Udostępnij teraz w social media:

Edycja wideo może być prosta i złożona. Wszystko zależy od rodzaju materiału, z jakim musisz pracować. Im bardziej złożona jest edycja wideo, tym bardziej zaawansowana i bogata w funkcje aplikacja będzie potrzebna do jej edycji. To powiedziawszy, jeśli chcesz zrobić wideo typu obraz w obrazie, przekonasz się, że większość rozwiązań wymaga płatnej aplikacji. Istnieje kilka bogatych w funkcje edytorów wideo, które są bezpłatne i mogą tworzyć obraz w obrazie wideo, ale są nieco skomplikowane w użyciu. Zalecamy wyjazd z Davinci. Nie oferuje super intuicyjnego interfejsu, więc przeprowadzimy Cię przez ten proces.

Ściągnij i zainstaluj Davinci.

Sprawdź -   Jak przełączyć się na widok mini w aplikacji Filmy i TV w systemie Windows 10

Chcesz przyciąć filmy? Spróbuj hamulca ręcznego.

Wideo typu „obraz w obrazie”

Otwórz Davinci i utwórz nowy projekt. Przeciągnij i upuść pliki wideo, których chcesz użyć w filmie, do Davinci.

Powinieneś wiedzieć, który film będzie głównym filmem, a który pojawi się jako mała miniatura z tym filmem. Przeciągnij i upuść główne wideo na obszar / oś czasu pod klatkami podglądu. Powtórz to dla drugiego filmu. Sztuczka polega na dodaniu miniatury wideo jako drugiej. Podobnie jak warstwy, drugie wideo znajduje się „na górze” pierwszego i będzie nad nim widoczne.

Wybierz mniejszy film iw prawym górnym rogu kliknij przycisk Inspektor. Zajrzyj do sekcji Transform w Inspektorze. Istnieją dwa narzędzia, których możesz użyć do ustawienia tego wideo jako miniatury obrazu w obrazie.

Sprawdź -   Jak odbić / przerzucić zdjęcia w systemie Windows 10

Pierwsza to Zoom. Ponieważ chcesz, aby wideo było mniejsze, zredukujesz je do mniej niż jednego. Przeciągnij kursor myszy, aby zmniejszyć jego wartość. Możesz zobaczyć, jak zmniejsza się rozmiar wideo, a gdy to nastąpi, zostanie ujawniony główny film za nim. Domyślnie ten mniejszy film będzie znajdował się pośrodku. Musisz teraz zmienić miejsce, w którym jest umieszczony nad głównym wideo.

Przejdź do narzędzia Położenie i przeciągnij myszą nad polami X i Y, aby przenieść wideo.

Gdy skończysz, czas wyeksportować wideo. Spójrz na sam dół osi czasu i wybierz „Dostarcz”.

W lewym górnym rogu wybierz format, do którego chcesz wyeksportować wideo, a kiedy skończysz, kliknij przycisk „Dodaj do kolejki renderowania”.

Sprawdź -   Jak korzystać z funkcji Tap, aby obudzić się na iPhonie X.

Po prawej stronie okna podglądu kliknij Rozpocznij renderowanie, a wideo zostanie wyeksportowane. To zajmie trochę czasu, w zależności od jego wielkości.

Davinci nie jest prostą aplikacją w użyciu, ale w przypadku drobnych rzeczy, takich jak ta, kilka prostych wskazówek pomoże Ci wykonać zadanie.