Jak zrobić wątek na Twitterze

Wątek na Twitterze to zestaw tweetów tego samego użytkownika, ponumerowanych i połączonych jeden po drugim. To świetny sposób na rozwinięcie tematu, którego nie można napisać w maksymalnie 280 znakach. Oto jak utworzyć wątek na Twitterze.

Po co tworzyć wątek na Twitterze?

Wątki na Twitterze są oficjalną i rozwiniętą formą tweetów. Burze tweetów to zwykle długie serie ponumerowanych tweetów, które są wysyłane jako odpowiedzi na oryginalny tweet.

Ale definicja tweetstorm jest dość luźna. Nawet jeśli użytkownik tweetuje wiele razy jeden po drugim, nie odpowiadając na oryginalny tweet, nadal jest to uważane za burzę.

Wątek na Twitterze można wykorzystać na wiele sposobów. Pierwszy sposób, w jaki można go wykorzystać, to wyjaśnienie skomplikowanego tematu. Marki używają wątków na Twitterze, aby rozmawiać o nowych funkcjach w aktualizacji.

1: Jaki jest Twój najmniej używany produkt technologiczny lub gadżet podczas blokady?

Uważam, że używam mojego zegarka Apple Watch tylko wtedy, gdy wieczorem wychodzę na spacer po tarasie. Reszta czasu siedzi na biurku.

– Khamosh Pathak (@pixeldetective) 30 kwietnia 2020 r

Jednym z najlepszych przypadków użycia wątków na Twitterze (i czymś, co najbardziej łączy się z publicznością na Twitterze) jest ich wykorzystanie w opowiadaniu historii.

3: Jaki jest nowy lub zaskakujący nawyk technologiczny, który rozwinąłeś podczas blokady?

Wróciłem głęboko do RSS i Twittera. Próbuję nowych aplikacji i usług RSS (@feedbin przez @prawnay).

– Khamosh Pathak (@pixeldetective) 30 kwietnia 2020 r

Możesz podzielić historię lub doświadczenie w postaci 280 bryłek postaci i utworzyć wątek na Twitterze. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że zyskasz przyczepność i publiczność. Dla wielu osób jest to lepsza alternatywa dla publikowania bloga, zwłaszcza jeśli nie jest to zwykła sprawa.

Jeśli planujesz stworzyć burzę tweetów, najlepiej jest teraz użyć wbudowanej funkcji Twittera do tworzenia wielu tweetów.

Jak zrobić wątek na Twitterze

Funkcja wątków na Twitterze jest zintegrowana ze wszystkimi produktami na Twitterze. Znajdziesz to na Witryna Twittera, iPhone i Aplikacja na iPadai Aplikacja na Androida także.

Aby rozpocząć, otwórz Twittera na wybranej platformie i wybierz przycisk Tweetnij. Jeśli korzystasz z witryny, znajdziesz ją na lewym pasku bocznym. Jeśli używasz aplikacji mobilnej, będzie ona znajdować się w prawym dolnym rogu osi czasu.

Teraz pojawi się znajomy interfejs tworzenia tweetów.

Zacznij pisać swój pierwszy tweet. Jeśli tworzysz burzę tweetową lub długi wątek, najlepiej jest ponumerować tweety (1/5 lub tylko 1, 2 itd.), Aby ludzie wiedzieli, gdzie są w wątku.

Po napisaniu pierwszego tweeta nie naciskaj jeszcze przycisku „Tweetuj”. Zamiast tego dotknij przycisku Plus (+).

Stuknij przycisk Plus, aby przekonwertować tweet na wątek na Twitterze

Zobaczysz teraz nowe puste pole tweeta. Tutaj wpisz swój drugi tweet i ponownie dotknij przycisku Plus (+), aby dodać kolejny tweet do wątku.

Stuknij w Dodaj kolejny tweet

Powtarzaj ten proces, dopóki nie napiszesz wszystkich tweetów (nie martw się, możesz dodać więcej tweetów do wątku później). Możesz przesunąć palcem lub przewinąć w górę i dotknąć poprzedniego tweeta, aby go edytować.

Gdy skończysz, dotknij lub kliknij przycisk „Tweet All”.

Dotknij opcji Tweet all, aby opublikować wątek na Twitterze lub tweetstorm

Twój wątek na Twitterze zostanie opublikowany.

Jak rozpocząć wątek na Twitterze dla opublikowanego tweeta

W dowolnym momencie możesz wrócić i dodać dodatkowe tweety do wątku na Twitterze, ale tylko z poziomu aplikacji mobilnej dla domeny iPhone, iPadlub Android. Po prostu przejdź do opublikowanego wątku na Twitterze i przejdź do ostatniego tweeta. Tutaj kliknij przycisk „Dodaj kolejny tweet”.

Stuknij w dodaj kolejny tweet, aby dodać go do wątku na Twitterze

Spowoduje to przejście do pola redagowania tweeta, połączonego z poprzednimi tweetami.

Dostępny jest również skrót do szybkiego odpowiadania na ostatnio opublikowany tweet. Ta funkcja zapewnia większą kontrolę i swobodę tworzenia wątku na Twitterze.

Powiedzmy, że nie chcesz publikować wszystkich tweetów razem. Możesz opublikować jeden tweet, wrócić po chwili i dodać jeszcze jeden (gdy zdobędziesz więcej danych lub wiadomości).

Aby to zrobić szybko, dotknij przycisku Tweet na ekranie głównym lub w aplikacji Twitter. Gdy zobaczysz puste pole tworzenia, po prostu przesuń palcem w dół. Spowoduje to wyświetlenie Twojego najnowszego tweeta.

Przesuń w dół w oknie tworzenia wiadomości Tweet

Jeśli chcesz połączyć tweet jako odpowiedź na swój poprzedni tweet, po prostu dotknij przycisku „Kontynuuj wątek”. Możesz również wybrać inny tweet, do którego chcesz utworzyć łącze, dotykając przycisku menu z trzema kropkami.

Stuknij w Kontynuuj wątek lub stuknij w przycisk menu

Tutaj możesz wybrać inny z ostatnich tweetów.

Wybierz inny tweet

Aby odłączyć nowy tweet, możesz kliknąć przycisk „Usuń”.

Po zakończeniu dotknij przycisku „Tweetuj”, aby opublikować tweet.

Stuknij w Tweet, aby dodać dodatkowy tweet do wątku na Twitterze

Jeśli lubisz publikować wątki na Twitterze, ale nie lubisz czytać ich w interfejsie Twittera, spróbuj użyć rozszerzenia Aplikacja do czytania wątków aby rozwijać i konwertować wątki Twittera na posty na blogu

Nowy na Twitterze? Oto, jak możesz dodać Tweety do zakładek, aby zapisać je na później, ukryć odpowiedzi na Twitterze, a nawet utworzyć listy na Twitterze dla wielu tematów i przypiąć je do osi czasu, co ułatwi dostęp do nich.

x