Jak zrobić książkę w Minecrafcie

Książki w Minecrafcie mają jedno główne zastosowanie; tworzenie tabeli zaklęć. Do wykonania zaklęcia, które z kolei jest używane między innymi do ulepszania broni i zbroi, potrzebna jest książka. Książki można znaleźć w skrzyniach w szybach kopalnianych i świątyniach, ale są one łatwe do wytworzenia. Jeśli potrzebujesz książki, czy to na półkę z książkami, czy na stół do zaklęć, najlepiej ją wykonać.

Zarezerwuj w Minecrafcie

Aby zrobić książkę w Minecraft, potrzebujesz papieru i skóry. Te dwa elementy są łatwo dostępne. Skórę pozyskuje się z krów, lam, mułów, osłów i mooshroomów. Papier musi być spreparowany.

Twórz papier w Minecraft

Tworzenie papieru w Minecrafcie jest łatwe, ale musisz zebrać na to zasoby. Papier jest zrobiony z trzciny cukrowej. Aby zdobyć trzcinę cukrową, poszukaj źródeł wody. Każde źródło wody, które ma wokół siebie bloki piasku, może zawierać trzcinę cukrową. Trzcina cukrowa rośnie jako łodyga, a pojedyncza łodyga może mieć 1-4 segmenty. Każdy segment daje jedną trzcinę cukrową. Możesz go zasadzić i uzyskać więcej, co czyni go łatwo odnawialnym zasobem.

Aby zrobić książkę, potrzebujesz trzech kartek papieru. Aby zrobić papier;

Zbierz trzy bloki/segmenty/kawałki trzciny cukrowej.
Umieść jeden blok w każdej komórce środkowego rzędu stołu rzemieślniczego.
Zbierz trzy kawałki papieru.

Zrób książkę w Minecraft

Zakładając, że masz skórę i papier, możesz zrobić książkę.

Otwórz stół rzemieślniczy.
Umieść skórę w środkowej komórce ostatniego rzędu.
Umieść jedną kartkę papieru w pierwszej komórce drugiego rzędu iw drugiej komórce drugiego rzędu.
Umieść trzecią kartkę papieru w pierwszej komórce ostatniego rzędu.
Zbierz książkę.

Książka kontra zaczarowana książka

Zaklęte księgi różnią się od zwykłych ksiąg tworzonych przy użyciu stołu rzemieślniczego. Zaklęte księgi służą do nakładania określonego zaklęcia na narzędzie lub przedmiot za pomocą kowadła. Gracze mogą stworzyć zaklętą księgę, umieszczając ją na stole zaklęć lub zdobyć ją ze skrzyń, handlując z wioskami, a nawet łowiąc ryby.

Wniosek

Książki pełnią funkcję dekoracyjną, gdy służą do stworzenia półki z książkami, ale są również potrzebne, jeśli planujesz używać zaklęć. Możesz grać w Minecrafta bez czarowania czegokolwiek. Warzenie piwa jest o wiele ważniejsze, ale biorąc pod uwagę, że walczysz z czarownicami, zjawami i stale rosnącą różnorodnością zombie, posiadanie zaklętej broni to świetny pomysł.