Jak zrobić serwer Minecraft (Java Edition) w systemie Windows lub Ubuntu?

Stwórzmy serwer Minecraft w ciągu kilku minut, abyś mógł cieszyć się nim z bliskimi znajomymi.

Minecraft to raj dla twórców lub dziwnie wyglądający, zablokowany świat, który denerwuje Cię do głębi za każdym razem, gdy do niego wkraczasz.

Tak czy inaczej, gracze na całym świecie uważają, że jest to nie do odparcia i grają w Minecrafta w dużych ilościach, dzięki czemu najlepiej sprzedająca się gra wideo wszech czasów.

Chociaż możesz grać w Minecraft solo, wrażenia stają się nijakie, gdy spędzasz godziny w kopalni i rzemiośle.

Ergo, masz tryb dla wielu graczy, aby utrzymać zabawę przy życiu. Teraz możesz dołączyć do znanych serwerów i grać razem z setkami, jeśli nie tysiącami graczy.

Możesz też sam stworzyć serwer Minecraft, aby bawić się z najbliższymi.

Ważne jest, aby wiedzieć, że ten przewodnik utworzy serwer Minecraft na twoim osobistym komputerze. Nie powinieneś więc gościć graczy, którym nie ufasz, ponieważ ujawnisz swój adres IP.

I pamiętaj, że będziemy hostować wersję Minecraft Java, która działa w systemach Windows, macOS i Linux.

Teraz, gdy już wiesz wystarczająco dużo, zacznijmy od prawdziwej oferty.

Jak zrobić serwer Minecraft

Najprawdopodobniej używałbyś do tego własnego komputera. Możesz jednak również zdecydować się na hosting serwerów Minecraft, aby uzyskać dodatkowe wsparcie i profesjonalną rozgrywkę dla dużej liczby graczy.

Ale pozostaniemy przy założeniu, że używasz komputera osobistego.

A ponieważ instalujemy wersję Minecraft Java, musimy najpierw zainstalować Javę lub zaktualizować, jeśli już ją masz.

Instalacja Javy w systemie Windows jest dość prosta. Odwiedź to Strona pobierania Javyi pobierz najnowszą wersję.

W przypadku Ubuntu otwórz terminal i wpisz sudo apt install openjdk-18-jre i naciśnij enter. W chwili pisania tego tekstu Java 18 była najnowsza; należy go odpowiednio zmodyfikować.

Jeśli chcesz uruchomić Minecrafta na serwerze w chmurze innej firmy, takim jak DigitalOcean, zainstaluj java za pomocą tego polecenia: sudo apt install openjdk-18-jre-headless. Oznacza to, że uruchomisz Minecrafta bez graficznego interfejsu użytkownika.

Następnie pobierz i zainstaluj Serwer Minecraft Java Edition aby uzyskać pojedynczy plik o nazwie serwer. Pamiętaj, że nie ma oddzielnych plików dla systemów Windows i Linux.

Po pobraniu idealnie będzie utworzyć osobny folder, ponieważ serwer wygeneruje więcej plików, które chcesz w ładnym, schludnym miejscu, zamiast leżeć w głównym folderze pobierania.

Następnie możesz wybrać serwer Minecraft z graficznym interfejsem użytkownika (GUI) lub bez niego. Chociaż posiadanie GUI jest wygodne, możesz mieć dodatkowe zasoby, jeśli zdecydujesz się skorzystać z wiersza polecenia.

Mimo to zobaczymy oba.

Serwer Minecraft z graficznym interfejsem użytkownika

Korzystanie z serwera Minecraft z graficznym interfejsem użytkownika jest prawie identyczne w systemach Windows i Ubuntu.

Okna

Uruchom plik serwera.

To niczego nie otworzy, zamiast tego utworzy więcej plików, w tym plik tekstowy umowy licencyjnej użytkownika końcowego (eula.txt). Otwórz ten plik tekstowy, zamień eula=false na eula=true i zapisz zmiany.

Oznacza to, że zgadzasz się z warunkami dewelopera. Jeśli pominiesz ten krok, serwer zostanie zamknięty po jego otwarciu.

Następnie ponownie kliknij dwukrotnie plik serwera, aby otworzyć jego graficzny interfejs użytkownika. Rozpocznie się ładowanie wszystkich wymagań wstępnych, a w prawym dolnym rogu (tuż nad pustym polem) pojawi się komunikat Gotowe, wskazujący, że serwer jest gotowy do hostingu.

Ubuntu

Otwórz terminal i użyj polecenia cd, aby przejść do folderu Minecraft. Alternatywnie możesz otworzyć określony folder, kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Otwórz w terminalu, aby bezpośrednio wskazywał ten katalog.

