Udostępnij teraz w social media:

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale Twój telewizor z Androidem (lub dekoder) może robić zrzuty ekranu, tak jak telefon lub tablet. Niestety nie jest to takie proste, ale pokażemy Ci metodę, która działa.

Niektóre urządzenia Android TV, takie jak Nvidia Shield TV, zawierają wbudowane narzędzie do robienia zrzutów ekranu. Jednak większość tego nie robi, więc będziesz musiał wykazać się nieco większą kreatywnością, aby zrobić zrzut ekranu na tych urządzeniach.

Ta metoda wymaga płatnej aplikacji innej firmy o nazwie „Button Mapper,”, Co pozwala na zmianę przypisania działań dowolnego przycisku na pilocie.

Sprawdź -   Jak dostosować ekran główny Android TV

Aby to zrobić, otwórz Sklep Google Play na swoim Android TV, wpisz „Button Mapper” w polu wyszukiwania, a następnie wybierz aplikację, gdy pojawi się w wynikach.

Wybierz „Zainstaluj” na stronie aplikacji, aby pobrać ją na swoje urządzenie. Po zakończeniu wybierz „Otwórz”, aby uruchomić aplikację.

Wybierz

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacja poprosi Cię o uruchomienie usługi ułatwień dostępu. To właśnie pozwala aplikacji wykryć naciskane przyciski; Kliknij OK.”

Kliknij

W otwartym menu Ustawienia przewiń w dół i wybierz „Ustawienia urządzenia”.

Wybierz

Przewiń w dół i wybierz „Ułatwienia dostępu”.

Wybierz

Znajdź i wybierz „Button Mapper” na liście.

Wybierz

Włącz przełącznik „Włącz” dla Button Mapper, a następnie dotknij „OK” na stronie potwierdzenia.

Sprawdź -   Jak złapać pokemona przy pierwszym rzucie w Pokemon Go

Włącz

W aplikacji Button Mapper zobaczysz ikonę kłódki obok niektórych przycisków. Wymagają one zakupu w aplikacji za 4,99 USD do skonfigurowania. Wybierz przycisk, którego chcesz użyć do zrobienia zrzutu ekranu; wybraliśmy „Przycisk menu”.

Następnie włącz opcję „Dostosuj” u góry.

Włącz

Następnie możesz zdecydować, której akcji przycisku chcesz użyć do zrobienia zrzutu ekranu. Wybraliśmy „Podwójne dotknięcie”.

Wybraliśmy

Upewnij się, że u góry wyskakującego okienka jest wybrana opcja „Działania”, a następnie przewiń w dół i wybierz „Zrzut ekranu”.

Wybierz

Teraz za każdym razem, gdy użyjesz określonej akcji przycisku (w naszym przypadku dwukrotne dotknięcie), zostanie wykonany zrzut ekranu.

Zrzut ekranu z

Zrzuty ekranu możesz znaleźć w aplikacji Zdjęcia i filmy, która jest preinstalowana na Twoim Android TV lub urządzeniu.

Sprawdź -   Jak ustawić tymczasowe zdjęcie profilowe na Facebooku

Aby przenieść zrzuty ekranu z telewizora na inne urządzenie, najlepszą metodą jest przesłanie ich do chmury. Możesz to zrobić za pomocą aplikacji do zarządzania plikami, takiej jak File Commander. Wtedy będziesz mieć dostęp do swoich zrzutów ekranu w dowolnym miejscu.