Jak zrobić indeks dolny (lub indeks górny) w Dokumentach Google

Udostępnij teraz w social media:

Czasami podczas tworzenia plików profesjonalnych lub akademickich może być konieczne użycie indeksów dolnych lub górnych.

Indeksy dolne i indeksy górne to dwa rodzaje skryptów, których format wydaje się nieco mniejszy niż standardowy format tekstowy.

Indeks górny to tekst, który jest sformatowany i umieszczony nieco powyżej normalnego tekstu. Indeks dolny to tekst umieszczony nieco poniżej normalnego tekstu. Oba skrypty są takie same i różnią się umiejscowieniem względem normalnego tekstu.

Kiedy należy używać indeksu górnego i dolnego?

W wielu przypadkach może być konieczne użycie indeksów górnych lub dolnych. Indeks górny jest zwykle używany do dodawania przypisów, odniesień, uwag do stron, znaków towarowych lub symboli praw autorskich oraz do przedstawiania równań naukowych lub matematycznych. Indeksy dolne nie są tak powszechne w użyciu. Są one jednak używane w niektórych reprezentacjach naukowych, takich jak równania chemiczne lub związki.

  10 poligonów (MATIC) NFT Marketplaces do kupna/sprzedaży dalej

Podczas pisania tekstu na komputerze, laptopie lub urządzeniu cyfrowym dodawanie indeksów górnych i dolnych może być trudne. Można to zrobić na wiele sposobów, które omówiono poniżej. Możesz użyć metody, którą uznasz za najbardziej odpowiednią i wygodną.

1. Napisz tekst w Dokumentach Google, który chcesz przekształcić w indeks górny lub dolny.

2. Wybierz tekst, który chcesz zamienić na jeden z tych formatów.

3. Kliknij menu formatu.

4. Pojawi się rozwijane menu. Wybierz opcję „Tekst”, a następnie kliknij „indeks górny” lub opcję „indeks dolny”, zgodnie z wymaganiami.

Możesz zobaczyć wymagany tekst sformatowany w indeksie górnym lub dolnym.

Kroki wstawiania indeksu dolnego lub indeksu górnego w Dokumentach Google za pomocą klawisza skrótu

Jeśli szukasz szybkiego rozwiązania, aby wykonać to zadanie, możesz użyć skrótu klawiaturowego. Chociaż aby to zrobić, musisz być w stanie zapamiętać te skróty.

  • Wstawianie indeksu górnego: W systemie Windows musisz nacisnąć kombinację klawiszy Ctrl i kropki (Ctrl + ). W systemie Mac możesz to zrobić, naciskając polecenie i klawisz kropki (Command + .)
  • Wstawianie indeksu dolnego: Aby wstawić indeks dolny do tekstu, musisz zaznaczyć tekst i nacisnąć klawisze Ctrl i przecinek (Ctrl +). Możesz osiągnąć to samo w systemie Mac, naciskając klawisz Command i przecinek (polecenie +,).
  Jak transmitować wiadomości na głośnikach i wyświetlaczach Asystenta Google

Możesz łatwo dodawać znaki specjalne lub określone wstępnie zdefiniowane teksty w indeksie górnym lub dolnym, korzystając z opcji menu Wstaw. Jest to szybka i przydatna opcja dodawania określonych symboli, takich jak znak towarowy, prawa autorskie itp. Oto kroki, które należy wykonać:

Krok 1. Umieść kursor w miejscu, w którym chcesz wstawić ten specjalny tekst w swoim dokumencie Google.

Krok 2. Teraz kliknij opcję menu Wstaw, a rozwinie się lista.

Krok 3. Wybierz opcję „Znaki specjalne”.

Krok 4. Wpisz indeks górny lub indeks dolny w polu wyszukiwania.

Krok5. Poszukaj symbolu, który chcesz wstawić w swoim dokumencie Google, i kliknij go.

Gdy to zrobisz, będziesz mógł zobaczyć wymagany symbol w swoim dokumencie.

  Jak sprawdzić, czy ktoś pisze na Snapchacie?

Wniosek

Te trzy opcje pozwalają sformatować tekst w indeksie górnym lub dolnym. Te dwie opcje dokumentów Google umożliwiają formatowanie tekstu tak, jak widać w książkach. Możesz skorzystać z dowolnej z tych metod, które uznasz za najbardziej odpowiednie i wygodne.

Możesz także zapoznać się z najlepszym oprogramowaniem do pisania scenariuszy.

Podobał Ci się artykuł? Co powiesz na dzielenie się ze światem?

x