Teraz uruchom java -Xmx1024M -Xms1024M -jar server.jar i naciśnij enter.

Xmx i Xms oznaczają odpowiednio maksymalną i minimalną pamięć RAM, z którą działa serwer Minecraft. Możesz eksperymentować z tymi wartościami, aby uzyskać optymalne wrażenia.
Na przykład mogę to zmienić na:
java -Xmx4096M -Xms2048M -jar server.jar
co oznacza, że ​​serwer Minecraft będzie działał od 2 GB do 4 GB pamięci RAM.

Jest to monit o zaakceptowanie umowy EULA przed uruchomieniem serwera. Podobnie jak w Windows, zlokalizuj nowo utworzony plik eula.txt i zmodyfikuj go, zmieniając false na true.

Następnie wklej i uruchom to samo polecenie:

Zajmie to trochę czasu, ale wkrótce zobaczysz wyskakujące okienko graficznego interfejsu użytkownika, wskazujące stan serwera.

Możesz również napotkać pewne błędy, takie jak Nie udało się załadować modułu „canberra-gtk-module. Można to usunąć, instalując określone pliki, otwierając oddzielny terminal i uruchamiając sudo apt install libcanberra-gtk-module libcanberra-gtk3-module.

Teraz zrestartuj serwer, a ten błąd nie pojawi się ponownie.

Chociaż posiadanie GUI jest świetne, używanie terminala za każdym razem do jego otwierania może być denerwujące. Stworzymy więc skrypt, który będzie go łatwo uruchamiał.

W tym celu utwórz dowolny plik tekstowy w folderze i nazwij go jako start.sh. Następnie otwórz ten plik w dowolnym edytorze tekstu. Następnie skopiuj i wklej plik java -Xmx1024M -Xms1024M -jar server.jar i zapisz zmiany.

Na koniec kliknij go prawym przyciskiem myszy, wejdź w Właściwości na końcu wyskakującego okienka, wybierz Uprawnienia u góry i zaznacz Zezwalaj na wykonywanie pliku jako program.

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy plik start.sh i wybrać Uruchom jako program, aby otworzyć GUI serwera Minecraft.

Więc to było stworzenie serwera Minecraft z GUI. Sprawdźmy alternatywę.

Serwer Minecraft bez GUI

Prawdopodobnie jest to potężniejsza opcja z tych dwóch i ma więcej sensu dla zaawansowanych użytkowników.

Okna

W tej metodzie nie będziemy uruchamiać bezpośrednio pliku server.jar. Zamiast tego utworzymy jeden plik start.bat, aby uruchomić serwer w wierszu poleceń.

Najpierw otwórz folder zawierający plik server.jar i utwórz plik start.txt. Teraz otwórz plik w Notatniku, skopiuj i wklej następujący kod do pliku tekstowego i zapisz zmiany:

java -Xmx1024M -Xms1024M -jar server.jar nogui

Następnie zmień nazwę pliku z start.txt na start.bat.

Teraz kliknij dwukrotnie ten plik start.bat, aby uruchomić serwer po raz pierwszy. Spowoduje to utworzenie wielu plików z momentami zamknięcia wiersza polecenia po uruchomieniu pliku bat.

Dalsze postępowanie wymaga modyfikacji pliku eula.txt, podobnie jak w przypadku metody GUI.

Gdy to zrobisz i ponownie uruchomisz plik bat, będzie to wynik:

„Gotowe” na końcu oznacza, że ​​serwer działa idealnie.

Ubuntu

Brak GUI w Ubuntu oznacza dodanie nogui w pliku skryptu, który wcześniej stworzyliśmy w metodzie Ubuntu GUI. Tak więc nowy skrypt będzie wyglądał następująco:
java -Xmx1024M -Xms1024M -jar server.jar nogui

Następnie zapisz zmiany i uruchom skrypt, aby otworzyć serwer Minecraft w terminalu:

Możesz wpisać help, aby uzyskać listę prawidłowych poleceń, lub możesz sprawdzić Minecraft Wiki.

Wreszcie skończyliśmy z częścią tworzenia serwera.

Teraz, aby grać na tym nowo utworzonym serwerze, wystarczy zlokalizować Dodaj serwer w trybie wieloosobowym w programie uruchamiającym Minecraft. Następnie wpisz localhost lub 0 w adresie serwera i kliknij Gotowe.

Spowoduje to wyświetlenie serwera w menu gry wieloosobowej. Teraz wybierz serwer i kliknij Dołącz do serwera na dole.

