Jak zrobić plakat za pomocą programu Microsoft PowerPoint

Udostępnij teraz w social media:

Microsoft PowerPoint nie tylko do prezentacji – zapewnia również wszystkie kreatywne narzędzia potrzebne do zaprojektowania pięknego plakatu. Po prostu ustaw wymiary, zaprojektuj plakat i wydrukuj go. Oto jak zrobić plakat za pomocą programu PowerPoint.

Zdefiniuj wymiary plakatu

Plakaty są dostępne we wszystkich rozmiarach, ale pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że limit slajdów w programie PowerPoint wynosi 56 cali x 56 cali, więc musisz odpowiednio zaplanować. Ważne jest również, aby pamiętać, że przed rozpoczęciem projektowania plakatu chcesz ustawić wymiary plakatu. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że będziesz musiał przerobić części projektu ze względu na zmianę rozmiaru.

  Co to jest łączenie kanałów?

Oto niektóre ze standardowych rozmiarów plakatów na początek:

Mały plakat: 11 „x 17”
Średni plakat: 18 „x 24”
Duże plakaty: 24 „x 36” lub 27 „x 39”

Po wybraniu rozmiaru plakatu ustaw wymiary w programie PowerPoint. Aby to zrobić, otwórz PowerPoint i przejdź do zakładki „Projekt”.

W grupie „Dostosuj” wybierz „Rozmiar slajdu”.

Rozmiar slajdu w dostosowanej grupie

Wybierz „Niestandardowy rozmiar slajdu” z menu rozwijanego.

Niestandardowy rozmiar slajdu

Pojawi się okno „Rozmiar slajdu”. Wprowadź specyfikacje szerokości i wysokości, aby dopasować do wymaganego rozmiaru. Pamiętaj, że jeśli Twój wzrost jest większy niż szerokość, orientacja slajdu automatycznie zmieni się na „Pionowo”.

Gdy skończysz, wybierz „OK”.

Wprowadź szerokość i wysokość rozmiaru plakatu

Po wybraniu pojawi się nowe okno z dwiema opcjami skalowania: Maksymalizuj lub Zapewnij dopasowanie. Jeśli Twój slajd zawiera już zawartość, wybierz opcję „Zapewnij dopasowanie”.

  Jak zatrzymać ekran telefonu z Androidem przed wyłączeniem

Zapewnij dopasowanie

Rozmiar slajdu zostanie teraz zmieniony.

Zaprojektuj swój plakat

Twój projekt plakatu będzie całkowicie zależał od Ciebie. Będziesz chciał zwrócić uwagę na tło plakatu, układ tekstu i obrazu, rozmiar i styl czcionki, itp. Zasadniczo powinieneś traktować tę część dokładnie tak, jakbyś tworzył kolejny slajd do prezentacji.

Ponieważ projekt i proces tego etapu będą się różnić dla każdego, chcielibyśmy zaoferować niektóre z naszych poprzednich przewodników, które pomogą Ci rozpocząć proces projektowania:

Wstaw obraz lub inny obiekt.
Użyj obrazu jako tła.
Wstaw obraz w tekście.
Zrób zdjęcie za tekstem.
Zrób obramowanie lub ramkę.

Gdy projekt jest gotowy, wystarczy go wydrukować i zawiesić!

  Jak wymusić ponowne uruchomienie dowolnego iPhone'a lub iPada

x