Jak zrobić kije w Minecraft

Narzędzia i zbroje to duża część Minecrafta. W rzeczywistości bez narzędzi naprawdę niewiele można kopać. Większość bloków w Minecrafcie wymaga co najmniej drewnianego kilofa do wydobycia. Możesz być w stanie rozbić kamień tylko ręką, ale niczego nie upuści, co oznacza, że ​​nie możesz go użyć.

Patyki w Minecrafcie

Kije są jednym z najczęściej używanych podstawowych materiałów rzemieślniczych w grze Minecraft. Są używane do tworzenia siekiery, motyki, kilofa, miecza, wędki, strzał, pochodni, ogrodzeń i innych. Istnieją dwa sposoby na zdobycie patyków w Minecrafcie; wydobycie lub samodzielne wykonanie.

Możesz zdobyć patyki, łamiąc liście drzew, ale prawdopodobieństwo upuszczenia patyka jest niskie. O wiele łatwiej jest je wytworzyć, ponieważ będziesz ich tak często używać.

Twórz kije w Minecraft

Aby zrobić patyki w Minecrafcie, potrzebujesz drewna. Każdy rodzaj drewna się nada. Wszystkie rodzaje drewna dają taką samą liczbę i ten sam kolor patyczków.

Znajdź drzewo, dowolne drzewo.
Uderz w drzewo lub złam je ręką.
Gdy klocek pęknie, zbierz upuszczony klocek drewna.
Otwórz swój ekwipunek, a zobaczysz siatkę rzemieślniczą 2×2.
Umieść drewniany klocek w dowolnej komórce.

Zbierz cztery drewniane deski.
Umieść drewnianą deskę w środkowej komórce, a drugą drewnianą deskę w komórce powyżej lub poniżej.
Zbierz cztery patyki.

Z jednego kawałka drewna można uzyskać łącznie 8 patyków. Możesz także wytworzyć kij z bambusa, ale jest to trochę trudne do znalezienia. Jeśli masz dwa bambusowe kije, umieść je w taki sam sposób, w jaki ułożyłeś deski, a otrzymasz jeden kij.

Innymi sposobami na naturalne zdobywanie patyków jest znalezienie ich podczas łowienia ryb lub upuszczenie ich przez czarownicę. Można je również znaleźć w skrzyniach w świątyniach i jaskiniach.

Wniosek

Kij jest łatwy do wykonania i nie wymaga nawet użycia stołu rzemieślniczego. To tak podstawowy element rzemieślniczy, że powinieneś nosić ze sobą spory stos lub przechowywać je w magazynie. Jeśli tworzysz drabiny i ogrodzenia w grze Minecraft, szybko dowiesz się, jak szybko się zużywają. Postaraj się mieć pod ręką co najmniej jeden stos 64 patyków. Pojedynczy kij może dać ci cztery pochodnie (musisz dodać węgiel), ale jeśli kopiesz, niezbędna jest pochodnia. Jeśli masz swoją bazę, będziesz potrzebować pochodni, aby była dobrze oświetlona i aby moby nie pojawiały się w twoim domu.