Jeśli uwzględniasz te dwa aspekty, każda wybrana metoda powinna przynosić świetne rezultaty.

Jak wyświetlać zdjęcia za pomocą Apple TV

Jeśli masz Apple TV, masz szczęście, ponieważ natywnie obsługuje ono wygaszacze ekranu utworzone na podstawie zdjęć iCloud.

Gdy Twoje zdjęcia znajdą się w iCloud, będziesz chciał włączyć integrację iCloud w opcjach ustawień Apple TV. Po włączeniu iCloud zapyta, czy chcesz włączyć Strumień zdjęć i użyć go jako wygaszacza ekranu. Możesz wybrać tak, ale jeśli utworzyłeś określony album, jak sugerowaliśmy powyżej, nie będziesz chciał używać Strumienia zdjęć jako wygaszacza ekranu.

Zamiast tego przejdziesz do opcji wygaszacza ekranu w oknie ustawień Apple TV, wybierz Zdjęcia, a następnie iCloud. Tutaj będziesz mieć możliwość wyboru albumu, którego chcesz użyć.

Korzystanie z USB lub Plex

Interfejs Plex w opcjach wygaszacza ekranu.

Wiele platform Smart TV ma porty USB lub aplikacje Plex, których można używać do wyświetlania wygaszaczy ekranu. Musisz załadować swoje zdjęcia na dysk USB lub na serwer Plex, a następnie dodać je jako opcję wygaszacza ekranu.

Jeśli Twoim głównym interfejsem jest serwer Plex, będziesz chciał skonfigurować osobisty album, aby ustawić go jako wygaszacz ekranu. Ale w zależności od inteligentnego telewizora może być konieczne przejście do ustawień wygaszacza ekranu telewizora i znalezienie opcji użycia USB lub Plex jako źródła zdjęć.

x