Jak zrobić i używać awatara na Instagramie?

Udostępnij teraz w social media:

Próbując zająć się popularnymi awatarami Bitmoji Snapchata, Facebook wprowadził awatary 3D na swojej platformie w czerwcu 2020 r. Facebook rodzic Meta od tego czasu zbudował tę istniejącą funkcję i zaczął udostępniać awatary na Instagramie dla większej liczby użytkowników. Dzięki tej funkcji możesz tworzyć i udostępniać spersonalizowane awatary na platformie. W tym artykule szczegółowo opisaliśmy, w jaki sposób można wygenerować i używać awatara w relacjach i czatach na Instagramie.

Stwórz i używaj awatara na Instagramie (2022)

Co to jest awatar na Instagramie?

Funkcja awatara na Instagramie pozwala tworzyć i udostępniać naklejki w stylu Bitmoji, aby reprezentować siebie na platformie. Masz możliwość dostosowania swojego awatara i upodobnienia go do siebie. Po skonfigurowaniu swojego awatara możesz użyć ich w swoich historiach i czatach ze znajomymi.

  Jak wylogować się z konta Instagram na wszystkich urządzeniach

Jak zrobić własny awatar na Instagramie?

1. Otwórz swój profil na Instagramie z dolnego paska nawigacyjnego i dotknij menu hamburgerów w prawym górnym rogu. Z wyskakującego menu wybierz „Ustawienia”, aby uzyskać dostęp do strony ustawień Instagrama.

2. Teraz dotknij „Konto” i wybierz „Awatar”, aby skonfigurować swój awatar na Instagramie.

3. Otrzymasz teraz interfejs edytora podobny do Bitmoji, aby dostosować swój awatar. Tutaj możesz dostosować odcień skóry, włosy, twarz, oczy, brwi, okulary, nos, usta, zarost, ciało, strój, nakrycie głowy, kolczyki w uszach, a nawet dodać aparaty słuchowe do awatara. Instagram oferuje również różnorodne szablony na początek, a następnie możesz łatwiej dostosować awatar.

4. Po dostosowaniu awatara naciśnij „Gotowe” w prawym górnym rogu i wybierz „Zapisz zmiany”, aby zachować zmiany wprowadzone w awatarze.

  Jak wysłać wiadomość do znajomego z Facebooka z Instagrama

Udostępnij swój awatar z Instagrama w relacjach

1. Aby udostępnić swój awatar na Instagramie w opowiadaniach, otwórz interfejs tworzenia historii i dotknij ikony naklejki w prawym górnym rogu. Z listy naklejek wybierz „Awatar”, aby uzyskać dostęp do swojego awatara.

2. Zobaczysz teraz naklejki wygenerowane na podstawie Twojego awatara. Umieść naklejkę na swoim obrazie i dotknij przycisku „Twoja historia”, aby dodać obraz do swojej relacji na Instagramie.

Udostępnij emotikony awatara z Instagrama w wiadomościach DM

1. Masz również możliwość użycia swojego awatara z Instagrama w DM. Otwórz okno czatu, dotknij ikony naklejki w polu tekstowym w prawym rogu i wybierz „Awatar”, aby wyświetlić emotikony na podstawie Twojego awatara.

2. Wybierz naklejkę, którą chcesz wysłać, i to wszystko! Odbiorca otrzyma Twój awatar jako wiadomość, dodając osobisty akcent do Twoich rozmów.

Używaj awatarów 3D na Instagramie, Facebooku i Messengerze

Chociaż awatary 3D mogą nie być dla wszystkich filiżanką herbaty, dobrze jest zobaczyć, jak Instagram oferuje więcej sposobów, aby pomóc użytkownikom wyrazić siebie na platformie oprócz emotikonów, GIF-ów, naklejek i nie tylko. Czy podobają ci się awatary na Instagramie w porównaniu z uznanymi alternatywami, takimi jak Bitmoji firmy Snapchat i Memoji firmy Apple? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

  Jak żyć z przyjaciółmi na Instagramie

x