Spowoduje to otwarcie gry dla lokalnego gracza (ty). Ale nie stworzyłeś tego do gry w pojedynkę, więc sprawdźmy, jak grać w trybie wieloosobowym na swoim rodzimym serwerze.

Hosting graczy na serwerze Minecraft

Możesz hostować inne osoby na swoim serwerze Minecraft w sieci lokalnej (LAN) lub poza nią.

Osoby w tej samej sieci potrzebują tylko wewnętrznego adresu IP hosta, który można uzyskać, wpisując ipconfig w wierszu poleceń.

Użytkownicy Ubuntu mogą wpisać nazwę hosta -I, aby uzyskać wewnętrzny adres IP:

To początek wyniku, w tym przypadku 192.168.1.32.

Udostępnij to innym graczom, a oni mogą dołączyć do Twojego serwera, podając to w sekcji adresu serwera w zakładce dla wielu graczy.

Jednak hosting Minecraft dla osób spoza sieci LAN będzie wymagał pewnych umiejętności sieciowych dla:

Pierwszym krokiem jest skonfigurowanie zapory tak, aby zezwalała na połączenia z określonym numerem portu, który można znaleźć w pliku właściwości serwera utworzonym w głównym folderze serwera.

Domyślny numer portu to 25565.

Następnie musisz powiedzieć zaporze ogniowej, aby zezwoliła na połączenia przez ten port, aby Twoi znajomi z Minecrafta mogli się dołączyć.

Konfiguracja zapory

Konfiguracja zapory zależy od systemu operacyjnego. Ponieważ ten przewodnik jest przeznaczony dla systemów Windows i Ubuntu, omówimy oba.

Konfiguracja zapory w systemie Windows

Naciśnij ⊞+R, wpisz firewall.cpl i naciśnij enter.

Zasadniczo ustawimy reguły przychodzące i wychodzące dla portu (25565) dla protokołów sieciowych UDP i TCP. Będzie to proces czteroetapowy. Sprawdź to demo, w którym wykonujemy pierwszy krok, tworząc regułę przychodzącą dla TCP:

Powtórzysz to dla ruchu przychodzącego (UDP) i wychodzącego (TCP i UDP) dla tego samego portu.

Konfiguracja zapory na Ubuntu

W Ubuntu Firewall domyślnie pozostaje wyłączony i możesz to sprawdzić, uruchamiając sudo ufw status verbose w terminalu.

Jeśli powróci ze Status: nieaktywny, możesz go aktywować przez włączenie sudo ufw.

Następnie wpisz sudo ufw allow 25565 i naciśnij enter, aby otworzyć port 25565, który jest domyślnym zezwoleniem na połączenia w Minecrafcie.

Teraz możemy ponownie sprawdzić otwarty port za pomocą sudo ufw status verbose:

Teraz, gdy mamy ten port gotowy do połączeń, czas udostępnić go innym. Ten proces nazywa się przekierowaniem portów i może potrwać od kilku sekund do minuty. Ale nie możemy tego wyjaśnić tutaj, ponieważ jest to oparte na routerze WiFi.

Wyszukaj swoje urządzenie i skończ z nim.

Następnie Twoi znajomi będą potrzebować Twojego publicznego adresu IP.

Możesz to uzyskać, po prostu wygooglując mój adres IP lub odwiedzając coś takiego whatismyipaddress.

Zamazywanie mojego publicznego adresu IP potwierdza fakt, że nie udostępniaj swojego komuś, komu nie ufasz.

Proces dołączania do tego serwera jest podobny do dołączania do własnego serwera, z tą różnicą, że będą używać publicznego adresu IP: numeru portu (np. 125.245.74.894:25565) w sekcji Adres serwera. I nie zawracaj sobie głowy nazwą serwera, automatycznie ją pobierze.

Wniosek

W ten sposób tworzysz serwer Minecraft Java Edition i dołączasz do niego znajomym.

To proste, jeśli cała impreza jest w tej samej sieci LAN. W ten sposób po prostu tworzysz serwer i udostępniasz swój wewnętrzny adres IP.

W przypadku graczy w różnych sieciach polega to na pobraniu i uruchomieniu pliku serwera z Minecrafta, skonfigurowaniu zapory, przekierowaniu portów i udostępnieniu zewnętrznego adresu IP.

Chociaż możliwe jest przekształcenie komputera stacjonarnego w mały serwer, potrzebujesz potężnego, aby jednocześnie hostować i grać na nim.

A jeśli nie chcesz tego robić na swoim komputerze i nie lubisz zarządzanych serwerów Minecraft, mamy doskonały przewodnik dotyczący hostowania Minecrafta na Vultr.

x