12/05/2021

Jak zrobić węgiel w Minecraft

Udostępnij teraz w social media:

Wytapianie jest ważnym procesem rzemieślniczym w grze Minecraft. Służy do tworzenia barwników, gotowania potraw, wytwarzania szkła i wydobywania ważnych rud, takich jak żelazo. Sercem procesu wytapiania jest piec (lub wielki piec) i paliwo. Paliwo napędza proces wytapiania, tj. Rozpala ogień, a węgiel jest najczęściej używanym i łatwym do znalezienia paliwem w Minecrafcie. To powiedziawszy, istnieją inne bloki paliwowe, których możesz użyć.

Węgiel drzewny w Minecraft

Jako paliwo węgiel drzewny jest tak samo wydajny jak węgiel i 5 razy bardziej wydajny niż deski drewniane. Nie występuje naturalnie i dlatego musi być spreparowany. Składniki rzemieślnicze dla węgla drzewnego są łatwe do znalezienia i łatwe do stworzenia, ale kiedy porównasz go z węglem, okazuje się, że jest to znacznie droższe paliwo do wykorzystania w procesie wytapiania.

Sprawdź -   Jak korzystać z narzędzia Microsoft Planner w aplikacji Teams

Węgiel drzewny ma zastosowania inne niż jako paliwo; służy do tworzenia ogniska, pochodni duszy i ładunku ogniowego. Jest bardzo mało prawdopodobne, że użyjesz go do wytapiania czegokolwiek, chyba że po prostu nie możesz znaleźć węgla, co jest niemożliwe.

Jak zrobić węgiel w Minecraft

Aby zrobić węgiel, potrzebujesz;

Drewno
Deski drewniane lub węgiel (lub inne paliwo, np. wodorosty morskie)
Piec

Aby zrobić węgiel drzewny, musisz wytopić drewno. Każdy rodzaj drewna sprawdzi się. Znajdź najbliższe drzewo i zdobądź tyle drewna, ile chcesz na węgiel drzewny. Jeden drewniany klocek da ci jeden węgiel.

Otwórz piec.
Umieść drewno w komorze do wytapiania.
Umieść preferowane paliwo w otworze na paliwo.
Zbierz węgiel drzewny po zakończeniu procesu.

Sprawdź -   Jak importować kontakty LinkedIn, zachowując prywatność poczty e-mail

Inna metoda pozyskiwania węgla drzewnego

Jeśli zdarzy ci się znaleźć ognisko np. w wiosce, a posiadasz narzędzie (siekierę) z zaklęciem jedwabisty dotyk, możesz go użyć do rozbicia ogniska, a zrzuci z niego dwa węgielki. Nie trzeba dodawać, że jest to żmudna metoda pozyskiwania węgla drzewnego, zwłaszcza jeśli planujesz używać go do tworzenia własnych ognisk wokół swojej bazy.

Wniosek

Węgiel drzewny został dodany do gry Minecraft w 2010 roku, jednak w tamtym czasie niewiele to dało. W rzeczywistości wyglądał jak węgiel i nie wiedziałbyś, czy miałeś wtedy węgiel lub węgiel drzewny w swoim ekwipunku. Od tego czasu bardzo się zmienił, zarówno pod względem wyglądu, jak i tego, co potrafi. Węgiel drzewny wygląda teraz wyraźnie inaczej niż węgiel i jest składnikiem 3-4 różnych przedmiotów. Węgiel drzewny jest dostępny we wszystkich wersjach Minecrafta (Java, Bedrock itp.).

Sprawdź -   Jak szybko otworzyć stronę ustawień za pomocą skrótów na iPhonie i iPadzie

x